Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka mikrofalowa OPTI

tofek 12 Paź 2005 20:21 3480 8
  • #1 12 Paź 2005 20:21
    tofek
    Poziom 15  

w komorze zablyslo prawie zapalila sie ogniem wypalila sie farba nad wkladka miki czy to jakies zwarcie czy uszkodzil sie magnetron czy da sie ja naprawic ??

0 8
  • #2 12 Paź 2005 20:27
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Najprawdopodobniej była mokra w środku, lub wsadziłeś coś nieodpowiedniego ... wystarczy wytrzeć dobrze. A wogóle działa ?? czy co się teraz dzieje ??

0
  • #3 12 Paź 2005 20:33
    tofek
    Poziom 15  

wiec wszystko dziala oprocz mikrofal nie grzeje :(
    I co mam dalej robic czy wyslac ja do kosza na smieci czy cos z niej bedzie prosze o rade czy oplaca sie ja reperowac

Moderowany przez skryn:

Posty scalono.

0
  • #4 13 Paź 2005 13:33
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Spokojnie. Sprawdź, czy nie spalił się któryś z bezpieczników. Jeśli są ok to odepnij magnetron, sprawdź, czy nie ma zwarcia na masę, ew odkręć go i zobacz jak wygląda antena czy się nie stopiła. Jak już dojdziesz co z tym nie tak to przed ponownym uruchomieniem zrób zaprawki w miejscach wypalenia emalii (przeczyść papierem ściernym i odtłuść).

0
  • #6 13 Paź 2005 17:43
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Nie antena może mieć zwarcie tylko uzwojenie. Te 2 konektory do których dochodzą przewody z kondensatora. Jeżeli antena jest nadtopiona to magnetron do wymiany.

0
  • #7 14 Paź 2005 19:56
    servisant
    Specjalista AGD

Sprawdz bezpiecznik wysokiego napiecia ktory laczy kondensator z transformatorem, i sprawdz wewnatrz komory czy plytka mikowa nie jest okopcona.
    pozdrawiam;)

0
  • #8 15 Paź 2005 07:03
    artpc
    Poziom 12  

Mam Podobny problem z Kuchenka Whirlpool M14 MAX.
    Z lewej strony wypalila sie wkladka, przy kazdym ponownym wlaczeniu kuchenki leca iskry . Jakie zadanie ma ta wkladka i czy jest tam potrzebna ??
    Wyciagnelem ta plytke i po wlaczeniu kuchenki iskier nie widac, zeby bylo fajnie to gwarancja skonczyla sie tydzien temu :(( . Prosze o pomoc i dziekuje.

0
  • #9 15 Paź 2005 07:09
    skryn
    Admin grupy AGD

:arrow: artpc
    Wpisz w wyszukiwarkę słowo: mika

0
  Szukaj w 5mln produktów