Witam
Nowiutka kuchenka gazowo-elektryczna po podłączeniu do gniazda od razu wywala bezpiecznik B16. Sprawdziłem gniazdo i wszystko w porządku. Sprawdziłem miernikiem sznurowym wtyczkę od kuchenki i pokazuje przejście/zwarcie między bolcem fazowym a neutralnym. Czytałem, że przez grzałkę w piekarniku może pokazywać zwarcie na bolcach. Teraz pytanie, czy rzeczywiście kuchenka jest uszkodzona i skorzystać z gwarancji, czy może przejście między bolcami jest jednak normalnym zachowaniem?
AI: Czy kuchenka była podłączana przez uprawnioną osobę (np. elektryka) i czy gniazdo posiada prawidłowe uziemienie?
Tak
Nowiutka kuchenka gazowo-elektryczna po podłączeniu do gniazda od razu wywala bezpiecznik B16. Sprawdziłem gniazdo i wszystko w porządku. Sprawdziłem miernikiem sznurowym wtyczkę od kuchenki i pokazuje przejście/zwarcie między bolcem fazowym a neutralnym. Czytałem, że przez grzałkę w piekarniku może pokazywać zwarcie na bolcach. Teraz pytanie, czy rzeczywiście kuchenka jest uszkodzona i skorzystać z gwarancji, czy może przejście między bolcami jest jednak normalnym zachowaniem?
AI: Czy kuchenka była podłączana przez uprawnioną osobę (np. elektryka) i czy gniazdo posiada prawidłowe uziemienie?
Tak