Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena DVB-T/2 ?? Solidna konstrukcja ?

25 Mar 2020 06:43 150 6
  • Poziom 15  
    Witam,

Jestem na etapie zakupu nowej anteny zewnetrznej.
    Jako że będę musiał mieć podnośnik koszowy aby na szczycie zamontować antene potrzebuję waszej porady w zakupie solidnej.

1. Musi być bardzo wytrzymała na wiatry i wszelkiego rodzaju ptaki duże i małe które będa na niej siadały.

2. Uwzględniająca wszystkie dostępne mux'y i dvbt2 (mam 20km w lini prostej do Chwaszczyna. Widoczność dobra)

3. Nie wiem czy to ma znaczenie ale będą pod tym pracować 4telewizory.

Z góry dzìekuje za szybką pomoc bo dziś muszę ciś kupić/zamówiç
  • flexghzflexghz
  • Poziom 22  
    Solidne anteny produkuje:

Emme Esse np.:
    AT 45BL-3 Line 41
    HV LOG 560HVD

Televes np.
    149201 V ZENIT

Telmornp.:
    ASR PASYWNA

Nie instaluj w antenie żadnego wzmacniacza bo w razie awarii będziesz wzywał podnośnik. W pasywnej nie ma się co popsuć.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 39  
    Najsolidniejsza byłaby ASR, ale nie wiadomo, jak poradziłaby sobie w twojej lokalizacji z mux-8, który z Chwaszczyna idzie na k6 w H, ale z Szymbarka już w V. Z Chwaszczyna może by odebrała, bo masz nie za daleko, ale z Szymbarka to nie.

Mógłbyś zastosować jakieś combo, ale one mają teraz w większości gów... wykonania i szkoda tego polecać. Może Fuba 903 Combo albo Fuba 913 combo, ale też bym się zastanawiał nad warunkami, jak u ciebie. Najlepiej byłoby dorwać jakąś starą ASR, one odbierały również VHF, czyli tam, gdzie jest mux-8 (jeśli mówimy o odbiorzez z Chwaszczyna).

Problem w tym, że odbiór tego mux-8 trzeba by spróbować, a u ciebie jest "jeden strzał" na montaż...

Jaką masz w ogóle lokalizację - może to na początek, żeby zobaczyć, skąd odbiór mux-8?

Co tam wisi u sąsiadów?

Odbierasz coś teraz w tej lokalizacji?

I najważniejsze - kabel antenowy w wykonaniu zewnętrznym (czarny), jak aluminiowy to z żelem, o wysokim współczynniku ekranowania - powyżej 90dB, a lepiej 100dB.
  • Poziom 22  
    _cheetah_ napisał:
    Mógłbyś zastosować jakieś combo, ale one mają teraz w większości gów... wykonania i szkoda tego polecać.

Chyba nie miałeś anteny Emme Esse w rękach.
    Np. tej:
    Jaka antena DVB-T/2 ?? Solidna konstrukcja ?
  • Poziom 39  
    Miałem, i co z tego. Ja w takiej sytuacji nie powiesiłbym combo loga, nieważne, czy EmmeEssi, czy Fracarro. I tyle.
  • Poziom 15  
    _cheetah_ napisał:

Problem w tym, że odbiór tego mux-8 trzeba by spróbować, a u ciebie jest "jeden strzał" na montaż...

Jaką masz w ogóle lokalizację - może to na początek, żeby zobaczyć, skąd odbiór mux-8?

Co tam wisi u sąsiadów?

Odbierasz coś teraz w tej lokalizacji ?

Lokalizacja - Przyjaźń
    Sąsiedzi w większości mają satelity.
    W tej chwili mam jakąś starą aktywną kratę prowizorycznie powieszoną na poddaszu i odbieram wsio łącznie z mux8. W tym że przy zlej pogodzie tnie obraz dlatego chcę coś konkretnego dać na zewnątrz.
    Kierunek kraty mam Chwaszczyno.
  • Poziom 39  
    skrzyniu napisał:
    starą aktywną kratę prowizorycznie powieszoną na poddaszu

Kratę??? Znaczy siatkę?

Jeśli na poddaszu masz odbiór na aktywnej, to znaczy, że na zewnątrz odbiór na pasywnej powinieneś mieć spoko. Zresztą, zawsze można dodać jakiś mały wzmacniacz domowy / aktywny rozdzielacz antenowy, vide poniżej.

Jeśli byłoby za mało sygnału na 4 odbiorniki, wtedy trzeba by było zastosować rozgałęźnik aktywny lub jakiś mały wzmacniacz domowy o niskim wzmocnieniu. Ale to problem po antenie.

Pamiętaj - podstawa to kabel antenowy - reszta to drobiazgi...