Witam, planują wykonać dymiarkę według schematu dodanego w załączniku. I tutaj natkąłem się na taki oto problem. Chcę wykonać do pompki jakiś prosty układzik czasowy, ma to polegać na tym że :
1. Grzałka się nagrzewa
2. Umocowany na niej drugi termostat załącza się i przepuszcza prąd do zasilenia układu czasowego.
3. W tym momencie układ czasowy zaczyna pracować, zlicza 10 sekund i wyłańcza przekaźnik odcinając pompkę
4. Przez ten czas całość trochę ostyga termostat odskakuje od grzałki, odłańczając układ czasowy
5. Następnie grzałka uzyskuje znowu pełną temperaturę
6. Teraz patrz punkt 2 (czyli tak w kółko)
Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi
Myślę, że zapobiegnie to "pluciem płynu". Z góry thx za pomoc. Zamieszczam też jaką grzałkę do tego wykorzystam
PS. A może macie inne pomysły na to ??
1. Grzałka się nagrzewa
2. Umocowany na niej drugi termostat załącza się i przepuszcza prąd do zasilenia układu czasowego.
3. W tym momencie układ czasowy zaczyna pracować, zlicza 10 sekund i wyłańcza przekaźnik odcinając pompkę
4. Przez ten czas całość trochę ostyga termostat odskakuje od grzałki, odłańczając układ czasowy
5. Następnie grzałka uzyskuje znowu pełną temperaturę
6. Teraz patrz punkt 2 (czyli tak w kółko)
Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi
PS. A może macie inne pomysły na to ??