Witam, mam chyba dość nietypowy problem z moją Toyotą Yaris TS - silnik 1.5, 2001 r.
Podczas jazdy objawia się tym, że potrafi zgasnąć, aby po chwili "odpalić". Zauważyłem, że dzieje się tak przy hamowaniu oraz naciśnięciu sprzęgła. Silnik gaśnie, zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej, aby po chwili (bez puszczania sprzęgła, dosłownie "reset" na 1-2 s) wszystko się z powrotem załączyło, jakby nic się nie stało. Podczas takiego resetu wskazówki obrotomierza oraz prędkościomierza wędrują na maksymalne wychylenie i wracają do położenia 0, aby po chwili pokazać właściwą prędkość i obroty (jak przy teście zegarów, podczas normalnego odpalania nic takiego nie ma miejsca).
Ktoś miał taką przypadłość? Jakieś pomysły, co to może być?
Pozdrawiam,
AI: Czy w ostatnim czasie były przeprowadzane jakieś naprawy lub konserwacje w samochodzie, które mogłyby mieć wpływ na ten problem?
Nie.
AI: Czy sprawdzałeś, czy są jakieś kody błędów w systemie diagnostycznym samochodu? Jeśli tak, jakie to kody?
Nie.
Podczas jazdy objawia się tym, że potrafi zgasnąć, aby po chwili "odpalić". Zauważyłem, że dzieje się tak przy hamowaniu oraz naciśnięciu sprzęgła. Silnik gaśnie, zapalają się kontrolki na desce rozdzielczej, aby po chwili (bez puszczania sprzęgła, dosłownie "reset" na 1-2 s) wszystko się z powrotem załączyło, jakby nic się nie stało. Podczas takiego resetu wskazówki obrotomierza oraz prędkościomierza wędrują na maksymalne wychylenie i wracają do położenia 0, aby po chwili pokazać właściwą prędkość i obroty (jak przy teście zegarów, podczas normalnego odpalania nic takiego nie ma miejsca).
Ktoś miał taką przypadłość? Jakieś pomysły, co to może być?
Pozdrawiam,
AI: Czy w ostatnim czasie były przeprowadzane jakieś naprawy lub konserwacje w samochodzie, które mogłyby mieć wpływ na ten problem?
Nie.
AI: Czy sprawdzałeś, czy są jakieś kody błędów w systemie diagnostycznym samochodu? Jeśli tak, jakie to kody?
Nie.