Witam BRACI elektroników ; mam wzm. WS 315 i WS 315a , różnią się tym że jeden ma aktywny korektor a drugi ma pasywny,
(i jeszcze inne: ws303,PW9010 , zodiak ,toska itp)
- no ale mało ważne- problem jest nieco inny chodzi o prąd spoczynkowy.
Czy jest jakiś wzór na obliczenie jaki ma być na tych wzmacniaczach ???
Bo jak mam np. BDP395 i 396 to z niektórych schematów wynika że mają mieć 25mA spoczynkowego,a
BD911 i912 mają: 50mA
BDP 285 i 286 sprawdzałem testując (paląc je przy okazji) że wylatują po ok. 27mA-ach.
jak to policzyć ile ma być dla danej końcówki i danej pary komplementarnej.
proszę o możliwie naukową pomoc i z góry dziękuję
(i jeszcze inne: ws303,PW9010 , zodiak ,toska itp)
- no ale mało ważne- problem jest nieco inny chodzi o prąd spoczynkowy.
Czy jest jakiś wzór na obliczenie jaki ma być na tych wzmacniaczach ???
Bo jak mam np. BDP395 i 396 to z niektórych schematów wynika że mają mieć 25mA spoczynkowego,a
BD911 i912 mają: 50mA
BDP 285 i 286 sprawdzałem testując (paląc je przy okazji) że wylatują po ok. 27mA-ach.
jak to policzyć ile ma być dla danej końcówki i danej pary komplementarnej.
proszę o możliwie naukową pomoc i z góry dziękuję