Witam, wiem, że temat często poruszany, ale nie mogę znaleźć takiego, który pasuje w 100%.
Sytuacja wygląda następująco, Golf 7 GTD 2013 r. 160 k przejechane, kod silnika CUNA.
Po wymianie filtrów i oleju (była robiona płukanka) zacząłem słyszeć bulgotanie/przelewanie z okolic deski rozdzielczej po zgaszeniu silnika, ale nie zawsze, raz po lekkim pałowaniu wyrzuciło mi trochę płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, około kieliszek, tak na oko, później nie było takiej sytuacji, brak majonezu, nie kopci na biało, temperatura sztywno trzyma się na 90 stopni, a oleju 90-95 około, brak problemu z ogrzewaniem, przewody na zimnym miękkie na tyle, że można ścisnąć w dwóch palcach, w zbiorniku nie zauważyłem bąbelków i po nocy zderzyło się, że przy odkręceniu korka było nadal ciśnienie.
Czy od tego czasu realnie ubywa płynu chłodniczego i czy przy serwisie był w ogóle ruszany/odpowietrzany układ chłodzenia?
Dolałem po tym, jak ubyło, poza tym raz około 8 msc temu.
Robiłeś już jakiś test układu chłodzenia - test CO2, próbę ciśnieniową albo podmianę/sprawdzenie korka zbiorniczka - i czy objaw występuje tylko po mocniejszej jeździe, czy też po normalnej?
Nie robiłem testu ani nic z tych rzeczy.
Sytuacja wygląda następująco, Golf 7 GTD 2013 r. 160 k przejechane, kod silnika CUNA.
Po wymianie filtrów i oleju (była robiona płukanka) zacząłem słyszeć bulgotanie/przelewanie z okolic deski rozdzielczej po zgaszeniu silnika, ale nie zawsze, raz po lekkim pałowaniu wyrzuciło mi trochę płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, około kieliszek, tak na oko, później nie było takiej sytuacji, brak majonezu, nie kopci na biało, temperatura sztywno trzyma się na 90 stopni, a oleju 90-95 około, brak problemu z ogrzewaniem, przewody na zimnym miękkie na tyle, że można ścisnąć w dwóch palcach, w zbiorniku nie zauważyłem bąbelków i po nocy zderzyło się, że przy odkręceniu korka było nadal ciśnienie.
Czy od tego czasu realnie ubywa płynu chłodniczego i czy przy serwisie był w ogóle ruszany/odpowietrzany układ chłodzenia?
Dolałem po tym, jak ubyło, poza tym raz około 8 msc temu.
Robiłeś już jakiś test układu chłodzenia - test CO2, próbę ciśnieniową albo podmianę/sprawdzenie korka zbiorniczka - i czy objaw występuje tylko po mocniejszej jeździe, czy też po normalnej?
Nie robiłem testu ani nic z tych rzeczy.