logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kompresor olejowy 24l jednotłokowy – czy można zamontować presostat 10 bar zamiast 8?

serwis007 06 Sie 2025 15:55 237 5
REKLAMA
  • #1 21627535
    serwis007
    Poziom 7  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 44
    Witam Panów
    Posiadam kompresor olejowy 24l jednotłokowy ,wcześniej był w nim zamontowany presostat 8bar, czy dopuszczalne jest zamontowanie presostatu 10bar?
    Pozdrawiam i dziękuje za informację
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 21627568
    gry6h54
    Poziom 18  
    Posty: 250
    Pomógł: 30
    Ocena: 42
    Zalezy od zaworu bezpieczenstwa ktory jest u dolu butli. :>
  • REKLAMA
  • #3 21627574
    serwis007
    Poziom 7  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 44
    Zawór bezpieczeństwa miałem przy presostacie 8,5 dlatego presostat nie działa bo próbuje dobić a zawór nie pozwala , ale czy jeżeli włożę zawór bezpieczeństwa 10,5 bar do tego presostatu, czy który fabrycznie ustawiony jest na 10 bar to czy będzie to bezpieczne , czy zbiornik wytrzyma ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 21627610
    CMS
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 8452
    Pomógł: 258
    Ocena: 2591
    Jedyna legalna opcja, to po takiej przeróbce oddać na badanie (odpłatne) do UDT. Po badaniu otrzymasz informację czy to jest bezpieczne.
  • REKLAMA
  • #5 21628139
    beam_beer
    Poziom 23  
    Posty: 549
    Pomógł: 49
    Ocena: 136
    ... a w podobnych pieniądzach jak za usługę UDT kupisz sprężarkę jaką potrzebujesz. A starą sprzedasz.
  • #6 21628491
    serwis007
    Poziom 7  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 44
    Wyregulowałem do 8 bar i pasuje.
REKLAMA