Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka wirowa - niepoprawna praca

25 Lut 2006 09:02 6440 6
 • Poziom 11  
  Witam!
  Jestem w posiadaniu spawarki wirowej, którą nabyłem jako uszkodzoną.
  Jest to prawdopodobnie "EW 23u" (niema na niej tabliczi więc nie jestem pewien, ale dołączam Foto jako załącznik tego urzeądzenia). Wymieniłem w niej szczotki, pracuje cicho , ale jej praca jest niezadowalająca, ponieważ ,żeby można było spawać wartość prądu jaka musi być ustawiona jest to maximum 300A. Dodam również iż miałem doczynienia z takim sprzętem i przy takim ustawieniu można było przepalać (ciąć) dość grube materiały. Wirnik jest w stanie idealnym , szczotki nowe dotarte -brak iskrzenia podczas pracy urządzenia. Napięcie na stykach roboczych 20 - 21V=. Przeszukałem net ; brak jakich kolwiek schematów dotyczących mostków zanjdujących się w skrzynce. Jeśli ktoś z kolegów wie jak to ugryść to proszę o pomoc.
  Dziękuje i pozdrawiam
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 32  
  Sprawdz od spodu spawarki powinna byc skrzynka z połaczeniem silnika z uzwojeniem wzbudzenia spawarki tam moze byc przerwa.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 21  
  Witam
  Czy sprawdzałeś obwód wzbudzenia ??
  Z tego co pamietam to w takiej spawarce gdzies od spodu jest puszeczka z 4 diodami prostowniczymi. Najczęściej ona lub przewody doprowadzające ulegały uszkodzeniu - bez wzbudzenia nie spawała.
  Diody chyba 5A (obudowy podobne do BYP680...).

  Pozdrawiam SIEKIER'A
  :twisted:
 • Poziom 11  
  Panowie problem polega na tym , że spawać to ona spawa lecz przy maksymalnym ustawieniu 300A a powinna już przy 150A
 • Poziom 18  
  Witam.
  Sprawdż napięcie na jakie jest połączona.Spawarki można zasilać od
  3 x 127 V do 3 x 500 V.Na tabliczce wyjściowej są również dwa
  zakresy prądów spawania.
  Pozdrawiam.Andrzej.
 • Poziom 11  
  WITAM !
  PODŁĄCZONA JEST OK ! DOWIEDZIAŁEM SIĘ NIE DAWNO IŻ PRZYCZYNA MOŻE TKWIĆ W PUSZECZCE ZNAJDUJĄCEJ SIĘ POD SPODEM , I ZABRAŁEM SIĘ ZA TO. EFEKTY MARNE , OBUDOWA URZĄDZENIA ROZPADŁA SIĘ (KOROZJA) , PRZEWODY ODERWAŁY SIĘ , NA KONIEC ROZKRĘCAJĄC ŚRUBĘ POD KTÓRĄ SĄ UMIESZCZONE TZW. BLASZKI Z IZOLATORAMI ROZLECIAŁY SIĘ I NIE ZABARDZO WIEM JAK TO POSKŁADAĆ I PODŁĄCZYĆ. PO ZŁOŻENIU SPAWARKA BUCZY PRZY PRÓBIE URUCHOMIENIA (WIRNIK STOI). JEŚLI KTOŚ WIE JAK TO POWINNO BYĆ ZŁOŻONE I PODŁĄCZONE TO PROSZĘ O POMOC.:cry:
 • Poziom 11  
  DZIĘKUJE ZA POMOC ,SPAWARKA ZROBIONA TEMAT ZAKOŃCZONY !