Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie. Odczytanie schematu - Przepalający się bezpiecznik F12

08 Lip 2020 22:41 420 13
  • Poziom 9  
    Witam. Proszę o pomoc w odczytaniu schematu, ponieważ gdzieś jest zwarcie ale nie wiadomo gdzie czy jest możliwość sprawdzenia mniej więcej w którym miejscu i co jeszcze sprawdzić?
    Cały czas wywala bezpiecznik F12 w książce opisany jako Zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe akumulatora.
    Vectra C Kombi rok 2004

Po wywaleniu tegoż bezpiecznika nie działa klimatyzacja pokrętło zimno/cieplo wentylator tempomat i lampka w podsufitce.

Do tego podczas jazdy zapala sie kontrolka ESP i Wykrzyknik z kierownica, czy to moze byc wina CIM?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Foster20 napisał:
    pojazd to VECTRA C 2004r
    Jej. Naprawdę trzeba ciągnąć za język?
    Z jakim silnikiem i z jaką klimatyzacją (automat, manual), sedan, kombi. Konkrety!
    Schematy (instalacje) mogą być różne, zależne od wersji.

O. Matko przepraszam najmocniej 😬
    klima manual silnik 1.8 16v z18xe z gazem brc sequent 24, kierownica z przyciskami medialnymi
    Błędy wyczytane to nie laczy z canbus i nie działa tempomat.
    a poprzednio były jeszcze Zwarcie. Odczytanie schematu - Przepalający się bezpiecznik F12
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Na schematach nie znalazłem bezpiecznika F12, a ni też bezpośredniego powiązania z nim.
    W każdym z wymienionych wyżej urządzeń bierze udział MCM i to w nim szukałbym przyczyny.

Na początek wyłącz wszystkie urządzenia które nie działają po spaleniu F12 (zdemontuj wtyczki) i podłączaj kolejno, może zmniejszysz tym krąg podejrzenia.
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Na schematach nie znalazłem bezpiecznika F12, a ni też bezpośredniego powiązania z nim.
    W każdym z wymienionych wyżej urządzeń bierze udział MCM i to w nim szukałbym przyczyny.

Na początek wyłącz wszystkie urządzenia które nie działają po spaleniu F12 (zdemontuj wtyczki) i podłączaj kolejno, może zmniejszysz tym krąg podejrzenia.
    właśnie wtyczki już odlaczalismy i nic.. dlatego pytam czy widać coś na schemacie? auto wróciło od znajomego mechanika dosłownie przed wczoraj, ściągał głowice bo byla robiona po tym zacza jarać się bezpiecznik ale raczej zwykły zbieg okoliczności... Sprawdzimy jeszcze to o czym wspomniałeś kolego, dzięki za radę.
    Ps. Wiesz może gdzie mniej więcej szukać tego chipu?
  • Poziom 35  
    Jeśli wrócił od mechanika i po tym zaczęło się to dziać a przed naprawą było ok to może lepiej sprawdzić czy wszystko jest właściwie podłączone oraz czy nie ma uszkodzeń przewodów.
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:

Po wyciągnięciu tego ujstrojstwa bezpiecznik się nie pali sprawdzić to? Może ma zimne luty😬
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    MCM kupisz za 50zł na allegro lub szrocie - szkoda czasu na szukanie zwarcia wewnątrz.

Właśnie zamówiłem identyczny na allegro z pinem.
    chodzi tylko o podłączenie czy mogę zrobić to opcomem?
    Znalazłem taki opis ale nie wiem czy będzie działac w vectrze...
    Link
  • Poziom 41  
    To że po wyciągnięciu wtyku z modułu przestaje palić bezpiecznik jeszcze nie gwarantuje że zwarcie jest w module. Może być, ale nie musi. Za tak małe pieniądze to tylko podstawiać używkę.