logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?

Karwos00 08 Cze 2025 13:39 1335 40
Najlepsze odpowiedzi

Jaki prywatny router LTE lub 5G wybrać do T-Mobile zamiast Huawei B593, jeśli sygnał jest trudny, i czy ZTE MF258 PRO Cat 15 ma sens w tej lokalizacji?

ZTE MF258 PRO nie był tu uznany za najlepszy wybór: to tylko LTE z wbudowaną anteną kierunkową w ODU, a w cenie około 1000 zł forumowicz uznał go za sprzęt nie wart tej kwoty; zamiast tego sugerowano albo tańszy LTE, albo zestaw 5G/LTE z osobnym routerem, jeśli chcesz zostawić sobie zapas na przyszłość [#21573559][#21573657] Dla Twojej lokalizacji podano, że stacje T-Mobile nie mają LTE2600, więc wystarczy sprzęt z agregacją 3 pasm LTE w QAM256, a nawet 2CC CA dla LTE2100+1800 [#21573915] Jeśli chcesz zostać przy LTE, padła konkretna propozycja routera z agregacją 3 pasm i modemem kat. 12, np. Zyxel albo Huawei B628, plus zewnętrzna antena Dual LTE CT15 1800–2100 MHz albo gotowy zestaw z zewnętrznym CPE LTE i routerem wewnętrznym [#21573657][#21573915] MF258 PRO nie wymaga dodatkowej anteny, bo ma zintegrowane MIMO 2x2, ale nadal nie obsłuży 5G, tylko LTE [#21573559]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 21573082
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Posiadam w Domu Router Huawei B593 - czyli staroć jakich mało. Karta SIM T-Mobile z Netem do 300Mb (aktualnie 600) ale oczywiście routera nawet nie zbliża się do 20% tej prędkości. Czas (już dawno) go wymienić i ten czas właśnie nadszedł.
    T-Mobile zaproponowało mi ZTE MF258 PRO LTE CAT 15.
    Router ma być do użytku domowego. Ten stary też sobie jakoś radził - TV komputery, sieć WIFI w domu - ale nie było szału żadnego
    Co jako laik mogę przesłać do wglądu - jakie dane z różnych aplikacji by lepiej dobrać router. Nie musi to być ten zaproponowany - koszt ok 1000. Może być "tańszy" o ile jego jakość znacząco nie odbiegnie od możliwości łącza.
    Załączam zrzuty ekranu które już może coś powiedzą osobom znającym się na rzeczy. Jako laik nie wiem o co pytać nawet.
    Bardziej chodzi mi o wymianę routera na taki który wykorzysta możliwości sygnału który jest u nas w okolicy.
    Dziękuję za podpowiedzi i proszę o ewentualną informację jakie dane mogę przesłać by ułatwić dobór sprzętu.
    Załączniki:
    • Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór? NET1.jpg (221.33 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór? NET3.jpg (432.07 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór? NET2.jpg (458.2 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21573138
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    A po co pokazujesz screeny z telefonu z kartą PLUSA czyli operatora który praktycznie nie ma u ciebie zasiegu, podaj lokalizację. Zrób testy na zewnatrz na telefonie z kartą T-mobile, pokaż screeny z NetMonster i ze speedtestów.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #3 21573153
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Właśnie to zauważyłem. Założyłem że mając podłączenie do WIFI który jest z routera z SIM t-mobile będzie to na tej podstawie. Mój błąd. Podpowiesz jakim programem sprawdzić najlepiej (poproszę syna by zrobił to za chwilę - nie ma mnie teraz w domu.) Lokalizacja to 16-421 Nowa Wieś

    Możliwe że obsługującym masztem będą te
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?

    Dodano po 6 [minuty]:


    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?

    Mapa lokalizacji
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
  • Pomocny post
    #4 21573173
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Tak samo jak Plus czyli NetMonster ale karta T-mobile. BTS NetWorks Osinki ma LTE2100+1800+800+900 dla T-mobile i Orange, 2 sektor na azymut 135 czyli ciebie, około 1 km lasu po drodze. BTS ma tez pseudo 5G N1 na 2100MHz w DSS z LTE2100. Lokalizacja nie jest łatwa.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 21573189
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    To są screany z telefonu syna na podwórku - na parterze

    Speedtest pokazał : Pobieranie 7,76Mbps Ping 26

    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?

