Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zewnętrzna instalacja audio - jak dopasować i połączyć odpowiednio nagłośnienie

Wuja66 17 Aug 2021 21:56 168 2
    Wuja66
    Level 1  
    Witam,
    mój problem jest następujący. Mam altankę na planie sześciokąta i postanowiłem w każdym rogu zamontować głośnik, nie wiem natomiast jak dobrać osprzęt i go połączyć żeby wszystko dobrze zagrało. Na załączonym obrazku: niebieska linia i czerwona to kabel 2x1,5mm^2 głośnikowy, czarne punkty to pętle kabla czyli miejsce na głośnik, prostokąt to zejście obu kabli do gniazdka, z którego chcę zasilić sprzęt. Pytanie jest następujące. Jakiego zestawu użyć i jak go połączyć. Chodzi mi głównie o impedancje i sposób połączenia głośników.
    Pozdrawiam
    Zewnętrzna instalacja audio - jak dopasować i połączyć odpowiednio nagłośnienie
    sosarek

Level 43  
    To nie zagra dobrze, zamontuj daw by mieć stereo i tyle.
  • Helpful post
    DjMapet
    Level 43  
    Jest też kwestią, czy to ma być zestaw imprezowy, czy do muzyki w tle.

Nie wiem czy to będzie instalacja stała czy przenośna, ale jak zamontowana na stałe (choćby tylko głośniki, bo wzmacniacz można ew. przynosić i podłączać tylko na czas imprezy), to można by zastosować wzmacniacz radiowęzłowy (technika 100V) plus sześć głośników radiowęzłowych, zewnętrznych.
    Trochę jest o tym w sieci - poczytaj.
    Jak to ma być instalacja absolutnie przenośna, czyli montowana tylko na czas imprez, to w zupełności wystarczy wzmacniacz/amplituner stereo z np. BT plus dwie kolumny.
    Jak typowo imprezowa, to jednak jakiś sprzęt estradowy.

Pozdrawiam.