logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V

miniu117 07 Gru 2022 12:39 546 5
REKLAMA
  • #1 20322948
    miniu117
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Witam, posiadam kompresor Herkules 60/10/100
    Model :w3-100 cm3
    Otoz pocztkowo byl na zasilanie tzw. siłe 430volt
    Po zamianie przewodow przez kolege konpresor chodzil na 220v ale chodzil zaledwie 2 minuty dla sprawdzenia czy wgl dziala. Odstał 5 lat i przyszla pora na uruchominie na stałe otoż po podlaczeniu wysadza korek w domu korek jest 20Amperowy nie ma zadnego innego obciazenia jest sam kompresor podpiety sprawdzalem czy silnik sie kreci lekko ale chodzi delikatnie i tu moje pytanie czy ktos moglby stwierdzic przypuszczalnie czy wszystko jest okej z tym ustawieniem przewodow wrzucę zdjecia. Z gory dziekuje za pomoc i zainteresowanie Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V Sprawdzenie podłączenia kompresora Herkules 60/10/100 (model: w3-100 cm3) po zmianie z 430V na 220V
  • REKLAMA
  • #2 20322974
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15144
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4626
    miniu117 napisał:
    Otoz pocztkowo byl na zasilanie tzw. siłe 430volt
    Ten silnik nie miał prawa pracować na sile, a u nas napięcie w sieci trójfazowej wynosi 400 V
  • REKLAMA
  • #3 20323041
    miniu117
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Moze 400v nie jestem do konca obeznany siedze za granica chodzi mi tylko o to zeby ktos żucil okiem i podpowiedzial czy to dobrze podlaczone czy czegos innego szukac bo wczesniej silnik chodzil a teraz nie i nwm czy to wina instalacji w domu ze ten korek wywala ale wydaje mi sie ze raczej nie skoro nic nie jest podlaczone pod ten korek 20 Amper tylko byla pralka pralke odlaczylem zeby sprawdzic konpresor ale przy probie wywalilo korek i nwm
  • REKLAMA
  • #4 20323217
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15144
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4626
    "Wysadzanie korków" może mieć różne przyczyny, od takiej, że kompresor jest zblokowany mechanicznie(długo stał nieczynny), po oczywiście złe połączenie przewodów w silniku. Jest tam zabezpieczenie przed przeciążeniem - czarne pudełko zasilone z jednej strony niebieskim przewodem. Ile A ? tam pisze?
  • REKLAMA
  • #5 20325969
    miniu117
    Poziom 9  
    Posty: 11
    SCF 12A
    250/125V AC musial bym sprawdzic dokladniej tak na 100% jak bede w domu dzis krecilem recznie i chodzi lekko bez oporow kompresor
  • #6 20330017
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Posty: 21891
    Pomógł: 2032
    Ocena: 5157
    2,2 kW silnik jednofazowy dwukondensatorowy (rozruchowy i pracy), 220VAC do napędu potężnego trzy cylindrowego kompresora. 13 A pobor ciagły, a ile startowy/chwilowy w takiej machinie? ok. 30 A. Kol. @miniu117 pierwsza sprawa, to zdjąć pasek napędowy i wtedy uruchomić silnik. Później zobaczymy.
REKLAMA