Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer pasywny na stx GDN-32-300-4-SS

postiga 19 Kwi 2006 21:06 7437 22
  • Witam, jest to moj pierwszy subwoofer (wczesniej robilem tylko kolumny) takze wyrozumialosci ;)

Przeznaczenie tego suba mialo byc uniwersalne z naciskiem na muzyke house :)

Przetwornik
    Tak jak w tytule subwoofer jest zrobiony na GDN-32-300-4-SS

Obudowa
    Buda wykonana ze sklejki o grubosci 18mm. Wszystko skrecane wkretami o dlugosci 4 cm, na cala obudowa zuzylem jakies 80 wkretow. Laczenia plyt byly sklejane sikaflexem-521 (jest tak mocny ze wkrety sa tu zbedne). W srodku styki plyt sa asekuracyjnie uszczelonione klejem do szyb samochodowych :D (bralem co mialem pod reka)
    Sciana na kotrej osadzony jest glosnik jest podwojna.
    Tunel br o srednicy 10 cm i dlugosci 22 cm. Umiejscowienie br choc nie ma znaczenia to chyba jest zle, mialem swisty powietrza dosc duze,zalozylem na koniec bas reflexu takie kolanko aby zmienic kierunek wlotu powietrza i jest znacznie lepiej (jeszcze nadtym popracuje). W srodku zamontowany jest filtrdolnoprzepustowy janbo F-85 HZ. Czestotliwosc odciecia 85 hz, tlumienie 12 dB/okt.

Skrzynie jeszcze bede obijal materialem, jak go skoncze zamieszcze fotki

Wymiary skrzyni zewnetrzne to 40x40x40 cm
    Wymiary wewnetrzne 36,4x36,4x34,6 co daje objetosc 45 l (chyba dobrze policzylem ;) )

Koszty
    -Wkrety pare zlotych
    - glosnik 116 zl
    - br 5 zl
    - terminal 5 zl
    - zwrotnica 55 zl
    - koszt przesylki 16 ziko
    - klej mialem
    - plyty i przyciecie w domu

Koszta zamknely sie w 200 zlotych

Napedzam to diora ws504b i musze powiedziec ze jest dobrze :)

Fajne!
  • #2 19 Kwi 2006 21:35
    oczko85
    Poziom 12  

Witam!!

Moze cos wiecej o dzwieku:)) W sumie to mam zamiar zrobic podobna konstrukcje dlatego chcialbym wiedziec cos wiecej:) A wracajac do suba to zobaczymy jak bedzie wykonczony ale w sumie kompaktowa konstrukcja :)

Pozdrawiam

• #3 19 Kwi 2006 21:48
    postiga
    Poziom 25  

Powiem tak, mam w pokuju 4 regenerowane altusy 110. Bas z nich juz nie jest dla mnie wystarczajacy to tez zostala zrobiona ta konstrukcja. Mam pokoj 25 m2 i w calosci bas stx'a go wypelnia. Nie skonczylem stroic go jeszcze dobrze to za duzo tez powiedziec nie moge. Jak dla mnie to oczekiwalem chyba ciut nizszego zejsca..... ale to jeszcze musze sprawdzic na mocniejszym sprzecie bo mam tylko na kanal ok 100 W i sprawdzic jak bedzie gral wytlumiony. Reasumujac glosnik jest wart ceny, konstrukcja do niego jest banalna. I napewno cena/jakosc jest rewelacyjna

• #4 20 Kwi 2006 22:07
    postiga
    Poziom 25  

widze ze moj sub jest tak piekny :D ze az was zatkalo i nikt nie komentuje :P

• #5 20 Kwi 2006 22:15
    artczi
    Poziom 10  

Wymiary... hmm... Jeśli chcesz zrobić grającą kość do gry (sześcian), to dobrze byłoby zrobić jakąś przegrodę w środku. Wymiary obudowy najlepiej powinny być takie by dł. boków y/x i y/z były w różnej proporcji. Sklejka to dobry materiał na obudowy jest bardziej wytrzymała niż np. płyta wiórowa. Wykończ go ciekawie (np. okleiną i wytłum!!) i daj foty to ocenimy całość. Obecnie to daje 3=/6 Popracuj nad nim troche :) Powodzenia.

• #6 20 Kwi 2006 22:24
    Trenton
    Poziom 17  

Czekam na efekt końcowy! Mam jedno pytanie moze jest w opisie i nie doczytalem ale czemu na zdjeciach tez jest glosnik stx-a -SC i ten -SS?

