Dzień dobry. Mam dwa problemy z moim kinem domowym.
Sprzęt to:
Amplituner: Denon AVR X2300W
Kolumny: Przód JBL Loft 50, Centralny JBL Loft 30, tył JBL Loft 40, Subwoofer JBL Loft SP150
Telewizor: HISENSE 75A6K 75"
Telewizor jest podpięty do amplitunera przez kabel HDMI, złącze ARC. Konfiguracja kolumn 5.1.
Problem 1
Brakuje dźwięku wielokanałowego. Przykład: podpinam pod telewizor pendrive z nagraniem do testowania kina domowego i o ile przód i centralny grają, to kiedy mają zagrać tylne głośniki, to grają za nie przednie. Przed zgraniem pliku upewniłam się, że jest on wielokanałowy. Podobnie jest, gdy odpalam filmy testujące z YouTube (z apki wbudowanej w telewizor). W amplitunerze jedyne tryby, jakie mogę ustawić, to: STEREO, DTS NEUTRAL:X TV, Dolby Surround TV. Oglądając normalne filmy z pendrive w formacie MKV z dźwiękiem 5.1, czuć, że to nie jest to, co powinno być. Tak samo jest, gdy podpinam laptopa przez HDMI pod telewizor.
Kiedyś miałam kino domowe ze zintegrowanym Blu-ray Sony 5.1 i jak się podłączyło pod nie pendrive z filmem 5.1, to każdy kanał grał tak, jak powinien. Jestem trochę zawiedziona tym Denonem, ale niestety mąż się uparł na niego.
Problem 2
Mam też problem z subwooferem JBL Loft SP150, który sam się wyłącza, kiedy nie ma niskich tonów w odtwarzanych dźwiękach, a kiedy się pojawiają, to ponownie się załącza. Problem jest w tym, że przy włączaniu i wyłączaniu popiarduje, co jest mega irytujące. Czy można w jakiś sposób ustawić, żeby się nie wyłączał? A może jest niesprawny? Przykład: Oglądam film, jest akcja, sub działa, kończy się akcja, pierdnięcie, sub się wyłącza, następnie znowu akcja, pyk, sub się włącza itd. To samo z muzyką. Dodam, że próbowałam ustawiać pokrętłem w subie oraz w ustawieniach ampli częstotliwość Hz, zmieniałam kolumny z dużych na małe itp., ale to nic nie pomaga. Sam subwoofer, jak już się włączy, to ładnie gra. Ale przez to pierdzenie przy włączaniu/wyłączaniu można szału dostać. Dochodzi do sytuacji, że wolę oglądać i słuchać bez subwoofera.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
AI: Czy możesz podać, jakie dokładnie ustawienia dźwięku są obecnie skonfigurowane na amplitunerze Denon AVR X2300W? Szczególnie interesują nas ustawienia dotyczące trybów dźwięku przestrzennego.
Są tylko trzy tryby: Stereo, DTS Neutral: X, Dolby Surround. Dźwięk przestrzenny testowałam na DTS Neutral: X, Dolby Surround.
AI: Czy subwoofer JBL Loft SP150 jest ustawiony w trybie "auto"? Jeśli tak, czy próbowałaś zmienić te ustawienia, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem z wyłączaniem się subwoofera?
Subwoofer nie ma żadnego ustawienia. Z tyłu ma przełącznik on/off oraz zmianę fazy.
Sprzęt to:
Amplituner: Denon AVR X2300W
Kolumny: Przód JBL Loft 50, Centralny JBL Loft 30, tył JBL Loft 40, Subwoofer JBL Loft SP150
Telewizor: HISENSE 75A6K 75"
Telewizor jest podpięty do amplitunera przez kabel HDMI, złącze ARC. Konfiguracja kolumn 5.1.
Problem 1
Brakuje dźwięku wielokanałowego. Przykład: podpinam pod telewizor pendrive z nagraniem do testowania kina domowego i o ile przód i centralny grają, to kiedy mają zagrać tylne głośniki, to grają za nie przednie. Przed zgraniem pliku upewniłam się, że jest on wielokanałowy. Podobnie jest, gdy odpalam filmy testujące z YouTube (z apki wbudowanej w telewizor). W amplitunerze jedyne tryby, jakie mogę ustawić, to: STEREO, DTS NEUTRAL:X TV, Dolby Surround TV. Oglądając normalne filmy z pendrive w formacie MKV z dźwiękiem 5.1, czuć, że to nie jest to, co powinno być. Tak samo jest, gdy podpinam laptopa przez HDMI pod telewizor.
Kiedyś miałam kino domowe ze zintegrowanym Blu-ray Sony 5.1 i jak się podłączyło pod nie pendrive z filmem 5.1, to każdy kanał grał tak, jak powinien. Jestem trochę zawiedziona tym Denonem, ale niestety mąż się uparł na niego.
Problem 2
Mam też problem z subwooferem JBL Loft SP150, który sam się wyłącza, kiedy nie ma niskich tonów w odtwarzanych dźwiękach, a kiedy się pojawiają, to ponownie się załącza. Problem jest w tym, że przy włączaniu i wyłączaniu popiarduje, co jest mega irytujące. Czy można w jakiś sposób ustawić, żeby się nie wyłączał? A może jest niesprawny? Przykład: Oglądam film, jest akcja, sub działa, kończy się akcja, pierdnięcie, sub się wyłącza, następnie znowu akcja, pyk, sub się włącza itd. To samo z muzyką. Dodam, że próbowałam ustawiać pokrętłem w subie oraz w ustawieniach ampli częstotliwość Hz, zmieniałam kolumny z dużych na małe itp., ale to nic nie pomaga. Sam subwoofer, jak już się włączy, to ładnie gra. Ale przez to pierdzenie przy włączaniu/wyłączaniu można szału dostać. Dochodzi do sytuacji, że wolę oglądać i słuchać bez subwoofera.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
AI: Czy możesz podać, jakie dokładnie ustawienia dźwięku są obecnie skonfigurowane na amplitunerze Denon AVR X2300W? Szczególnie interesują nas ustawienia dotyczące trybów dźwięku przestrzennego.
Są tylko trzy tryby: Stereo, DTS Neutral: X, Dolby Surround. Dźwięk przestrzenny testowałam na DTS Neutral: X, Dolby Surround.
AI: Czy subwoofer JBL Loft SP150 jest ustawiony w trybie "auto"? Jeśli tak, czy próbowałaś zmienić te ustawienia, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem z wyłączaniem się subwoofera?
Subwoofer nie ma żadnego ustawienia. Z tyłu ma przełącznik on/off oraz zmianę fazy.