logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Wykorzystanie ESP32 po MQTT do wysłania informacji o zamkniętym szlabanie

unky 20 Kwi 2023 06:33 444 7
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje sposobu na monitorowanie statusu szlabanu (czy jest zamknięty) za pomocą ESP32 i istniejącej krańcówki. Proponowane rozwiązania obejmują podłączenie przekaźnika z dwoma parami styków, gdzie jedna para symuluje krańcówkę, a druga jest podłączona do ESP32. Zwrócono uwagę na potencjalne problemy z zakłóceniami elektrycznymi oraz konieczność użycia oddzielnej krańcówki lub izolacji na przekaźniku. Użytkownik wspomniał o szlabanie Moovi 30 BFT, który ma wyjście sygnalizacyjne, które można skonfigurować jako bezpotencjałowy styk przekaźnika. Wskazano również, że standardowe wyjście 15-16 działa jako NO i działa poprawnie po podłączeniu do Wemos D1 Mini.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA