Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane I K4J - prędkościomierz przestał działać...

Michal_O 16 Lut 2006 08:46 23733 55
    sirrah
    Poziom 10  
    Witam serdecznie - od tygodnia mam rowniez problem z predkosciomierzem (magane I z silnikiem K4J) - testowalem go za pomoca przycisku komputera pokladowego - dzial czyli problem polaczenia z czujnikiem. Rozgrzebalem slawna skrzyneczke obok akumulatora - wyczyscilem , potraktowalem "kontaktem" i na razie nie dziala - natepnym krokiem bedzie chyba ogrzanie okolic czujnika ABS - cala sytuacja klopotliwa zaczela sie po (a moze to zbieg okolicznosci) wlewaniu plynu do spryskiwania szyb (troszke sie mi nie trafilo - troszke sie wylalalo i pocieklo na kable). Mam jeszcze pewne spostrzezenie (moze to rowniez zbieg okolicznosci) jadac w pewnym momencie delikatnie noga kopnalem w okolice bezpiecznikkow po lewej stronie kierownicy - zadzialalo - lecz pozniej ten zabieg nie dawal rezultatu. Czy Ktos ma jakies pomysly na ta przypadlosc Meganki K4J ???
    Pozdrawiam Rafal
  • IGE-XAO
    sirrah
    Poziom 10  
    Witam serdecznie - zrobilo sie cieplej (czytaj wiosna tuz tuz) - i ponownie zajrzalem do skrzyneczki obok akumulatora - tzn. rozgrzebalem - jak sie okazalo jeden z przewodow (jasno szary) byl skorodowany - wymienilem cale zlacze (zainwestowalem 8 zl i troszke pracy), zaizolowalem i CIESZE SIE poprawna praca predkosciomierza !!! Dzieki serdeczne dla osob, ktore odpisaly na moje maile.
    Dziekuje

Rafal Wronski
    Michal_O
    Poziom 15  
    Witam,

Jam mam Megane I, wersje Classic z 2001r.
    Akumulator mam z przodu samochodu po stronie kierowcy (jak w Polonezie, Lanosie, :-) )

Niestety u mnie na podszybiu NIE MA tych elementów (na podszybiu od strony pasażera).
    Od strony kierowcy jest filtr pyłkowy.

Wiązka z ABSu biegnie od samego ABSu w stronę przegrody przedniej i tam... znika.

Pozdrawiam,
    Michał.
    Michal_O
    Poziom 15  
    Witam,

Czy nikt nie może mi pomóc ...

Nawet Kolega bohun555 ani djelectric.

Pozdrawiam,
    Michał.
  • IGE-XAO
    bohun555
    Użytkownik obserwowany
    Michal_O napisał:
    Witam,

Czy nikt nie może mi pomóc ...

Nawet Kolega bohun555 ani djelectric.

Pozdrawiam,
    Michał.

Dawno tu nie zaglądałem...
    Pomogłem ile mogłem na odległość reszta z samochodem...
    Michal_O
    Poziom 15  
    Witam,

NAPRAWIŁEM !!!

Przyczyną usterki była przerwa w kablu łączącym sterownik ABS z kostką pod skrzynką bezpieczników w przedziale silnika.

Położyłem równolegle 2-gi kabel (po oczywiście wcześniejszym sprawdzeniu braku przebicia na masę) i wszystko działa ponownie.

Pozdrawiam,
    Michał.
    suzana
    Poziom 2  
    witam! mam renault megane coupe 1999r. 1.6 16v,. ten sam problem tylko dodam ze licznik w tamtym roku w upaly nie dzialal, na zime problem zniknal, jak reka odjal a teraz jak znowu przyszlo troszke ciepla stracil ochote na funkcjonowanie. test licznikow robilam, i wszystko jest ok wiec pewnie gdzies problem w przewodach. dodam ze rozebrali mi z przodu samochod i czyscili styki za zegarami chociaz byly czysciutkie. prosze napiszcie jak sobie poradziliscie z tym problemem, dokladnie wszystko wyjasnijcie co i jak, gdzie czego szukac. z gory dziekuje za pomoc. nie dziala mi komputer, nie liczy przebytch kilometrow, licznik spalania wariuje bo komputer czuje ze paliwa ubywa a kilometrow nie wiec wskazuje mi 20l/100km:)
    Buzka23
    Poziom 17  
    Jesli chcesz rozwiązać ten problem przeczytaj mój post

23 Sty 2006 21:58 Re: Megane I K4J - prędkościomierz przestał działać...

Jesli nie to to przerwa z kostki z ABSu

pozdrawiam
    suzana
    Poziom 2  
    czytalam, tylko jestem kobieta i tak nie do konca rozumiem. ale to co zrozumialam postaram sie przekazac dla jakiegos mezczyzny, niech naprawi. dziekuje serdecznie za pomoc. jak sie nie uda to bede was meczyc dalej odalsza pomoc:D

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

i po klopocie:) udalo sie. w moim przypadku problem tkwil w kostce w puszce kolo akumulatora. okazalo sie ze byl ulamany jeden bolec, akurat ten niezbedny do poprawnego dzialania predkosciomierza.
    CzarnyMustang
    Poziom 1  
    Witam! od niedawna jestem zalogowany na tym forum i z zainteresowaniem przeczytałem powyższe posty. Mój problem jest chyba podobny, w mojej megance 99rok 1,9dti nie działa prędkościomierz, tzn. nie pokazuje prędkości i nie liczy kilometrów. Dowiedziałem się tyle, że nie ma czujnika prędkości, a sygnał czyta z ABS-u.(prawdopodobnie)Czy może mnie ktoś pokierować co robić.Licznik sam w sobie jest ok.
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego czy oczekujesz abyśmy ponownie dla Ciebie przepisali te posty? Szukaj przerwy na przewodzie pomiędzy ABS a zegarami! Cała filozofia!
    plastyczny
    Poziom 2  
    Witam! od niedawna jestem zalogowany na tym forum i z zainteresowaniem przeczytałem powyższe posty. Mój problem jest chyba podobny, w mojej Megane 2001rok 1,6 16v co jakiś czas nie działa prędkościomierz, tzn. nie pokazuje prędkości i nie liczy kilometrów ale i również zapalają się kontrolki stopu i hamulca ręcznego

czy szukać przerwy na przewodzie pomiędzy ABS a zegarami?
    czy w kostce w puszce kolo akumulatora?

Oprócz tego jak nabyłem ten samochód od początku pali mnie się SERW
    i kontrolka ABS
    hades307
    Poziom 10  
    mam podobny problem przypadkiem trafiłem na to forum
    zastanawiam się jak podłączyć taksometr/kasę fiskalną w Lagunie 1 rok 2000 do tej pory miałem forda i nie było tam komplikacji (mimo abs nadal był czujnik w skrzyni biegów z 3 przewodami + - i sygnał na licznik) a tu napęd jest chyba ze sterownika abs po przeczytaniu wcześniejszych postów dowiedziałem się że w megane jest różowy przewód biegnący od kostki koło akumulatora czy w lagunie przy zegarach też jest różowy? zależ mi aby to zrobić samemu bo w serwisie wołają za podłączenie 4 kabli z czego 3 idą od radia i 1 od licznika aż 400 zł!
    jeżeli się da to bardzo proszę o info na gg
    z góry bardzo dziękują
    azbach
    Poziom 9  
    Witam wszystkich mam podobny problem ale z tym, że ja mam czujnik. Przeczytałem wszystkie posty i nie ma tam odpowiedzi dla mnie. Jest to Meganka 2.0 8v z 1998r. Jak ją kupiłem czujnik nie działał. Kiedy wyjmowałem go kostka się rozpadła i w tej chwili mam 3 kable które nie wiem gdzie podłączyć. Z czujnika wychodzą 3 "ząbki" jeden (+), (-) i sygnałowy. Tak chociaż mi się wydaje.
    Moje pytanie to:
    1. Czy ktoś wie jak są podłączone kable do czujnika? Może ktoś ma schemat tego podłączenia.
    2. Czy jakoś można sprawdzić wyjęty czujnik czy działa (np. testerem)?

Dzięki z góry za pomoc.
    petrys-go
    Poziom 14  
    Przepraszam ale czy ten słynny przewód różowy w skrzynce obok akumulatora to jest prostokąt i jakie tam powinno być napięcie?
    piotr211
    Poziom 1  
    DZIęKi WIELKIE DLA BUZKA23 !!!!!!!Ta kostka w tamtym miejscu to kompletny niewypał gratulacje dla konstruktorów na początku licznik raz skoczył do 200 ale za chwile sie uspokoił i wszystko ok a za 2dni zdechl razem z przebiegiem nic nie naliczał dobrałem sie do kostki i wszystko OK Jeszcze raz dzięki 100w kieszeni
    freton
    Poziom 10  
    Przeczytalem wątek i mam pytanie: czy jeśli NIE DZIAŁA prędkościomierz a DZIAŁA licznik kilometrów to przyczyną również może być to omawiane tu połączenie pomiędzy ABS a kostką? Czy w tej sytuacji należy gdzie indziej szukać przyczyny?
    petrys-go
    Poziom 14  
    piotr 211 zrob test wskaznikow bo u ciebie raczej cos w zegarach jest
    milejow
    Poziom 43  
    freton napisał:
    Przeczytalem wątek i mam pytanie: czy jeśli NIE DZIAŁA prędkościomierz a DZIAŁA licznik kilometrów to przyczyną również może być to omawiane tu połączenie pomiędzy ABS a kostką? Czy w tej sytuacji należy gdzie indziej szukać przyczyny?

Decha do naprawy,konkretnie serwo szybkosciomierza.zrob test wskaznikow
    freton
    Poziom 10  
    milejow napisał:
    Decha do naprawy,konkretnie serwo szybkosciomierza.zrob test wskaznikow

:(
    Objawy były podobne do opisywanych tutaj: szaleństwa wskazówki predkościomierza (nawet 270 na postoju... , a teraz stoi na zero) Jednak licznik kilometrów działa jak należy (gdyby było odwrotnie byloby OK ;)
    Jak zrobic test wskaźników? Nie mam komputera na pokładzie.
    milejow
    Poziom 43  
    Wcisnac przycisk zerowania przebiegu,trzymajac wcisniety wlaczyc zaplon.Po chwili trzymania rozpoczyna sie test(tylko zegary z podsw.diodowym i z obrotomierzem)
    freton
    Poziom 10  
    Zrobilem test wskazników (nie qwiedziałem ze jest taka opcja). Wszystkie wskazówki zadziałały, łącznie z prędkościomierzem. Podczas jazdy predkościomierz tez zadziałał, ale po zmniejszeniu prędkości pozostawał na pozycji max prędkości. Kolejny wzrost prędkości jazdy sprawiał, że wskazówka przesuwała sie dalej i dalej, ale przy zwalnianiu nie wracala na zero, lecz pozostawała na ostatniej pozycji. Doszło do maxa. Po kolejnym teście (na postoju) prędkość zatrzymała się na ok. 100.
    Dodam jeszcze, że podczas testu wskazówka mimo, że nie startowała od zera to wykonywała przebieg ok. 270 stopni, czyli obejmujący cały zakres predkości, ale nie wraca juz do zera.
    Czy może jakies sugestie?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    freton
    Poziom 10  
    elektrit napisał:
    Jak go do tej pory nie znalazłeś to nie znajdziesz.
    A gdyby ci się zachciało szukac to piszę-na obudowie koła talezowego, nad przegubem prawej półosi.

Ale o co chodzi?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto