Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alphard - nauczka i przestroga dla potencjalnych klientow

09 Maj 2006 15:52 19608 139
  • Poziom 22  
    o to jak wyglada cewka glosnika alphard HW1200 po 5 godzinach grania w konfiguracji 2x4Ω w 2Ω na wzmacniaczu 200W

mysle ze da to do myslenia tym ktorzy chca kupic ten głosnik.

NIE kupujcie tego badziewia!!! ja je kupilem na szybko bo musialem zagrac impreze ale naszczescie sie zwrocily :)
    pozdrawiam

opiszcie swoje przygody z alphardami
  • Użytkownik obserwowany
    a moze chcesz sprzedać tego uszkkodzonego??

Trzeba być mało inteligętnym zeby popsuć alpharda, trzeba je na początku wygrzać!!
  • Poziom 22  
    niestety nie bylo na to czasu :) napisz na pw ile dajesz. dolne zawieszenie przeciete. drugi caly ale spalony
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    lepiej sie ciesz żę 5 godz wytrzymały a nie :D:D:D:D i tak dużo po 100wat w sztuke dawałes ..............

mi hw1000 sie rozleciał przy 70 wat :D chyba w ten sam sposób bo głosnik nie dosyć że przestał grać to jeszcze sie zakleszczył bo nie chciała sie mem,brama ruszyć ..........

nic dodać nic ując oby taki przestróg więcej może ludzie zaczną kupować głośniki :D:D a nie namiastki tychże

seria hw to spier.... kompletna małe magnesy spl beznadziejne i całóśc mieni sie estradowa
  • Poziom 22  
    dokladnie tak jak mowisz. mialem jeszcze kiedys EW120 (pierwsze glosniki jakie kupilem) i powiem ci ze graja do dzis choc w jednym karkas cewki sie zrobil owalny i troszke slychac szmery przy cichym "graniu" :). podawalem im 300W czasami w impulsie do 400 dochodzilo. mialem 2 sztuki na 4 omy zrobione.
  • Poziom 13  
    witam .to co piszesz nadaje się do programu niedowiary. jeszcze dwa naraz sie spaliły. tylko z twojej głupoty i małej wiedzy , praktyki, obsługi aparatury nagłosnieniowej . nabijasz tylko posty.

Moderowany przez tomaszo:

To wlasnie jest obrazanie i nabijanie postow - blokada pisania do wyjasnienia.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Pewnie na przesterze jechałeś. Żaden głośnik o podobnych parametrach by tego nie wytrzymał. Cewka jest cewką i jara się tak samo w głosnikach za 100zł. i za 300zl.
  • Poziom 40  
    Akurat z alpiardami juz tak jest ze cewki sie pala duzo wczesniej niz powinny. Kazdy bardziej doswiadczony o tym wie ze alphard ma kiepskie cewki.
    Kiedys w firmie wprowadzilismy kolumny na glosniku alpharda, pomijajac niezaspecjalna efektywnosc to bylo 100% reklamacji. Wszystkie cewki spalone!!
  • Poziom 22  
    wzmacniacz byl wysterowany na 3/5 mocy wiec nie dostawal tych 200w w zyciu. tylko napisalem ze wzmak mial 200w. do barthezz: bylem na grottgera i mi powiedzial ze za ten glosnik chce 100zl to usmiechnalem sie pod nosem i wyszedlem bez slowa. :) ja je kupilem za 45 za sztuke. najwazniejsze ze sie zwrocily :)
  • Poziom 43  
    Alphardy mają to do siebie, że się dośc drzeją. Konstrukcja głosników słabo odprowadza Ciepło z cewki. A po za tym nie rozumiem czemu oba pały na raz.

HW1200 polecają do kolumnien gitarowych. Widziałem podobną rzecz w dużo większej konstrukcji Laneya - dużo większy potężniejszy był kosz, i magnes (Cradley Heath głosnik się nazywał czy coś takiego). I przy ostrym graniu z głosnikiem stąło sie to samo. Tyle, że nie od razu tylko po pewnym czasie. I na mocy mniejszej.

HW1200
    Głośnik ma mały skok co sprzyja dwojako na prawdopodobieństwo zjarania. Trzecim ewenementem jest to ze zostało to wyprodukowana w chinach.
  • Poziom 10  
    Witam. Kiedyś miałem 2 Alphardy LW800, 8Ω.I musze powiedzieć że grały całkiem nieźle, ale już nie grają.W jednym zawiesznie odkleiło się od kosza i kopułka odpadła, drugi natomiast zaczął charczeć i cewka obciera. Co ciekawe jak jest zimny nie charczy, ale trwa to tylko chwilke.Stanowczo odradzam!!
  • Poziom 24  
    Kolega jakis miesiac temu spalil LW1200 8ohm na wzmku 2xTDA7294 (znaczy mostek). Cewka sie odkelila, zaczela szorowac, przykelil ja ponownie pogralo jeszcze z jakis tydzien, gralo troche inaczje ale gralo i po tym tygodniu cewka odeszla na drugi swiat.

