Witam.
Wpadła mi w oczy ciekawa i informacja na WP.
Tutaj link:
http://wiadomosci.wp.pl/zakaz-wyjazdu-z-polski-w-razie-wojny-jest-sondaz-7028817274141344a
Co w tym ciekawego? Zwróćcie uwagę na wyłączoną możliwość komentowania. Temat dotyczy wg mnie możliwości obronnych kraju i nastroju w społeczeństwie. Myślę, że "mięso armatnie" może poczuć się urażone i nie każdy ma ochotę ginąć za politykierów. Nasuwa mi się porównanie do 1939 roku i raczej widzę DUŻĄ różnice w nastrojach społecznych z tamtych czasów hm gorszej Polski i Polski demokratycznej. Ciekawe jak się to ma do ograniczania liczebności armii i kunsztu wojskowego naszych dowódców. Cóż, inaczej się zaprowadza pod sztandarami amerykańskiej demokracji porządek w biednych krajach arabskich, a inaczej wygląda to gdy ma się zmierzyć z rosyjskim sołdatem, bo raczej Czesi czy Niemcy nas nie zaatakują..
Wpadła mi w oczy ciekawa i informacja na WP.
Tutaj link:
http://wiadomosci.wp.pl/zakaz-wyjazdu-z-polski-w-razie-wojny-jest-sondaz-7028817274141344a
Co w tym ciekawego? Zwróćcie uwagę na wyłączoną możliwość komentowania. Temat dotyczy wg mnie możliwości obronnych kraju i nastroju w społeczeństwie. Myślę, że "mięso armatnie" może poczuć się urażone i nie każdy ma ochotę ginąć za politykierów. Nasuwa mi się porównanie do 1939 roku i raczej widzę DUŻĄ różnice w nastrojach społecznych z tamtych czasów hm gorszej Polski i Polski demokratycznej. Ciekawe jak się to ma do ograniczania liczebności armii i kunsztu wojskowego naszych dowódców. Cóż, inaczej się zaprowadza pod sztandarami amerykańskiej demokracji porządek w biednych krajach arabskich, a inaczej wygląda to gdy ma się zmierzyć z rosyjskim sołdatem, bo raczej Czesi czy Niemcy nas nie zaatakują..