Czajnik Sejoy Electric Baby Formula Kettle.
Moc 800 W, 1,2 L pojemności.
Czajnik posiada regulowaną temperaturę grzania wody.
Problemem jest czas jej gotowania.
Zalałem go do pełna tj. te 1,2 litra.
Wybrałem opcje boil/sterilize i uwaga - pogrzanie wody od 18 do 100 stopni zajęło mu 18 minut z hakiem.
Dno jest czyste, bez kamienia, osadów.
Rezystancja grzałki w granicach 61 omów (mierzone po 3 godzinach, by całkiem wystygła, użyłem dwóch różnych multimetrów).
Niestety nie mam jak sprawdzić sterownika. Nie ma żadnych śrubek mocujących. Być może części dolnej podstawy są sklejone.
Czy może to być problem z elektroniką, czy ten czajnik rzeczywiście tak pracuje?
Podgrzanie mniejszej ilości wody, nawet do niższych temperatur zabiera mu stosunkowo długo.
Jak w takich czajnikach sterowana jest grzałka? Pracuje na pełnej mocy, czy jest ona regulowana?
Dostałem go od sąsiadki, która już się wyprowadziła jakiś czas temu. Dopiero teraz przyszło mi go sprawdzić. Nie wiem jak długo był użytkowany.
Moc 800 W, 1,2 L pojemności.
Czajnik posiada regulowaną temperaturę grzania wody.
Problemem jest czas jej gotowania.
Zalałem go do pełna tj. te 1,2 litra.
Wybrałem opcje boil/sterilize i uwaga - pogrzanie wody od 18 do 100 stopni zajęło mu 18 minut z hakiem.
Dno jest czyste, bez kamienia, osadów.
Rezystancja grzałki w granicach 61 omów (mierzone po 3 godzinach, by całkiem wystygła, użyłem dwóch różnych multimetrów).
Niestety nie mam jak sprawdzić sterownika. Nie ma żadnych śrubek mocujących. Być może części dolnej podstawy są sklejone.
Czy może to być problem z elektroniką, czy ten czajnik rzeczywiście tak pracuje?
Podgrzanie mniejszej ilości wody, nawet do niższych temperatur zabiera mu stosunkowo długo.
Jak w takich czajnikach sterowana jest grzałka? Pracuje na pełnej mocy, czy jest ona regulowana?
Dostałem go od sąsiadki, która już się wyprowadziła jakiś czas temu. Dopiero teraz przyszło mi go sprawdzić. Nie wiem jak długo był użytkowany.