logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Xperia z5 - zgranie zdjęć przy braku dotyku (ekran działa)

mp0011 03 Lut 2021 02:59 444 2
REKLAMA
  • #1 19229750
    mp0011
    Poziom 13  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 22
    No więc tak.

    Trzeba by zgrać dane (zdjęcia i filmy) z Sony Xperia z5, który ma:
    - wyłączony tryb debugowania itp; (bez dotyku nie mogę włączyć...)
    - USB w trybie "tylko ładowanie" (bez dotyku nie mogę przełączyć...)
    - OTG nie widzi urządzeń (bo trzeba ręcznie włączyć przez menu - a bez dotyku...) więc myszki nie podepnę.
    - komputer widzi urządzenie, pojawia się w exploratorze, ale nie wyświetla plików ani folderów.
    - Google Photos nie jest podpięte, znajdowanie urządzenia czy zdalne backupy też.

    Telefon jest i tak raczej skatowany, więc nie raczej nie opłaca się wymieniać ekranu (no, chyba żeby jakiegoś padakę dorwać w którym jako-tako działa ekran i dotyk za paręnaście złotych...)

    Jakieś pomysły...?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 19229770
    sylweksylwina
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 13197
    Pomógł: 1877
    Ocena: 2341
    Tak, pomysł jest. Naprawić telefon by działał dotyk. Można jeszcze spróbować zresetować telefon z podłączonym OTG.
    Można wymienić cały korpus jak jest skatowany.
  • #3 19229779
    mp0011
    Poziom 13  
    Posty: 118
    Pomógł: 5
    Ocena: 22
    O, widzisz ;)

    Restart z podpietą myszką zadziałał. Jak mam myszkę, to już dalej pójdzie mam nadzieję z górki.

    Dzięki!
REKLAMA