    Dodano po 7 [minuty]:

    To na parterze przez okno w stronę BTS - na wysokości ok 5m . Router byłby na wysokości ok 8m a jeżeli mozna byłoby dołożyć antenę zewnętrzną na 10m kabla to bezpośrednio na dachu w stronę bts na wysokości ok 8,5-9m

    Speedtest - Pobieranie 74,63 Mbps. Ping 24

    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
    Jaki router LTE do T-Mobile zamiast Huawei B593? Czy ZTE MF258 PRO CAT 15 to dobry wybór?
  • #6 21573207
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    To LTE900 jako kotwica do 5G N1 z BTS-a Głęboki Rów, sektor 2 tego na azymut 210 stopni, na 900MHz sygnał słaby. Ogólnie BTS z LTE2100+1800+900, bez LTE800 a do tego 5G N1 na 2100MHz w DSS z LTE2100.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #7 21573222
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Można do tego dobrać jakiś router z Anteną zewnętrzną ?? Niestety zupełnie się na tym nie znam :(
  • REKLAMA
  • #8 21573226
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #9 21573401
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    No dobra ale można do tego dobrac router który poprawi prędkość względem tego starego ?
  • Pomocny post
    #10 21573509
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Aby to zrozumieć wymagane sa podstawy jak działa ogólnie sieć komórkowa, w przypadku kolegi sa blizej 2 stacje bazowe ale to nie z nich ma zasieg. Kazda stacja ma anteny sektorowe więc nie promieniuje dookoła tylko na okreslone kierunki- sektory.
    Azymut to własnie kierunek anten, przy czym jako azymut 0 stopni przyjmuje się kiereunek idealnie na północ a potem zgodnie z kierunkiem zegara.
    I jesli sektor 2 z BTS-a Głęboki Rów ma azymut 210 stopni to oznacza ze sektor jest ustawiony na Balwinowo ale ma tez pewną szerokość więc jego skraja to kierunek na Podlesie a z drugiej strony na Zubryn, im blizej tego skraja tym sygnał słabszy a szumy z sąsiednich sektorów większe, pierwszy sektor ma oś na azymut 100 stopni czyli na Deksznie i obejmuje kierunek od Olszanki do Podlesia, 3 sektor na azymut 330 czyli na Szury a obszar mniej wiecej od Zubryna do Olszanki. Ogólnie, dlatego kolega załapał sygnał z 2 sektora i mimo ze ma dalej do BTS-a to z niego ma lepsze parametry sygnału niz z Ośnik bo tu na przeszkodzie jest las. Stacja bazowa na Piaskowej w Suwałkach jest tez blizej ale ona ma sektory nie na Nową Wieś.
    Ogólnie sektory kieruje sie tak aby pokrywały jak najwiekszy obszar a do tego nie zachodziły na siebie i się nie zakłócały.
    To wszystko pokazuje NetMonster a posiadana wiedza na temat stacji bazowych pozwala zrobić analizę zasięgu stacji bazowych operatora i sektorów na nich.
    To plus speedtesty decyduje o wyborze operatora, stacje bazowe maja tez rózne konfiguracje pasm LTE/5G. To z kolei ma wplyw na dobór sprzętu czy anten zew.
    Głęboki Rów ma 4 pasma LTE2100+1800+800+900 dla Orange/T-mobile , LTE 2100 na 15MHz a LTE1800/800 kazde na 10MHz a LTE900 na 5MHz. Szerokość pasma decyduje o teoretycznej prędkości z niego, dodatkowo zasieg na wyzszych pasmach jest mniejsza niż na 800/900MHz wiec z reguły korzysta z nich mniej klientów.
    Na konie stacja ta ma tez pseudo 5G N1 czyli na 2100MHz z którego korzysta tez LTE2100, to nazywamy dynamicznym dzieleniem pasma DSS. Kolega ma telefon z 5G wiec on połaczył się w technologii 5G N1 a jako kotwicę LTE mamy LTE900 z tego BTS-a bo to NSA więc połączenie jest inicjowane w LTE. Tym steruje stacja bazowa, z reguły więc transmisja odbywa się na 5G N1 plus pasma LTE.
    Klienci ze sprzetem LTE w tym samym czasie korzystają z LTE2100 w agregacji z pozostałymi pasmami LTE. Osiagi na DL przy N1+LTE są podobne do tych w agregacji samych pasm LTE ale nieco lepszy jest UL .
    Na prędkości wplyw ma też ilość klientów na pasmach w kazdym sektorze oraz parametry sygnału na nich.
    To tak najprościej i w skrócie, samo 5G N1 ma znaczenie głównie marketingowe.
    Prawdziwe 5G jest na N78 czyli na 3600MHz, to 100MHz pasma w TDD, dedykowane tylko pod N78, najblizsza stacja bazowa z N78 jest na Piaskowej ale nie zapewnia zasiegu u autora. To też jest NSA więc kotwica na LTE i niekoniecznie z tej samej stacji co N78, stosowany jest taw. sharing na LTE czyli kotwica LTE i pasma LTE do agregacji mogą być z innego BTS-a niż zasadnicze 5G N78.
    W przypadku autora decyzja o wyborze zalezy czy chce skorzystać z 5G N1 jak telefon z G.Rowu w agregacji z pasmami LTE czy z samych pasm LTE z niego. Sprzet do 5G obsłuzy też n78 czyli 5G na 3.5GHz gdyby pojawiło się na jakimś BTS-ie T-mobile w okolicy czyli Ośniki lub G. Rów.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #11 21573539
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Czyli jeżeli byłby to router 5g z antena to ten sprzęt może też oblauzyc LTE? .przy LTE jestem " skazany tylko na LTE nawet jak na innych busach pojawi się 5G.
    Rozumiem jednak ze 5G będzie sprzętem droższym

    No i do brzegu dopływam ...Czy ten zaproponowany ZTE MF258 Jest routerem LTE z możliwością podłączenia anteny czyli nie skorzystam z 5G. Czy jednak się sprawdzi... a może jest coś tańszego co równie dobrze poradzi sobie z taki układem btsów?

    Dzięki za rozjaśnienie jak to wszystko działa... nie przeczę...uważałem że nadajniki podają sygnał równomiernie po okregi i po prostu im bliżej i bez przeszkód terenowych tym lepiej niezależnie od kierunku do btsa.
  • Pomocny post
    #12 21573559
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Tak , zew. CPE 5G działa też na samym LTE, ten MF258 PRO to tylko do LTE. Ten MF258 PRO to jest zestaw skladający się z ODU czyli zew. CPE LTE, agreguje 4 pasma LTE w QAM256 , zasilany POE i do niego jest router wewnętrzny do sieci lokalnej i WiFi. Nie potrzebuje anteny zew. bo w ODU jest antena kierunkowa MIMO2X2 zintegrowana z modemem LTE. W T-mobile karta SIM jest w ofercie domowy z routerem zew. przypisana dla konkretnego routera. Oferta ogólnie jest słaba i droga a sprzęt na uzyczenie. Dla mnie jest nie do przyjęcia ze względu na zapisy w regulaminach. W ofercie T-mobile jest zew. ODU 5G czyli WNC 5G, kawał szajsu lub MC889+T5400 obydwa na uzyczenie.
    Oferta no limit to 155 zł , ta z DL do 300Mb/s to 135 zł, za uzyczenie placisz 24x20 =480 zł a sprzęt do zwrotu. Nieprawdą ze uzyczenie jest za darmo.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #13 21573568
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Pytam o te modele bo mnie o to zapytano . Mam od nich same karty o używam od lat na tym stary routerze. Generalnie to po prostu chce kupić router prywatnie. Ale nie wiem jaki
  • #14 21573596
    Anonymous9
    Poziom 11  
    Posty: 183
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    Karwos00 napisał:
    Pytam o te modele bo mnie o to zapytano . Mam od nich same karty o używam od lat na tym stary routerze. Generalnie to po prostu chce kupić router prywatnie. Ale nie wiem jaki


    I to jest smutne, że nadal Ci nie podpowiedzieli jaki masz kupić router. Zadałeś proste pytanie o router. A oni o azymutach, i dss. Ale ten MF258 Pro, możesz sprawdzić. I nikt też nie zdołał zapytać, ile chcesz przeznaczyć na sprzęt.
  • #15 21573600
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Bo to nie takie proste pewnie. Ten zte to ok 1000. Jak znalazłby się zestaw z antena za mniej to też dobrze. Niestety samo wpisanie filtrów w sklepach nie znajdzie mi sprzętu który będzie optymalny.
  • #16 21573657
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Mistrz koszykówki( większość jego postów ląduje w koszu
    ) znowu swoje, miałeś w ogóle MF258 w ręku ze polecasz, wersja PRO jest lepsza od MF258K ale na pewno nie warta jest 1000 zł, ja znam je na wylot.

