Chciałbym w domu II piętrowym nowym mieć możliwość posiadania jeden sieci o nazwie "NAZWA", gdzie każdy z domowników niezależnie od miejsca będzie połączony z siecią o dobrym sygnale. Taki mesh tylko na posiadanych routerach jako AP.
Koledzy, walczę z odpaleniem sieci wifi i AP po lan. Sprawa wygląda tak:
Mam na strychu Huawei B315s-22 (taki z 4 gniazdami lan - switch). W tym routerze LTE karta od T Mobile. Tu mam ustawione ip 192.168.0.1. Nazwa sieci "NAZWA" hasło "hasło". Z tego routera idzie kabel do switcha niezarzadzalnego w garażu. Od switcha 3 skrętki do gniazd w 3 pokojach.
w pokoju nr1 AP nr 1 router Netgear ON-NETWORKS N150RM - ip 192.168.0.2 DHCP wyłączone i włączony tryb AP bo tu jest taka możliwość.
TERAZ PROBLEM
W pokoju nr 2 chciałem postawić kolejny AP nr 2 - (Mam Dwa routery Huwei B311s-22 bez oddzielnych gniazd LAN jedynie jedno gniazdo LAN/WAN.) Czyli na takim routerze ustawiam IP 192.168.0.3 wyłączam DHCP, .... i tu zaczyna się problem bo nie można już się połączyć z routerem tzn mam ! na znaczku sieci i nie łącze się z routerem wpisując to IP, internetu nie ma.
Dlaczego tak się dzieje? Czy może taki rodzaj routera nie może być AP i nie można wyłączyć DHCP? Będę bardzo wdzięczny za pomoc i rady.
Koledzy, walczę z odpaleniem sieci wifi i AP po lan. Sprawa wygląda tak:
Mam na strychu Huawei B315s-22 (taki z 4 gniazdami lan - switch). W tym routerze LTE karta od T Mobile. Tu mam ustawione ip 192.168.0.1. Nazwa sieci "NAZWA" hasło "hasło". Z tego routera idzie kabel do switcha niezarzadzalnego w garażu. Od switcha 3 skrętki do gniazd w 3 pokojach.
w pokoju nr1 AP nr 1 router Netgear ON-NETWORKS N150RM - ip 192.168.0.2 DHCP wyłączone i włączony tryb AP bo tu jest taka możliwość.
TERAZ PROBLEM
W pokoju nr 2 chciałem postawić kolejny AP nr 2 - (Mam Dwa routery Huwei B311s-22 bez oddzielnych gniazd LAN jedynie jedno gniazdo LAN/WAN.) Czyli na takim routerze ustawiam IP 192.168.0.3 wyłączam DHCP, .... i tu zaczyna się problem bo nie można już się połączyć z routerem tzn mam ! na znaczku sieci i nie łącze się z routerem wpisując to IP, internetu nie ma.
Dlaczego tak się dzieje? Czy może taki rodzaj routera nie może być AP i nie można wyłączyć DHCP? Będę bardzo wdzięczny za pomoc i rady.