logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW Caddy 1.6 diesel: Wzrost spalania po zastosowaniu Liquid Moly - przyczyny i doświadczenia

laik42 14 Cze 2022 09:06 1053 16
REKLAMA
  • #1 20060479
    laik42
    Poziom 5  
    Posty: 108
    Ocena: 8
    Od czasu do czasu leję do baku Liquid Molly. Ostatnio zaczął "warczeć" i szeleścić przy niezbyt dużych prędkościach, więc wlałem mu LM. Jak ręką odjął. Pracuje cichutko i jakoś tak "miękko". Ale spalanie wzrosło o litr, a nawet 1.3 litra!? Czy to normalne?
  • REKLAMA
  • #2 20060682
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 20060697
    laik42
    Poziom 5  
    Posty: 108
    Ocena: 8
    Uwaga bezcenna. Paliwo tankowane w jednej stacji. Zmiana zbyt wielka na tak uczoną diagnozę.
    P.S. Kiedy nie znam odpowiedzi nie odpowiadam a nie popisuję się mądrymi banałami.
  • #4 20060703
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7998
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4211
    Spalanie rośnie z kilku powodów, najczęściej to wypalanie DPF lub lejące wtryskiwacze. Jeśli dzwięk zmienił się po dolaniu oktanów do paliwa sugeruje to właśnie wtryski.
  • #5 20060706
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 20060711
    laik42
    Poziom 5  
    Posty: 108
    Ocena: 8
    Czy to znaczy, że Liqui Molly podwyższa liczbę oktanową ? Pytam, bo nie doczytałem się takiej informacji, a jeśli to sprawa wtrysków to martwi mnie to podwójnie. Wtryski były wymieniane 3 miesiące temu !
  • #7 20060715
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #8 20060716
    laik42
    Poziom 5  
    Posty: 108
    Ocena: 8
    Ciekawe skąd wezmę to lepsze paliwo. Kupuję najlepsze dostępne. Tankować w Faterlandzie ? Zawsze tankuję to samo i zawsze w tym samym miejscu. Ciekawe, że nagle pojawiły się brzydkie objawy i że po zaaplikowaniu LM znikły. Za to gwałtownie podskoczyło spalanie. Lejące wtryski do mnie przemawiają, chociaż ich reakcja na dolewkę LM nietypowa i dlatego pytam.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Nie kupowałem w pudełku tylko w puszce.
  • REKLAMA
  • #9 20060727
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 20060734
    laik42
    Poziom 5  
    Posty: 108
    Ocena: 8
    Nie wiem po co te złośliwości. Pytam bo nie wiem. Liczę na pomoc kogoś kto wie, a nie na złośliwości zakompleksionego ćwierćanalfabety, który nie wie że nie "pisze" tylko " jest napisane". A tak serio to nawet nie wiedziałem, że LM sprzedają w pudełkach.

    Moderowany przez CameR:

    Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji.




    Dodano po 2 [minuty]:

    Powtarzam - kupuję najlepsze dostępne. A do Faterlandu mam za daleko.
  • #11 20060738
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #12 20060758
    laik42
    Poziom 5  
    Posty: 108
    Ocena: 8
    Szkoda czasu na takie żałosne przepychanki. Poczekam - może odpisze ktoś poważny.
    P.S. Nawet gdybym coś w opisie przegapił, to skąd pomysł , że "chcę być mądrzejszy ...". To żałosne i tandetne. Adieu mądralo.
  • #13 20061654
    user64
    Poziom 36  
    Posty: 3532
    Pomógł: 220
    Ocena: 695
    Kolega decybel91 zasugerował wcześniej wtryskiwacze i/lub DPF tylko, że umknęło to chyba w waszych utarczkach.
    Sprawdż korekty wtryskiwaczy, bo wzrost spalania to zwykle wtryskiwacze.
  • #15 20061857
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27484
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6404
    Skoro spalanie wzrosło to i moc wzrosła , ciesz się ..!!!!
  • #16 20062602
    Q-mac
    Poziom 27  
    Posty: 977
    Pomógł: 63
    Ocena: 191
    Sprawdź poziom oleju. Czy nie wzrósł (to by wskazało na lejace wtryski). Spalanie jak określone?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zauważył wzrost spalania w VW Caddy 1.6 diesel po dodaniu dodatku Liquid Moly, co spowodowało zmiany w dźwięku pracy silnika. W odpowiedziach zasugerowano, że przyczyną mogą być lejące wtryskiwacze lub problemy z DPF. Użytkownik potwierdził, że wtryski były wymieniane niedawno, co budzi obawy o ich stan. Inni uczestnicy dyskusji podkreślili, że wzrost spalania może być związany z korekcjami wtryskiwaczy, a także zasugerowali sprawdzenie poziomu oleju, aby wykluczyć problemy z wtryskiwaczami. Użytkownik nie zauważył wzrostu poziomu oleju, co jest pozytywnym sygnałem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA