logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Chińskie radio 2din android 13 - podłączenie wentylatora?

andpol 33 08 Gru 2023 20:55 13344 22
REKLAMA
  • #1 20852708
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Widok na tylną część urządzenia elektronicznego z licznymi przewodami o różnych kolorach. Przewody czerwony i czarny wychodzą z wentylatora, a niebieski i czarny z kostki AV. Zbliżenie na przewody z różnokolorowymi złączami i etykietami. Zbliżenie na panel z przewodami i wentylatorem, z różnokolorowymi złączami.
    Wentylator ma osobno wyciągnięte przewody ze złączem (czerwony/czarny). Z kostki AV wychodzi podobne złącze (niebieski/czarny). Czy to należy z sobą połączyć jak na zdjęciu pierwszym? W menu jest opcja włączenia wentylatora, ale w zasadzie jest nieaktywna. Chińczyk nie dał żadnego papiera. Jakieś pomysły? Mam taką koncepcję, że jest wewnątrz włącznik termiczny i wtedy pojawia się napięcie na kostce niebieski/czarny?
  • REKLAMA
  • #2 20853397
    justka80
    Poziom 34  
    Posty: 1539
    Pomógł: 321
    Ocena: 442
    Takie połączenie wentylatora na pewno nie jest oryginalne. Przewody wentylatora (czerwony i czarny), na pewno były podłączone wewnątrz radia i napięcie na nich (z włącznika termicznego), powinno pojawiać się po nagrzaniu radiatora do temperatury wyższej niż ustalona przez konstruktora radia np. ponad 60 stopni.
    Być może poprzedni użytkownik z jakichś przyczyn ("na macajewa") uznał, że radio zbyt mocno się nagrzewa, lub w menu miał wyłączony wentylator i podłączył go do przewodu (niebieskiego), na którym pojawia się napięcie, które prawdopodobnie służy do uruchomienia dodatkowego wzmacniacza, po włączeniu radia.
  • REKLAMA
  • #3 20853407
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Radio nowe. Na niebieskim nie ma żadnego napięcia.
  • REKLAMA
  • #4 20853423
    justka80
    Poziom 34  
    Posty: 1539
    Pomógł: 321
    Ocena: 442
    To pewnie jakaś przedsprzedażnie dorobiona "bryndza".
    Skoro radio nowe, to gdzie instrukcja?
    andpol 33 napisał:
    Na niebieskim nie ma żadnego napięcia.

    A po mocnym nagrzaniu?
    Rozumiem, że przewody czarne, to masa.
  • #5 20853432
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Chińczyk nie przysłał żadnej instrukcji. Nie zgrzałem radia do wysokich temperatur, więc nie wiem. To nowy model na android 13. Link
    W ustawieniach jest opcja włączenia wentylatora ale czy postawimy ptaszek, czy nie to i tak pozostaje na "nie obracaj" (wentylator nie kręci, na niebieskim nie ma napięcia). Kostki są dedykowane pod model auta (wszystko się kliknęło bez żadnej przeróbki). Patrząc na obudowę z tyłu to raczej wentylator nie jest podpięty wewnątrz, tylko wyprowadzone na złączkę. Nic więcej do siebie nie pasuje.
  • #6 20875095
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #7 20875116
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Menu serwisowe. Ustawienia fabryczne 3368
  • #8 20876958
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #9 20876970
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Czyli mamy inne radia. U mnie jest po polsku i normalnie o wentylatorze jest napisane.
  • #10 20878812
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    #11 21295896
    zibi11
    Poziom 19  
    Posty: 537
    Pomógł: 1
    Ocena: 30
    Witam kupiłem sobie radio z androidem do mojego starego Opla
    Jak sądzicie podłączyć wtyk wentylatora do gniazda posiadającego zasilającego z portu audio??
    Załączniki:
    • Chińskie radio 2din android 13 - podłączenie wentylatora? IMG_20241109_201715[1].jpg (1.77 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 21295926
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Posty: 21891
    Pomógł: 2032
    Ocena: 5157
    @zibi11 Podłącz czerwony wentylatora z czerwonym radia a czarny to masa. Wentylator włączy się po przekręceniu kluczyka na pozycje ACC i ON
  • #13 21295945
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Mnie się ten wentylator przez rok użytkowania ani razu nie załączył albo nigdy nie słyszałem jego pracy ale nie katuję radia.
  • #14 21295975
    zibi11
    Poziom 19  
    Posty: 537
    Pomógł: 1
    Ocena: 30
    Ok podłącze dziękuje
  • REKLAMA
  • #15 21654620
    dzordzino
    Poziom 2  
    Posty: 2
    >>20852708
    Andpol 33
    Powiedz proszę, gdzie podłączyłeś niebieski antenowy? Bo mam to samo radio, tyle że bez wentylatora
  • #16 21654625
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Nigdzie
  • #17 21719962
    żądnywiedzy
    Poziom 5  
    Posty: 15
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    W moim radiu przewód zasilający do wentylatora był w kablach, które idą do wejścia zasilającego, czyli tego po lewej stronie zdjęcia. Tam znalazłem wtyk, podpiąłem i wentylator działa, przynajmniej program tak pokazuje. Program mam na pulpicie, nazywa się wentylator czy coś w tym rodzaju i tam ustawiam, czy chcę nim sterować ręcznie czy automatycznie. Na początku było wszystko wyłączone, ustawiłem na automatyczne. Co do Androida, to raczej nie macie 13 czy 12, tylko 10. Pobierzcie program ze Sklepu Play i zobaczcie.
  • #18 21720095
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    żądnywiedzy napisał:
    Co do Androida, to raczej nie macie 13 czy 12, tylko 10.

    Mówisz...?Ekran ustawień systemowych Androida pokazujący wersję 13 i szczegóły kompilacji
  • #19 21721190
    żądnywiedzy
    Poziom 5  
    Posty: 15
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Pobierz program diagnostyczny ze Sklepu Play i zobaczysz, to, że w systemie ci pokazuje to, co Chińczyk chce, żebyś widział, to jedno, a jak jest naprawdę, to drugie. Ja mam niby 14, ale prawdziwy system to 10.
  • #20 21721218
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    Jaki program?
  • Pomocny post
    #21 21721227
    żądnywiedzy
    Poziom 5  
    Posty: 15
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Device info HW np.
  • #23 21721255
    andpol 33
    Poziom 39  
    Posty: 4138
    Pomógł: 509
    Ocena: 1141
    żądnywiedzy napisał:
    Device info HW np.

    To chińczyk kłamszuszek. Android 8 raptem

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podłączenia wentylatora w chińskim radiu samochodowym 2DIN z systemem Android 13. Wentylator posiada osobne przewody (czerwony i czarny), natomiast z kostki AV wychodzi złącze z przewodami niebieskim i czarnym. Wentylator nie działa, a w menu opcja jego włączenia jest nieaktywna. Prawdopodobnie wentylator jest sterowany termicznie przez włącznik wewnętrzny, który załącza go po przekroczeniu określonej temperatury radiatora (np. powyżej 60°C). W niektórych modelach przewód zasilający wentylatora jest ukryty w kablach zasilających radia. Występują różnice w wersjach oprogramowania i systemu Android (od 8 do 14, często fałszywe oznaczenia), co wpływa na dostępność i działanie funkcji wentylatora. Menu serwisowe z kodem (np. 3368 lub 1617) umożliwia dostęp do ustawień, jednak nie zawsze zawiera opcję wentylatora. Zalecane jest użycie aplikacji diagnostycznych (np. Device Info HW, Fake Device Test) do weryfikacji rzeczywistej wersji systemu i funkcji radia. Wentylator powinien być podłączony zgodnie z polaryzacją (czerwony do czerwonego, czarny do masy) i działać automatycznie po włączeniu radia lub po nagrzaniu urządzenia.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA