Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tammietek654 napisał:Nie, zbyt niskie napięcie na prostownik.
mietek654 napisał:Ktoś_tam napisał:Po dodaniu mostka choćby jedno połówkowego napięcie będzie w granicach 11v.To ile wg ciebie powinien mieć napięcia taki transformator?
mietek654 napisał:Mostek jednopołówkowy? co za absurdPo dodaniu mostka choćby jedno połówkowego napięcie będzie w granicach 11v.
jajacek44 napisał:Niestety się nie da to jest tylko do zasilania żarówek (halogenów).
Gdyby to był transformator o takiej mocy to ta śrubka była by malutka na zdjęciu.
emilpawlicki napisał:Owszem da się to wykorzystać przy budowie ładowarki akumulatorów kwasowych. Niestety wymaga to odpowiedniej wiedzy potrzebnej do modernizacji obwodu sprzężenia zwrotnego przetwornicy, zmiany korekcyjnej napięcia wyjściowego oraz wykonania napięcia kontroli napięcia naładowania oraz zakończenia procesu ładowania. Modernizacja taka również wymaga samodzielnego nawinięcia dodatkowego transformatora sterującego na rdzeniu pierścieniowym.Da rade z tego prostownik do akumulatorow 12v kw-olowianych