    Oczywiście sprzęt jest zalezny od budzetu i wymagań.
    To 1000 zł wystarcza na zakup zew. CPE 5G/LTE + router wew. AX3000 bez abonamentu. Do wyboru masz w Orange https://www.orange.pl/esklep/modemy-i-routery...tplink-ne211--hx510?withExistingAccount=false, takze na raty , alternatywa to Plus https://www.plus.pl/router-e?name=zowee-5g-cp...65-8ca8-94e4766a734b-247-5&installment=12 w ratach. To są najnowsze sprzęty do 5G/LTE. Bez simlocka, działają z kartami kazdego operatora.
    Najtaniej na pre-paidach, nawet za kilka zł masz TB danych.
    Jesli tylko LTE to za 400 zł masz https://allegro.pl/oferta/router-4g-lte-z-agr...m-z-antena-zewnetrzna-do-600-mb-s-13830823421 podobny do MF258 PRO ale o ponad 50% taniej.
    Ostatni wybór to router LTE z agregacją 3 pasm LTE w QAM256 za 300zł plus antena Dual LTE1800-2100MHz.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #17 21573780
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Gdybyś miał takie warunki u siebie to jaki sprzęt byś wybrał. Czy posiadanie 5G miałoby sens? Czy lepiej sprawdzony LTE z agregacją i będzie zdecydowanie stabilniej.
  • #18 21573830
    Anonymous9
    Poziom 11  
    Posty: 183
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    matek451 napisał:
    Mistrz koszykówki( większość jego postów ląduje w koszu
    ) znowu swoje, miałeś w ogóle MF258 w ręku ze polecasz, wersja PRO jest lepsza od MF258K ale na pewno nie warta jest 1000 zł, ja znam je na wylot.


    Czy Ty myślisz, że tylko ty jesteś najmądrzejszy? A inni są głąby? Ci co mówią że nie mam pojęcia, żeby się kiedyś jeszcze nie pomylili.
  • REKLAMA
  • #19 21573854
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #20 21573866
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Panowie ja chciałbym tylko dowiedzieć się co zastosować - skłaniam się do tego zestawu za 399zł z routerem zewnętrznym Nokia - patrząc na zasię 5G - którego praktycznie nie ma - nie ma sensu też chyba dokładać kolejnych 500 za router z 5G.

    Aktualnie po sieci WIFI mam ok 7Mbps - nawet licząc straty między routerem huawei tym starym a routerem w salonie - jest to prędkość bardzo słaba. Na telefonie przez okno na 5 m wskazało 77Mbps - czyli stosując nowy router który jest anteną zewnętrzną (czy dobrze myślę - należy ją skierować w odpowiednią stronę do preferowanego BTSa?) prędkość i stabilność może się poprawić 10x.

