Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polonez odpala i gaśnie po kilku sekundach

marek_nic 29 Jan 2006 12:39 3141 7
    marek_nic
    Level 2  
    Polonez 1.6 GLI (wtrysk jednopunktowy Bosch, instalacja gazowa Bedini) odpala i gaśnie po kilku sekundach. Jeśli udało się osiągnąć 4000 obr/min to pracował, jednak gdy obniżyłem obroty do ok. 2000 to gasł. Problem zaczął się na gorącym silniku, gdy był przełączony na gaz. Na zimnym jest tak samo, bez względu na położenie przełącznika benzyna - gaz. W związu z tym, chyba nie jest to problem związany z paliwem.
    marek_nic
    Level 2  
    Odczytaj, ale jak? Przy zespole wtryskowym Multec ACG TBI 700 należy zewrzeć styki A i B, a jak to zrobić przy Mono Monotronic MA 1.7 (gniazdo diagnostyczne ma 3 styki oznaczone jako: 1, 2 i 3)? Ponadto lampka kontrolna nie zapaliła się, co nie wskazuje na wykrycie usterki.
  • Helpful post
    Michał Walczak
    Level 18  
    Trzeba podlaczyc sie do komputera i odczytac. Recznie nic nie zdzialasz... On chyba nie ma blysków. Co do lampki - nie zawsze sie zapala! Mialem kiedys poloneza co po podlaczeniu do kompa wywalal uszkodzenie lambdy i EGR a lampka gasla jak potrzeba...
    marek_nic
    Level 2  
    Mam obawy, że odczytywanie pamięci usterek niewiele pomoże, iskra na świecy jest, a na gazie też nie chodzi. Czy to nie jest jakiaś usterka instalacji gazowej? Jak to sprawdzić? (Kiedyś pomyliłem przewody na przekaźniku od gazu i nie chodził ani na gazie, ani na benzynie)
    cobraa
    Level 27  
    odczytaj usterki bo inaczej zajmujesz czas innym
    Michał Walczak
    Level 18  
    Jak kiedys pomyliles przewody od przekaznika gazu to moglo wtedy wywalic bezpiecznik od gazu i nie chcial chodzic ani na tym ani na tym bo gaz jest zasilany z tego bezpiecznika i jak go wywali to nie bedzie dzialal a benzyna tez nie bedzie chodzic bo pompa paliwa jest odcinana bezpiecznikiem z systemu gazu- w zaworkach gazowych sa chyba diody zabezpieczajace i odwrotne podlaczenie powoduje zwarcie.
    marek_nic
    Level 2  
    Dziękuję za pomoc. W związku z brakiem jakiegokolwiek sprzętu diagnosycznego pozostaje mi chyba tylko holowanie do serwisu.