Witam,
Jak w temacie, najbardziej pasuje mi skierowanie paneli na 100% północ a szczęście w nieszczęściu to kąt połaci 5 stopni, bez kominów i drzew w bliskiej okolicy. Nie mogę znaleźć danych jaki szacunkowy uzysk będę miał względem paneli skierowanych na południe, czy będzie to 50-60% czy bardziej 40% przyjmując panel skierowany w tym czasie na południe jako 100%
Jakie mikro inwertery koniecznie z LAN lub WiFi i chmurą kupić na testy? Coś popularnego i sensownego co po testach bezproblemowo sprzedam, zakup będzie na fakturę więc tym bardziej się łatwo sprzeda na normalnych warunkach bez większej straty. Jakiś VICTRON czy może jest na rynku tani ale znany chińczyk z chmurą?
Myślę też o konstrukcji pod panele która mimo połaci na północ podniesie panele w taki sposób, aby były skierowane na południe przynajmniej pod kątem 5-10 stopni, nie chcę przesadzać z żaglem i kusić wiatru. Szczytem techniki było by podnoszenie na siłowniku każdego panelu do kąta 40 st. z automatyczną pogodówką i czujnikiem prędkości wiatru, z obsługą programistyczną i elektroniczną bym sobie poradził to nie mam pomysłu na sensowny montaż siłowników i konstrukcji do podnoszenia. Może coś takiego jest na rynku w sensownych pieniądzach?
Jak w temacie, najbardziej pasuje mi skierowanie paneli na 100% północ a szczęście w nieszczęściu to kąt połaci 5 stopni, bez kominów i drzew w bliskiej okolicy. Nie mogę znaleźć danych jaki szacunkowy uzysk będę miał względem paneli skierowanych na południe, czy będzie to 50-60% czy bardziej 40% przyjmując panel skierowany w tym czasie na południe jako 100%
Jakie mikro inwertery koniecznie z LAN lub WiFi i chmurą kupić na testy? Coś popularnego i sensownego co po testach bezproblemowo sprzedam, zakup będzie na fakturę więc tym bardziej się łatwo sprzeda na normalnych warunkach bez większej straty. Jakiś VICTRON czy może jest na rynku tani ale znany chińczyk z chmurą?
Myślę też o konstrukcji pod panele która mimo połaci na północ podniesie panele w taki sposób, aby były skierowane na południe przynajmniej pod kątem 5-10 stopni, nie chcę przesadzać z żaglem i kusić wiatru. Szczytem techniki było by podnoszenie na siłowniku każdego panelu do kąta 40 st. z automatyczną pogodówką i czujnikiem prędkości wiatru, z obsługą programistyczną i elektroniczną bym sobie poradził to nie mam pomysłu na sensowny montaż siłowników i konstrukcji do podnoszenia. Może coś takiego jest na rynku w sensownych pieniądzach?