Cześć
Mam kocioł Thermagen DuoX 30 w szeregowcu. Na dole ogrzewanie podłogowe, na piętrze i poddaszu grzejniki. Instalacja wykonana przez dewelopera w taki sposób, że dla podłogówki jest dodatkowy mieszacz z pompą (nie ma sprzęgła hydraulicznego). Na kotle nastawione obecnie 45 st. C. Obecnie sterowanie jest przez termostat on/off bezprzewodowy Salus'a ustawiony w miarę najchłodniejszym pomieszczeniu (piętro wychładza się zazwyczaj szybciej niż parter).
Chciałbym trochę to zmodernizować i usprawnić - wymieniając na sterownik Honeywell ATC928 + głowice termostatyczne (w późniejszym czasie dołożenie automatyki do podłogówki).
W związku z tym mam kilka pytań:
• czy ten sterownik połączony bezprzewodowo z kotłem będzie działał na protokole OT?
• czy możliwe jest uzyskanie takiego działania systemu, aby dążył on do osiągnięcia, a później utrzymania temperatury w domu bez wyłączania kotła (regulacja parametrów pracy kotła przez sterownik OT)?
• czy takie działanie ma szansę być bardziej ekonomiczne niż działanie start-stop?
Pozdrawiam
Mam kocioł Thermagen DuoX 30 w szeregowcu. Na dole ogrzewanie podłogowe, na piętrze i poddaszu grzejniki. Instalacja wykonana przez dewelopera w taki sposób, że dla podłogówki jest dodatkowy mieszacz z pompą (nie ma sprzęgła hydraulicznego). Na kotle nastawione obecnie 45 st. C. Obecnie sterowanie jest przez termostat on/off bezprzewodowy Salus'a ustawiony w miarę najchłodniejszym pomieszczeniu (piętro wychładza się zazwyczaj szybciej niż parter).
Chciałbym trochę to zmodernizować i usprawnić - wymieniając na sterownik Honeywell ATC928 + głowice termostatyczne (w późniejszym czasie dołożenie automatyki do podłogówki).
W związku z tym mam kilka pytań:
• czy ten sterownik połączony bezprzewodowo z kotłem będzie działał na protokole OT?
• czy możliwe jest uzyskanie takiego działania systemu, aby dążył on do osiągnięcia, a później utrzymania temperatury w domu bez wyłączania kotła (regulacja parametrów pracy kotła przez sterownik OT)?
• czy takie działanie ma szansę być bardziej ekonomiczne niż działanie start-stop?
Pozdrawiam