A tak troszke poza tematem:
    Jak sie wygrzewa glosniki?

Kupielm kawalek czasu STX GDN-32-300-8-SC, ale nie wygrzewalem, bo powiem szczerze, ze nie wiedzialem, ze nalezy wygrzewac.

Pozdr. Procekkk
  • Poziom 27  
    Kiedys mialem 4 sztuki tych HW1200 akurat tych 4OHM.
    Pracowaly pod moca ok 60W kazdy. O ile pamietam one maja 80W. Wiec jak posciles na nie 100-200W to mialy prawo sie spalic. MOje wytrzymaly ok 20 imprez. Pracowaly w pasmie 0-5KHz. Skoku mialy sporo wbrew pozorom. Wychylenie dochodzilo do 5-7mm spokojnie.
    NIe twierdze ze to dobre glosniki ale jak za 45 zeta to ja bylem usatysfakcjonowany. Tonsil za 45zl to by cie wysmiali i powiedizeli ze za tyle so sie wyprodukowac nie da...

Przyczyna spalenia byla pewno kwadratowa charakterystyka wyjscia dzwieku na koncowce. Krotko mowiac przester. NIe slyszales tego pewno ba bylo glosno. I w ten sposob ujarales go. KAzdy glosnik grajacy na 150% mocy z przesterem padnie. Jak by to byl jakis RCF 1000W to pewno by to przezyl bo sam zapas mocy.

Ogolnie twierdze ze glosnika niskotonowego nie da sie spalic sinosuida. I moca deklarawana przez producenta. JEdyne co mozna zrobic to tak jak tu albo stale napiecie na niego poscic i wtedy 10W go spali.

Taka jest moja teoria.

Co do odprowadzania ciepla. POmyslcie ze tu jest aluminium. A tonsil do dzis w wielu glosnikach daje papier. To dopiero nieciekawie odprowadza cieplo.
  • Poziom 13  
    katalogowo ten hw 1200 ma 80Wrms 160W muzycznej wiec czemu sie dziwic ze200W ich usmarzyło
  • Poziom 15  
    Witam. Na Allegro pojawił się 15 calowy Alphard SUB 1501. Czy ktoś może podzielić się wnioskami z jego użytkowania? Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    kolega mial hw 1000 , podpięlismy mojego hexfeta i kolega nie zalowal mocy , cewka poszla do nieba po kilku minutach ( chyba z 3 min) :D

a co do tonsili to w nowych glosnikach juz nie ma papieru , papier byl w glosniach takich jak np gdn 20/30 gdn 25/45 itp ,

z tego co wiem to tesla do arn 312 daje cewke na papierowym karkasie , hehe , to jest dopiero .. a cena nie mala ,

Pozdrawiam!
  • Użytkownik obserwowany
    ale gdyby był wygrzany to by przeżył, poprostu sztywny resor dolny nie pozwalał cewce się ruszać, i nie mogła się dostatecznie chodzić.

KOLEGA CHCE SRZDAĆ TE ALPHARDY??

a wygrzewanie?? hmm od 10 do 100 hz sinus, tak żeby kolumna się przesywała po podłodze (to była przenośnia) ale tak żeby latał mocno w te i wewte, kontrolować co jakieś 15 minut temp. magnesu i w razie porzeby wyłączyć na kilka minut, żeby przestygło
  • Poziom 10  
    Ja zrobiłe 2 komumny estradowe na tych głośnikach 2x400 pod wzmacniacz
    2 X 250 W i chulają mi do dziś jestem z nich zadowolony pomijając małe pasmo przenoszenie dla np. gitary ale w muzycze dicho czy techno roznoszą wszystko i niema z nimi żadnych probmemów (cena do jakości jest ok) pozatym słychać mnie tak w obrębie 0,5 km sam się zdziwiłem ale miałe tego dowody (policja,sąsiedzi itp.)
  • Poziom 24  
    Te glosniki to kiszki...
    Ja mialem hw800 to kleknal przy niecalych 40W :) heh...
    Venril, jak to Ci pod tymi 250 watami dziala to niezle :P

