Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc Zmywarka Bosch sps2402

04 Lis 2005 12:02 3656 8
  • Poziom 2  
    Witam

Mam następujący problem:

Zmywarka w czasie mycia nie płucze naczyń - nie obraca "wiatrakami" - nie wypływa przez nie woda.

Sprawdziłem sitka na podłaczeniu do sieci i wejściowe do zmywarki.

Pozostałe funkcje: wypompowanie, grzanie itp, itd działaja.

Pomóżcie

Pozdr.
  • Poziom 16  
    Musisz sprawdzić pompę główną. Ona daje ciśnienie na "wiatraki". Może coś wpadło pod wirnik, albo padł silniczek.
  • Specjalista - sprzęt MIELE
    Wyglada na to ze jestes uzytkownikiem.
    Pamietaj wiec ze cokolwiek dotykasz moze byc pod napieciem.

Zacznij od poczatku tzn: sprawdz poziom wody (3 minuty po starcie cyklu)
    posluchaj czy slyszysz prace pompy-
    jesli nie, polecam sprawdzenie kondensatora.
    Dopiero wtedy zaczynaj glebsze myslenie.

W 95% sa to sprawy bardzo proste i obejdzie sie bez wymiany elektronikow
    ktore czytajac posty czesto sa sugerowane.
    Czekam na wiecej wiadomosci, podaj rowniez wiek zmywarki.
    (nie jestem specjalista tej marki) ogolnie jednak uwazam ze kazda maszyna moze byc naprawiona.

Pozdrowienia
  • Poziom 2  
    Dzieki za odzew

1. SPrwadzałem po odłaczeniu od wszystkich sieci (:
    2. Po właczeniu jakiegokolwiek programu najpierw spuszczna jest woda, nastepnie komora jest zalewana wodą - pompa pracuje (chyba)
    3. Zmywarka ma ok 4 - 5 lat
    4. Sitka sprawdzone - czyste
    5. Jak sprawdzić pompe - czy tam coś nie wpadło pod wirnik?

pzdr.
  • Specjalista - sprzęt MIELE
    W odpowiedzi na ostatni Twoj post sugeruje.

Jesli probowales przez kilka minut pozostawic na cyklu, pompa jesli jest unieruchomiona przez wadliwy kondensator lub jest zablokowana czyms (smie twierdzic ze to jest mniej prawdopodobne) powinna byc teraz dosc ciepla.

Wypusc wiec wode, odlacz kabel, wyciagnij na srodek kuchni i oczywiscie uwazajac na podloge (!) poloz na tylnej scianie, postaraj sie zdjac baze
    maszyny i przez dotyk silnika bedziesz wiedziec czy jest goracy.
    Jesli tak - powinno to byc dobrym znakiem.
    Postaraj sie wymontowac kondensator i jesli masz miernik sprawdz jego pojemnosc.
    Nie jestem w tej marce obeznany jednak prawdopodobnie bedzie to 5 do 10Mf.
    Jesli okaze sie ze kondensator jest OK, jestes juz blisko do wymontowania
    pompy.
    Jesli masz digital kamere przeslij zdjecie maszyny "od dolu"

Przepraszam za brak polskich znakow w pisowni.

Pozdrowienia
  • Poziom 21  
    Witam. Pompę myjącą słychać w czasie pracy. Jeżeli po wylaniu wody i nabraniu jej w płaszcz spuści ją do komory zmywarki to po kilku minutach po rozpoczęciu cyklu powinna stać na dnie. Jeśli tak jest i słychać pompę myjącą (można ją zobaczyć po zdjęciu prawego boku zmywary patrząc od przodu) wirnik się kręci - to zapchany układ ramion lub uszkodzona turbina w pompie wytwarzająca ciśnienie - raz mi się zdarzyło że była ukręcona. Jeśli pompa nie działa to trzeba sprawdzić czy podawane jest na nią napięcie. Może być uszkodzona cewka znajdująca się na pompie. Jeśli napięcia brak to wina albo programatora albo przewodów (wiązka na dole drzwi może być przetarta). Napisz co sprawdziłeś i jakie efekty. Zmywara już ma co najmniej 6 lat - ostatni wypust w 1999 roku.
  • Poziom 2  
    Pompa po prawej stronie (patrzac od produ) po zdjeciu obudowy działa, wirnik sie kreci. Jedyne co robi zmywarka to spuszcza wode - jeszcze do wczoraj nalewała.
    Po lewej stronie zmywarki jest zbiornik, plastikowy pół przezroczysty na sól a na dole jest komora z z oznaczeniami min i max i jest tam jaks brazowa maź czy to jest prawidłowe?
  • Poziom 21  
    Nie pamiętam czy wymiennik jonowy znajduje się w tym modelu w płaszczu wodnym (ten po lewej stronie plastikowy półprzezroczysty bok) na dole czy jest pod dnem zmywary. Jeśli ta "maź" to małe brązowożółte garnulki to tak ma być, chociaż im są jaśniejsze tym lepiej. Jeśli zaś jest to koloru brązowo- czarnego jak pleśń to źle, płaszcz wtedy należy zdemontować i wypłukać dokładnie wodą pod ciśnieniem a nawet przed tą czynnością namoczyć go w wannie. Sporo zabawy. Z tego co piszesz wygląda mi to jednak na uszkodzenie turbiny pompy myjącej. W tej plastikowej podstawie nie ma wody?
  • Poziom 1