• #7 20 Kwi 2006 22:27
    postiga
    Poziom 25  

Poprostu sie zalapal na zdjec pare :)

• #8 21 Kwi 2006 16:34
    Caleb_
    Poziom 33  

artczi napisał:
    Wymiary obudowy najlepiej powinny być takie by dł. boków y/x i y/z były w różnej proporcji.
    a czemu? jakie to ma znaczenie? prosze nie pisz, ze powstaja fale stojace, bo nie powstaja ze wzgledu na dlugosc fal "obslugiwanych" przez subwoofer....

• #9 21 Kwi 2006 18:41
    tetim
    Poziom 9  

Co tu sie wypowiadac proste konstrukcja i napewno zagra tylko wzmak lepszy!!!!! :D

• #10 28 Kwi 2006 20:41
    mlody1921
    Poziom 29  

ja mam pytanie czy mozna robi włąsnie ze sklejki inni mowia ze płyta jest lepsza bo pracuje z glośnikiem i ze jak sie robi ze sklejki to jest gorsze brzmienie ?? co wy na to

• #11 30 Kwi 2006 11:55
    ziomplock
    Poziom 10  

ogólnie konstrukcja fajna tylko za duży frez pod głosnik

• #12 30 Kwi 2006 17:16
    postiga
    Poziom 25  

Pracuje z glosnikiem, chyba o to chodzi zeby byla sztywna i zeby nie pracowala :).Co do frezu.. t przeciez przyjdzie na to dywanik to bedzie ok

• #13 09 Maj 2006 17:51
    mlody1921
    Poziom 29  

postiga no to good podoba mi sie tez chcem taka zrobic z bo basu malo ale bardzo go czuc i szklaneczki same chodza lol ?? jak tak to mi sie juz podoba :P narazie są plany nad wzmakiem na mosfetach 200 x 2 super narka

• #14 09 Maj 2006 18:26
    Mis_Audio
    Poziom 11  

Bardzo fajny głośnik ;)
    pozdawiam

• #15 10 Maj 2006 20:10
    postiga
    Poziom 25  

Porcelna na segmencie drzala przy wzmacniaczu 120 W w tym bylo gdzies tak dane 60 %. To jakbym tak mial wzmaka optymalnego pod ten glosnik to moglobybyc ciekawie :-)

• #16 10 Maj 2006 20:54
    skow29
    Poziom 16  

to chyba nie frez tylko otwor e jednej plycie jest wiekszy i go zastepuje
    ->Mis_audio - chodzi Ci o glosnik czy o kolumne? glupio nabijasz posty nic nie wnoszac taka wypowiedzia

• #17 10 Maj 2006 21:22
    postiga
    Poziom 25  

Nie zabardzo teraz wiem o co chodzi skow :) Plyta przednia jest powojna. Tak aby usztywnic sciane na ktorej znajduje sie glosnik jak i zarowno po to aby sie on schowal.

• #19 29 Sie 2006 19:36
    postiga
    Poziom 25  

Wiekszosc pewnie draznic beda te sruby :), ale mi to nie przeszkadza, a jedyne jakie trzymaja ;)

• #20 30 Sie 2006 11:30
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

temat: Subwoofer pasywny na stx GDN-32-300-4-SS
    Coś tu nie tak!!!
    Ale fakt faktem, że może się bodobać i założę się, że ma niezly basik.
    Moim zdaniem takie giganty, raczej na małe party :D

• #21 30 Sie 2006 13:07
    postiga
    Poziom 25  

przemo-lukas napisał:
    temat: Subwoofer pasywny na stx GDN-32-300-4-SS
    Coś tu nie tak!!!

A faktycznie z zalozenia mialbyc to pasywny, ale mialem trudnosci z dostaniem koncowki mocy, totez zdecydowalem sie na takie rozwiazanie :)

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Teraz calkowity kosztorys wyniosl mnie jakies 750 zl :

-wzmak 450, przesylka 0zl (dostawe do domu mialem)
    - fornir, pedzle, budapren - 70 zl
    - kolce - jakies 15 zl

• #22 08 Wrz 2006 00:56
    Rademal
    Poziom 19  

bardzo mi sie podoba projekt jesden z n iewielu gustowny bardziej wygladajacy a originallny sub niz jakas padaczka z kornikami :D lepszy byłby MDF :P ale tot ak na marginesie :)

• #23 09 Wrz 2006 16:25
    postiga
    Poziom 25  

Hehe... moze i lepszy, nie wiem, szczerze to nie mialem z nim stycznosci jeszcze ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME