Cześć,
Zakupiłem używany IDU/ODU-300 ze zdjętą blokadą:
Wersja oprogramowania IDU CPE3_PT30_PL_V1.6.8
Wersja oprogramowania ODU KT2Q_OPT_PLT_1.0.0.33
Założyłem do niego kartę Virgin Mobile z 220GB:
#virginmobile.pl/oferty/internet
i ogólnie potrafi zadziałać ładnie:
Wynik Speed Test #329223038
Ping w ms: 21
Download Mb/s: 68.82
Upload w Mb/s: 11.51
Status LTE
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 864054030177440
IMSI 260066010449636
RSRP -83 dBm
RSRQ -11 dB
RSSI -52 dBm
SINR 22 dB
Informacja o lokalizacji 15235
Pasmo 7 (2600 MHz)
Antena zewnętrzna Wyłączona
Dane w roamingu Włączone
położenie geograficzne: 52.078647, 20.681590
Problem polega na tym, że te osiągi nie są stabilne. Co chwilę transfer spada niemal do zera.
Co ciekawe na Huawei B593u-12 jest stabilniej; niższe transfery ale stabilnie.
*dodatkowo zauważyłem problemy z połączeniem się do IDU poprzez WiFi; czasem udaje się podłączyć ale brak transmisji (nie lądują się strony), gdy w tym samym czasie mam transfer poprzez kabel.
Czy to może być wina softu ? Ktoś podpowie jak diagnozować dalej ?
Chętnie podeślę wyniki specyficznych testów jeżeli pomogą.
Zakupiłem używany IDU/ODU-300 ze zdjętą blokadą:
Wersja oprogramowania IDU CPE3_PT30_PL_V1.6.8
Wersja oprogramowania ODU KT2Q_OPT_PLT_1.0.0.33
Założyłem do niego kartę Virgin Mobile z 220GB:
#virginmobile.pl/oferty/internet
i ogólnie potrafi zadziałać ładnie:
Wynik Speed Test #329223038
Ping w ms: 21
Download Mb/s: 68.82
Upload w Mb/s: 11.51
Status LTE
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 864054030177440
IMSI 260066010449636
RSRP -83 dBm
RSRQ -11 dB
RSSI -52 dBm
SINR 22 dB
Informacja o lokalizacji 15235
Pasmo 7 (2600 MHz)
Antena zewnętrzna Wyłączona
Dane w roamingu Włączone
położenie geograficzne: 52.078647, 20.681590
Problem polega na tym, że te osiągi nie są stabilne. Co chwilę transfer spada niemal do zera.
Co ciekawe na Huawei B593u-12 jest stabilniej; niższe transfery ale stabilnie.
*dodatkowo zauważyłem problemy z połączeniem się do IDU poprzez WiFi; czasem udaje się podłączyć ale brak transmisji (nie lądują się strony), gdy w tym samym czasie mam transfer poprzez kabel.
Czy to może być wina softu ? Ktoś podpowie jak diagnozować dalej ?
Chętnie podeślę wyniki specyficznych testów jeżeli pomogą.