Wiadomo, ze przed impreza itp trzeba glosnik wygrzac, nie mozna od razu dac mu kopa, zaden glosnik tego nei wytrzyma.
  • Poziom 15  
    Ja tam sie zgadzam z mlody_elektronik, jeśli sie poda moc znamionową w sinusoidzie to nie powinno to spowodowac uszkodzenia, no chyab że przester był, alphardy miałem ale LW1500 pisało na nim 270Wmax czyli 135Wrms a tym czasem przy 150W ledwo letni był, wytrzymywał bez wiekszych problemów 200W. No ale człowiek zawsze chce wycisnać maxa i po podłaczeniu kolumny pod dapa1200 drut cewki sie zsunoł z karkasu ;/ a tak ładnie grały :)
  • Poziom 22  
    mi koles mowil w sklepie ze oni w fabryce podaja przez 1 sekunde moc rms i trzy sekundy przerwy, jak wytrzyma to naklejaja ze ma 160W muzycznej :D
  • Poziom 40  
    ja tam nie slyszalem zeby glosnik przed graniem trzeba bylo jakos specjalnie wygrzewac. Biore nowego celestiona (prod chinskiej) TR1525 250W i daje mu wzmak 250W rozkrecam na maksa (limitery mocy) i glosnik gra bez problemu cala noc.
    Ten "sam" glosnik tylko podruba alpiarda nazywa sie PS15 i owszem nawet prawie dorownuje efektywnoscia celestionowi tylko ze gra na tym samym wzmaku tylko 15minut! I cewka zakleszcza sie w szcelinie. To samo dzieje sie z kazdym alpiardem a spalilismy juz kilkanascie.
    Najdziwiniejsze jest to ze przy duzych srednicach cewek alhard pisze bardzo male moce ktore i tak sa zawyzane bo cewki wytrzymuja sporo mniej. Musza byc wyjatkowo tandetnym drutem nawijane.
    Co mozna powiedziec o glosniku ktory majac cewke 63mm ma znamionowa moc tylko 150W!? Typowa moc przy tej srednicy to 400W.
    Pomijajac moc alphardow to maja one jeszcze beznadziejne efektywnosci zadko przekraczajace 90dB. Jak na estrade to zdecydowanie za malo gdzie minimum to 95dB. Choc sa wyjatki jak PS15 czy LW120B81 i LW150B81 ktore maja calkiem niezle efektywnosci ale nadal kiepskie cewki.
    W dodatku alphard PS15 jest tylko 20% tanszy od firmowego celestiona TR1525 ktory tez jest chinski.
  • Użytkownik obserwowany
    bo alphardy mają twarde resory dolne które mają się trzymać przez najbliższych kilkaset lat, i to one powoduja psucie się glośników, cewka nie ma wychyłu, jak sie wyrobi resor dolny to śmiga, lepszy bas, większa wytrzymałość, większa efektywność. Kup sobie jakiego kolwiek alpharda, rozbierz, wsadź resor dolny i górny od tonsila to głośnik będzi e grał pięknie i wytrzyma nawet nadwyżke mocy
  • Poziom 29  
    Jaasne, a nie lepiej kupić od razu lepszy głosnik? Jak to sie mówi, szkłem sobie d... nie podetrzesz.
  • Poziom 10  
    Ludzie, a czego wy oczekujecie od tego głośnika!!?? Przecież jak na swoje parametry i powierzchnię to jego cena jest atrakcyjna, a to że myślicie, że np. Smart i Fiat 126p to jest to samo, to już inna bajka...
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    To nei jest to samo, lepiej raz dolozyc chociazby do stxa niz kupowac co chwile alphardy.

PS. Widze ze ktoszmojego miasta zawital na forum :D
  • Poziom 28  
    4064484 napisał:
    ale gdyby był wygrzany to by przeżył, po prostu sztywny resor dolny nie pozwalał cewce się ruszać, i nie mogła się dostatecznie chodzić.
    a wygrzewanie?? hmm od 10 do 100 hz sinus, tak żeby kolumna się przesywała po podłodze (to była przenośnia) ale tak żeby latał mocno w te i wewte, kontrolować co jakieś 15 minut temp. magnesu i w razie porzeby wyłączyć na kilka minut, żeby przestygło

Głośnik co to sie trzeba z nim tak obchodzić, to g... a nie głośnik
    Całe lata robię w tym fachu i pierwszy raz słyszę takie cuda.

Irek2 chyba wyraźnie napisał jakie mieli doświadczenia w firmie z alpierdami.
    Tego barachła lepiej wogóle nie tykać, chyba że patykiem
  • Poziom 18  
    z kolegą zrobiliśmy dwa zestawy estradowe na HW1200 i powiem, że grają nieźle, jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to wypada na 5-. Zrobiliśmy cztery kolumny na mniejszych głośnikach alpharda (teraz nie pamiętam jakie modele), które pracują w barze i graja po 10 godzin dziennie od 7 miesięcy i nic sie z nimi nie dzieje. Powiem tak, jeżeli ktoś chciał wydusić z HW1200 100W przez kilkanaście minut to sie pewnie zdziwił, bo przeważnie takie głośniki miały prawo się uszkodzić. Ja wyznaje zasade, że głośniki wysterowuje 3/4 maksymalną mocą znamionowa głośnika, tj. gdy mam głośnik 100W to max puszczam na niego z 70W.
  • Poziom 29  
    Pewno drut na cewki w alphardah to jakies zanieczyszczone badziewie, emalia na drucie tez jakas badziewna, lakier do paznokci wytrzyma większą temperature. Jakosc materiałów jest ponizej krytyki, to tak jak chińskie wiertła z marketu, sprobujcie tym shitem cos powiercic, nawet na drewnie sie tępi, nie wspomne że zamiast się łamać to się wyginają :|