Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Whirlpool WIO 3C23 6.5E mruga włącznik i pokazuje numer 11

oxzremb 09 Jan 2021 23:41 1890 8
    oxzremb
    Level 3  
    Zmywarka Whirlpool WIO 3C23 6.5E mruga włącznik i pokazuje numer 11

Witam dzisiaj w dniu 09.01.2021 roku zmywarka po włączeniu się nabierała wodę i była zostawiona woda w zmywarce aż się pojawił się mrugający włącznik i 11 na wyświetlaczu (jest na zdjęciu). Nie wiemy czy to było z przyczyną zatkania w zmywarce ale został odetkany i znowu to jest a gdy się zmywarkę wyłączy to odpompowuje wodę. Włączanie i wyłączanie nie pomogło a włączanie i wyłączanie z gniazdka też nie pomogło - może przyczyną jest wodomierz, przepływomierz lub coś innego.

To jest 3 awaria sprzętu od koncernu Whirlpolla:
    1 Awaria była rok temu że z pralką Hotpoint Ariston AQXL 105. Bęben nie chciał się ruszać i silnik się przegrzał i dym z tego silnika poszedł. Mogło dojść do zatkania i nie chciał już ruszyć ale po odetkaniu, niestety zamek drzwi już się zepsuł. Nie wiem jaki miał błąd bo byłem w szkole.

2 Awaria jest świeża ale z zmywarką Hotpoint Ariston LL43S zaczęło się po 10 lub 11 latach już migać wszystkie programy w zmywarce a później już nie migał a gdy daje jakiś program np. eco ale nie było widziane a zmywarka zaczeła normalnie zmywać bez zatrzymywania się ale mam na tej stronie tą awarie może był przyczyną programator lub zwarcie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Zapewne czujnik zmętnienia odmówił posłuszeństwa.
    Chyba warto zacząć od jego wymiany, bo rozumiem że po oderwaniu wszystko zostało wyczyszczone i pod sitkiem?
    oxzremb
    Level 3  
    Zmywarka została odłączona na 24 godziny, gdyby nie będzie już błędu to zostanie zamknięty post, gdyby nie pomogło to będzie zadzwonić do mechanika. Ma gwarancje
    oxzremb
    Level 3  
    Niestety Nie Pomogło
    Maniek86_86
    Level 1  
    oxzremb wrote:
    Niestety Nie Pomogło

Witam. Czy problem został rozwiązany? Dzisiaj mam identyczną sytuację, mruga włącznik i na ekranie mruga "11". Wodę wypompowuje, w przypadku próby załączenia wodę normalnie pobiera, ale po około 2 minutach przechodzi w ten tryb awarii.
    Udało się naprawić urządzenie? Co było przyczyną?
    oxzremb
    Level 3  
    Działa już.
    Została naprawiona, ale powodem była sierść kota. Przyszedł mechanik i zdjął pompę i się okazało, że była to sierść kota.

Dodano po 6 [godziny] 14 [minuty]:

Zmywarka normalnie skończyła zmywać, była czyszczona na programie 10.
    Gdy będzie na następnym myciu w zmywarce dobrze to będę już zamknąć ten temat
    oxzremb
    Level 3  
    Dobra będzie już działać normalnie działać zmywarka :)
    ZAMYKAM