logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Golf 7 GTD 2013 CUNA - bulgotanie po zgaszeniu i ciśnienie w zbiorniczku

Jakub3316 25 Maj 2026 18:39 114 5
REKLAMA
  • #1 21909926
    Jakub3316
    Poziom 6  
    Posty: 5
    Witam, wiem, że temat często poruszany, ale nie mogę znaleźć takiego, który pasuje w 100%.
    Sytuacja wygląda następująco, Golf 7 GTD 2013 r. 160 k przejechane, kod silnika CUNA.
    Po wymianie filtrów i oleju (była robiona płukanka) zacząłem słyszeć bulgotanie/przelewanie z okolic deski rozdzielczej po zgaszeniu silnika, ale nie zawsze, raz po lekkim pałowaniu wyrzuciło mi trochę płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, około kieliszek, tak na oko, później nie było takiej sytuacji, brak majonezu, nie kopci na biało, temperatura sztywno trzyma się na 90 stopni, a oleju 90-95 około, brak problemu z ogrzewaniem, przewody na zimnym miękkie na tyle, że można ścisnąć w dwóch palcach, w zbiorniku nie zauważyłem bąbelków i po nocy zderzyło się, że przy odkręceniu korka było nadal ciśnienie.
    Czy od tego czasu realnie ubywa płynu chłodniczego i czy przy serwisie był w ogóle ruszany/odpowietrzany układ chłodzenia?
    Dolałem po tym, jak ubyło, poza tym raz około 8 msc temu.
    Robiłeś już jakiś test układu chłodzenia - test CO2, próbę ciśnieniową albo podmianę/sprawdzenie korka zbiorniczka - i czy objaw występuje tylko po mocniejszej jeździe, czy też po normalnej?
    Nie robiłem testu ani nic z tych rzeczy.
  • REKLAMA
  • #2 21909936
    danielzy
    Poziom 31  
    Posty: 1269
    Pomógł: 164
    Ocena: 314
    Odgłos przelewania w okolicy deski - bywa że pochodzi z układu klimy. Sprawdź w serwisie ile czynnika w układzie. U mnie tak było. Można też zrobić test na zawartość CO2 w układzie chłodzenia.
  • REKLAMA
  • #3 21909942
    Jakub3316
    Poziom 6  
    Posty: 5
    >>21909936 Masz na myśli, że taka sytuacja by była, jak czynnika jest za mało, tzn. kończy się?
  • REKLAMA
  • #4 21909987
    danielzy
    Poziom 31  
    Posty: 1269
    Pomógł: 164
    Ocena: 314
    Tak było u mnie. Może zrób pierw test na obecność CO2 , jak wyjdzie ok to wtedy klima
  • REKLAMA
  • #5 21910001
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23640
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    Dokładnie jak wyżej w jakimkolwiek samochodzie lekki szum oznacza za mało ilość czynnika.
  • #6 21911752
    Jakub3316
    Poziom 6  
    Posty: 5
    Jeśli test CO2 wyjdzie ujemny, to szukać przecieków/nieszczelności? Zauważyłem lekki ubytek płynu, w tydzień spadło do kolejnego "X".
    Załączniki:
    • Golf 7 GTD 2013 CUNA - bulgotanie po zgaszeniu i ciśnienie w zbiorniczku IMG_20260523_053205931.jpg (2.87 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
REKLAMA