Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Freesync na karcie nVidia przez hdmi

Krystian0096 03 Feb 2021 07:02 1053 7
    Krystian0096
    Level 5  
    Witam.
    Kupiłem monitor Acer 75 Hz 1ms z technologią Freesync. Chcę go używać jako drugi monitor po podłączeniu do laptopa ASUS g531gu. Posiadam na nim kartę nVidia gtx1660ti. Przy monitorze jak i przy laptopie mam wejście tylko hdmi. Czy technologia freesync zadziała?
    sosarek

Level 43  
    Krystian0096
    Level 5  
    Czegoś tutaj nie rozumiem... Na stronie jasno jest napisane :,, Technologia AMD Free-sync wymaga zastosowania w monitorze interfejsu DisplayPort 1.2a".
    Więc dlaczego w moim monitorze z tą technologia mam tylko wejście HDMI i VGA? I dlaczego jeżeli obsługują to karty graficzne od GTX 600 w górę to w moim laptopie jest tylko wejście HDMI?
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Model monitora?
    dt1
    Admin of Computers group
    https://www.amd.com/en/technologies/free-sync-faq

Quote:
    Does AMD FreeSync™ technology work over HDMI®?

Yes, FreeSync technology has supported HDMI since its inception. Many FreeSync certified displays have supported variable refresh rate technologies over HDMI since long before HDMI 2.1 was released and HDMI VRR was adopted. Buying a FreeSync certified display that supports FreeSync over HDMI, provides the immediate benefit of variable refresh rate, even if the display does not support HDMI 2.1.

Natomiast G-Sync Nvidii działa jedynie przez Display Port, z tego co pamiętam również Free Sync na kartach Nvidia wymaga połączenia przez DP.
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Cóż, jestem przekonany, że autor tematu nie rozwiąże tego problemu przy posiadanym sprzęcie.
    Powód jest w zasadzie prozaiczny - było to powiedziane powyżej, instrukcja tego monitora tylko to potwierdza:

" FreeSync: Select On or Off. FreeSync is available for AMD supported graphic cards only. "
    (wytłuszczenie dodane przeze mnie)

Technologia Freesync firmy AMD i G-Sync nVidia nie są kompatybilne.

Także, jeżeli laptop autora tematu ma wbudowaną kartę nVidii - to nie będzie ona współpracować z tym monitorem tak, aby wykorzystać FreeSync.
    Krystian0096
    Level 5  
    Rozumiem. Temat zamykam.