Mam potrzebę otrzymania w Homeassistant informacji o statusie szlabanu - czy jest zamknięty. Chcę do tego wykorzystać ESP32 i istniejącą krańcówkę w szlabanie.
W moim szlabanie krańcówka to zwykły mikrostyk. Mechanicznie jest naciskany przez mechanizm szlabanu. W momencie opuszczania szlabanu jak przekładnia dojdzie do krańcówki i ją wciśnie to automatyka wyłącza silnik i uznaje że szlaban jest opuszczony.
ESP32 chcę wpiąć równolegle do tej krańcówki która sygnalizuje pozycję że szlaban jest w pozycji "opuszczony". Jest to w ogóle możliwe że z jednej krańcówki będą korzystały dwa urządzenia przy podłączeniu równoległym?
W moim szlabanie krańcówka to zwykły mikrostyk. Mechanicznie jest naciskany przez mechanizm szlabanu. W momencie opuszczania szlabanu jak przekładnia dojdzie do krańcówki i ją wciśnie to automatyka wyłącza silnik i uznaje że szlaban jest opuszczony.
ESP32 chcę wpiąć równolegle do tej krańcówki która sygnalizuje pozycję że szlaban jest w pozycji "opuszczony". Jest to w ogóle możliwe że z jednej krańcówki będą korzystały dwa urządzenia przy podłączeniu równoległym?

