Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ninebot segway es2 scooter - Notoryczny error 21 -

PaulaMs91 09 Jul 2020 20:53 8661 6
 • #1
  PaulaMs91
  Level 2  
  Hej.

  Chciałabym prosić o pomoc, może jest tu osoba która się na tym zna i będzie mi w stanie cokolwiek napisać poza tym że powinnam się udać z hulajnogą do serwisu.

  Od ok 3 tygodni użytkuje hulajnoge ninebot segway es2 scooter. Przy pierwszym ładowaniu hulajnogi było ok, tak samo przy pierwszej jeździe. Problem zaczął się z jej drugim ładowaniem, przy ok 80% wyskoczył błąd 21 i palił się na czerwono obrazek ‚klucza francuskiego - coś na jego podobieństwo’ wyłączyłam hulajnoge dwa razy i problem ustąpił, naładowała się, podczas jazdy niestety również zaczął pojawiać się błąd, nie wiem czy to moja wyobraźnia czy nie, ale na moje oko wyskakuje on przy nie równej powierzchni, gdy hulajnoga wpada w drgania itp, tak jakby coś nie łączyło się prawidłowo w kierownicy, dziś włączając ją do jazdy przy baterii 100% ten sam problem wyskoczył od razu.

  Błąd 21:

  Error phenomenon (zjawisko błędu)-Battery communication failed (błąd komunikacji baterii).  Error solution (rozwiązanie błędu)- check battery, control board, connected cable ( sprawdź akumulator, tablicę sterowania, podłączony kabel)

  Malfunction part (część usterki) - battery.

  I teraz moje pytanie brzmi w czym może leżeć problem? Coś z ładowarką? Coś z kablami w kierownicy? - bardzo ciężko je tam dobrze upchać zakładając kierownice, czy problem leży gdzieś głębiej i nie jest to raczej ‚pierdoła’?

  Hulajnoga jeździ normalnie, wszystkie parametry hulajnogi, które sprawdzam poprzez aplikacje typu prąd, stan, usterki jest ok, siostra ma taką samą jeździmy obie więc mam porównanie, bateri starcza nam na taki sam czas, w sumie moja wytrzymuje dłużej, i brak innych problemów, błąd po wyłączeniu i ponownym włączeniu ustępuje.

  Chciałam też zapytać czy jest możliwość samemu dostania się do akumulatora? Może tam nie styka jakiś kabelek który się odpiął?

  Będe wdzięczna za wszelkie wskazówki, pomoc.
  Poniżej zdj z aplikacji gdy wyskoczył błąd.

  Ninebot segway es2 scooter - Notoryczny error 21 -
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  PaulaMs91
  Level 2  
  jasiu2604 wrote:
  Witam prawdo podobnie uszkodzenie sterownika.  Rozumiem.. dziękuje za odpowiedź, a czy takie uszkodzenie sterownika może być z mojej winy, nieświadomie podczas jazdy? Chociaż sama nie wiem bo tak jak wspomniałam taki błąd wyskoczył 1 raz podczas drugiego ładowania. Staram się się jeździć po ‚gładkich ścieżkach’ pod wyższe krawężniki nie podjeżdzam tylko schodzę z hulajnogi..
 • #5
  mwrc
  Level 11  
  Błąd 21 to brak komunikacji TX/RX baterii wewnętrznej ze sterownikiem.

  Połączenie wtyczką z czterema przewodami, czarny i czerwony to lądowanie baterii wewnętrznej oraz biały i żółty TX/RX

  Może być uszkodzona bateria lub sterownik.

  W większości przypadków pomagała wymiana baterii.
 • #6
  RafalJuliuszHerman
  Level 1  
  W baterii nie ma się co popsuć, poza zużyciem ogniw. To co uległo usterce to najpewniej BMS baterii, czyli elektronika która kontroluje napięcie w ogniwach
 • #7
  ahmedxcv013
  Level 1  
  Witam w razie problemów proszę pisać naprawiam to polaczenie od nowa lub na stałe :)