    Jako laik zadaje pewnie durne pytania... ale jednocześnie wiedząc że się na tym nie znam - nie zadaje pytań które pewnie powinny być zadane :) Ale tak to jest - jak się nie wie to się nie wie też o co pytać a im więcej się wie tym więcej pytań się rodzi.
  • #21 21573915
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Dostałeś konkretne propozycje, w tym 2 budzetowe tylko do LTE i agregacji pasm. Tak się sklada ze stacje bazowe T-mobile w okolicy nie posiadają LTE2600 więc sprzet z agregacją 3 pasm LTE w QAM256 jest wystarczający, nawet ten z 2 CC CA QAM256 by wystarczył do LTE2100+1800.
    Konkretny zestaw CPE LTE+router już dostałeś linka. Alternatywa jesli chodzi o router z agregacją 3 pasm LTE i modemem 12 kat. to https://allegro.pl/oferta/router-modem-lte-ad..._unit_id=5cbe53a2-f952-48b0-a207-a80e2b688f62 i do niego zew. antena kierunkowa Dual LTE CT15 o d Cybertecha na 1800-2100MHz https://allegro.pl/oferta/antena-lte-4g-dualna-15dbi-modem-huawei-b593-10m-12965096505 , router ma złacza SMA .
    Alternatywnie zamiast Zyxela https://allegro.pl/oferta/huawei-b628-router-...e-bridge-agregacja-3-pasm-600mb-s-16090943710 , ten ma złacza TS-9 więc konieczny konektora SMA-TS9.
    Zadajesz pytani i dostajesz odpowiedzi, pokazujesz to o co jestes proszony czyli modelowa współpraca, nie durne bo dzieki temu poznajesz nowe rzeczy a dodatkowo czytają to też inni.
    Na tym polega rola forum choć jak widać nie wszyscy to rozumieją ale nim się nie przejmujemy.
    @Anonymous9
    Ja nie piszę ze jestem najmądrzejszy, nikogo nie nazywam głąbem ale to nie moje posty na tym Forum w większości ladują w koszu ale o to pytaj Moderatorów i Administratora. Może kiedyś zrozumiesz.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #22 21573930
    Anonymous9
    Poziom 11  
    Posty: 183
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    matek451 napisał:
    @Anonymous9
    Ja nie piszę ze jestem najmądrzejszy, nikogo nie nazywam głąbem ale to nie moje posty na tym Forum w większości ladują w koszu ale o to pytaj Moderatorów i Administratora. Może kiedyś zrozumiesz.


    Raz wylądowało w koszu. Ale wszystko było zgodnie z prawdą. Ja jestem uczciwy, i za to jestem karany. Ale zorbie jeszcze jeden temat z materiałami.
  • #23 21573938
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Umieszczenie postów w koszu to nie jest żadna kara dla piszącego je, zostały uznane za nic nie wnoszace do tematu, niepomocne czyli ogólnie zbędne. A dlaczego tak zostały ocenione to zastanów się sam lub pytaj moderacji. Takie sa reguły na forach i rola Moderatorów, widać uznali ze były zbędne w tamtym temacie.
    Dlatego warto wyciagnąć z tego wnioski i pisać konkretne , pomocne posty które nie trafią do śmietnika.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #24 21573950
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Dzięki za pomoc. Wybór padł na ten zestaw Nokia
    router zewnętrznyu ODU Nokia 4G05-b (nowy)
    router wewnętrzny IDU z D-Link DIR-2150

    Jak dotrze będę to konfigurował. postaram się to tak nakierować żeby był najlepszy sygnał - sprawdzając na jaki BTS kierować z najlepszym sygnałem.
  • #25 21573969
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31151
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    Tylko pamiętaj że testy na telefonie to było 5G N1 na 2100MHz w agregacji z LTE, na tym zestawie będzie tylko agregacja LTE, zakup przez internet więc jest zawsze opcja zwrotu jakby coś nie halo ale to tak na wszelki wypadek.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #26 21573970
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Generalnie to pewnie każdy tej kategorii na dachu będzie o niebo lepszy od starego kategorii chyba 5 czy 6 pod dachem na strychu :)
  • #27 21576383
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Sprzęt dotarł - podłączyłem wszystko wg konfiguracji sprzedającego - nic nie zmieniałem . niestety mam do dyspozycji tylko tę kartę tmobile i nie wiem dokładnie jak wszystko posprawdzać tak jak w komórce.

    na stronie routera nokii 192.168.0.1 w najlepszym położeniu wskazywał -79db, niżej nie dało się zejść

    speed test wskazał na położeniu azymut 340
    ping 20
    pobieranie 66mbps
    wysyłanie 16

    na azymucie 0 - 84db, ping 24 i 68/20

    po powrocie na 340 - ping 22 i 75/23

    Wydaje mi się że to BTS głęboki Rów.

    Na razie nie mam dostępu do routera wewnętrznego - mam nasło ale sprzedawca nie podał nazwy uzytkownika i mam tylko 4 próby zalogowania - na szczęście mam skonfigurlowane wifi przez nich.

    spinam to teraz na poddaszu kablowo do gniaz w pokojach, sprawdzę zasięgi wifi i ewentualnie przerzucę wewnętrzny router na sufit poddasza ale to już większa robota żeby nie zrobić dużych dziur w suchej zabudowie.

    Dzięki za podpowiedzi i fachowe wyjaśnienie. Aktualnie jest to od 6 do 12x szybciej niż było więc jak dla mnie Bomba !!
  • #28 21576432
    Anonymous9
    Poziom 11  
    Posty: 183
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    Karwos00 napisał:
    Sprzęt dotarł - podłączyłem wszystko wg konfiguracji sprzedającego - nic nie zmieniałem . niestety mam do dyspozycji tylko tę kartę tmobile i nie wiem dokładnie jak wszystko posprawdzać tak jak w komórce.

    na stronie routera nokii 192.168.0.1 w najlepszym położeniu wskazywał -79db, niżej nie dało się zejść

    speed test wskazał na położeniu azymut 340
    ping 20
    pobieranie 66mbps
    wysyłanie 16

    na azymucie 0 - 84db, ping 24 i 68/20

    po powrocie na 340 - ping 22 i 75/23

    Wydaje mi się że to BTS głęboki Rów.

    Na razie nie mam dostępu do routera wewnętrznego - mam nasło ale sprzedawca nie podał nazwy uzytkownika i mam tylko 4 próby zalogowania - na szczęście mam skonfigurlowane wifi przez nich.

    spinam to teraz na poddaszu kablowo do gniaz w pokojach, sprawdzę zasięgi wifi i ewentualnie przerzucę wewnętrzny router na sufit poddasza ale to już większa robota żeby nie zrobić dużych dziur w suchej zabudowie.

    Dzięki za podpowiedzi i fachowe wyjaśnienie. Aktualnie jest to od 6 do 12x szybciej niż było więc jak dla mnie Bomba !!


    Standardowy login powinien być admin. A hasło admin, lub jakieś wygenerowane na naklejce.
  • #29 21576440
    Karwos00
    Poziom 13  
    Posty: 339
    Pomógł: 1
    Ocena: 47
    Aktualnie prędkość na komputerze z podpoethm kablem to 110mbps. YT na 4K bez problemu się wyświetlają.
  • #30 21576514
    Anonymous9
    Poziom 11  
    Posty: 183
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    Karwos00 napisał:
    Aktualnie prędkość na komputerze z podpoethm kablem to 110mbps. YT na 4K bez problemu się wyświetlają.


    Jak 110 na LTE to jest bardzo ładnie. Dla filmów w 4K to wystarcza w zupełności. Aż nad to. Ja bym się cieszył.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada stary router Huawei B593 z kartą SIM T-Mobile i łącze do 300 Mb/s, jednak prędkości osiągane przez router są znacznie niższe. T-Mobile zaproponowało router ZTE MF258 PRO LTE CAT 15, który jest urządzeniem LTE z zewnętrzną jednostką CPE i wbudowanym routerem WiFi, ale bez obsługi 5G. W dyskusji podkreślono, że lokalizacja użytkownika (Nowa Wieś, kod 16-421) jest obsługiwana przez stacje bazowe T-Mobile z pasmami LTE 2100, 1800, 900 MHz oraz DSS 5G N1 na 2100 MHz, jednak sygnał 5G jest słaby lub niedostępny. Testy prędkości wykonane na telefonie wskazały na pobieranie około 7-77 Mbps w zależności od miejsca i azymutu anteny. Zalecane jest stosowanie routera zewnętrznego LTE z anteną kierunkową, skierowaną na odpowiedni sektor BTS, co może znacząco poprawić prędkość i stabilność połączenia. Wskazano, że routery 5G działają również w trybie LTE, ale sprzęt 5G jest droższy. Użytkownik ostatecznie wybrał zestaw Nokia składający się z zewnętrznego routera ODU Nokia 4G05-b oraz wewnętrznego D-Link DIR-2150, który po instalacji zapewnia prędkości do około 110 Mbps przewodowo. W dyskusji pojawiły się także propozycje alternatywnych routerów LTE/5G z agregacją pasm i możliwością podłączenia anten zewnętrznych, takich jak TP-Link NE211, Huawei B628, Zowee 5G CPE Max 5 czy zestawy z antenami Dual LTE CT15. Poruszono kwestie techniczne dotyczące azymutu anten, agregacji pasm LTE, modulacji QAM256 oraz wpływu lokalizacji i przeszkód terenowych na jakość sygnału. Użytkownik otrzymał wskazówki dotyczące testów sygnału i konfiguracji sprzętu, a także wyjaśnienia dotyczące różnic w prędkościach na różnych urządzeniach w sieci domowej.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA