Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak oddzielić panel od radia?

cola_ldz 18 May 2006 21:38 3877 22
    cola_ldz
    Level 11  
    Witam. jest możliwość i jeśli tak to jak to zrobiż żeby mogło być tak że panel jest oddzielony od radia i działa :) czyli że np radio mam gdzieś schowane a panel na desce :) Pozdro
    Bonio86
    Level 18  
    a po co Ci taki bajer potrzebny? nie widzialem jeszcze czegos takiego... widzialem radia z wyswietlaczem wbudowanym w lusterko ale nie tak zeby wyswietlacz z panelem byl gdzies indziej a radio gdzies indziej
    cola_ldz
    Level 11  
    chciał bym tak zrobić bo wtedy radio mogło by być schowane w bagarzniku i nie musiał bym go wyciągać jak gdzieś zostawiam auto Tak jak ma to miejsce teraz
    brati
    Level 23  
    Generalnie jest to wykonalne za pomoca tasmy wielozyłowej(takiej jaką stosuje sie w komputerach). Lutujesz stopki w radiu z odpowiadającymi im stopkami w panelu i cala filozofia. W twoim przypadku moze byc problem bo chcesz umiescic radio w bagazniku czyli odległosc miedzy tymi elementami bedzie dosc duza i mogą wystapic duze spadki napiecia.
    carinus
    Level 16  
    Wygodniej jest odlaczyc caly panel razem z przednia sciana i dopiero te sciane polaczyc z pozostala czescia radia przewodem z dobrego materialu.W sumie jest tam tylko z 5-6 przewodow.Mozna wtedy wyciagac dowolnie panel.Sam myslałem nad takim rozwiazaniem.
    Perelka
    Level 15  
    Całkiem dobry pomysł na pozbycie się problemu wyciągania radia, ale pozostaje wtedy tylko słuchanie radia bo zmiana płyty czy kasety tylko na postoju...
    Chyba że MP3 to przynajmnioej jedna płyta na kilka godzin słuchania.
    Radio może jednak nie do bagażnika ale gdzieś do schowka albo pod schowek?
    zależy od modelu samochodu i miejsca na to radio.
    Odkręcenie płyty czołowej może byłoby lepszym rozwiązaniem bo przynajmniej łatwiej radio doprowadzić do stanu pierwotnego a i panel będzie oryginalnie mocowany. Co do połączenia to też zależy od radia jedne mają kilka inne kilkanaście przewodów
    ale taśma zapewni dobre połączenie.
    Długość taśmy może mieć znaczenie w zależnośći od komunikacji radia z panelem, mogą pojawiać się zakłócenia, chyba żeby podłączyć kabel wielożyłowy w ekranie... długość przewodów do radia (jeśli będzie w bagażniku) nie będzie miała znaczenia jeśli będą odpowiednio grubsze te zasilające, głośnikowe pewnie i tak są już takie jak trzeba...
    kiepol
    Level 16  
    To się da zrobić i ludzie tak robią :D W necie widziałem gdzieś jak gościu sobie to zrobił (jest gdzieś opis i sposób wykonania, ale linka nie podam, bo nie pamiętam)... Poszukaj :] Gościu, który to zrobil radio schował za standardowym panelem maskującym (jak nie masz radia fabrycznie, to dostajesz albo taka śmieszną kieszonkę, albo panel maskujący dziurę montażową :P), a panel radia umieścił tuż nad głową na podsufitce. W ten sposób w zasadzie radio ma cały czas w samochodzie, a potencjalny złodziej nic nie zobaczy, z racji tego, że nikt nie będzie szukał radia w samochodzie na suficie :D
    Bonio86
    Level 18  
    polak potrafi... a w szczegolnosci zlodziej... :D wszystko wyluka jak jest dobry w tym co robi
    denzi
    Level 19  
    Tak jak Kiepol napisał. Typek w Golfie 4 tak zrobil z radiem Rockforda. Panel na podsufitce (w miejscu gdzie np: jest sterowanie szyberdachem) natomiast radio jest standardowo. Co jest w tym patencie najlepsze, ta zaślepka fabryczna jest zamontowana na windzie od panela. Wyciągasz płytę a zaślepka się opuszcza.
    DJSzmer
    Level 20  
    juz 3 radia tak zrobilem, niezastapiona jest tu skretka sieciowa :) + magnetyzer antyzakluceniowy.
    prosta sprawa :) pomoc na priv
    gargul
    Level 11  
    co do zabezpieczen to ja zastanawiam sie nad calkowitym zamaskowaniem ramki chodzi mi o zaszpachlowanie ramki na gladko za pomoca szpachli czy czegos w tym rodzaju tak zeby zostalo miejsce tylko na panel

nie bedzie nic poza wneka do panelu to nie bedzie jak wyrwac czy wykrecic radia panel do domu a reszta radia bezpieczna
    carinus
    Level 16  
    Zamiast zabawy ze szpachlowaniem lepiej zalozyc zaslepke lub kawalem jakiegos plastiku.Nie da sie zaszpachlowac samej ramki bo nie wsadzisz tam pozniej panela.Ja mam zamiar w miejscu radia zalozyc wzkazniki i pare przelacznikow a radio i tak pojdzie w inne miejsce.
    magik2k3
    Level 15  
    Ukrywanie radia nie jest złe ale niestety dla nas złodzieje nie są tacy głupi zobaczy że są np dobre głośniki, luknie że radia niby nie widać to pomyśli że skoro ktoś się trudził żeby je tak ukryć to na pewno jest dobre(ja bym tak pomyślał choć niektórzy robią takie żeczy wyłącznie dla bejeru :) )
    No, ale jest duża szansa, że jest to dobre radio i reszta zależy już od determinacji złodzieja czy będzie na tyle ciekaw, co to za radio, aby próbował się włamać.
    Najskuteczniejsze jest jednak wyciągnięcie radia i zostawienie pustej dziury to powinno takiego delikwenta zniechęcić, a jak się nie chce nosić radia z sobą można je do schowka wsadzić albo pod siedzenie.
    Innym pomysłem może być wymiana panela na jakiś ze starego nie firmowego radia jakoś to dopasować do siebie tylko trzeba by było ja właśnie coś takiego planuję po wyciągnięciu oryginalnego panelka przymocować (nie wiem jeszcze jak) stary panel i problem by był z głowy:]
    cola_ldz
    Level 11  
    No nie wiem czy tak z głowy Mojemu dziadkowi włamali się do dużego fiata i ukradli jakieś radio co było od nowości zamontowane i nawet nie działało Więć zależy na kogo się trafi.
    magik2k3
    Level 15  
    No racja źle się wyraziłem bo są też desperaci kradną co popadnie, ale moim zdaniem te dwie metody, czyli pusta dziura i spreparowanie radia aby wyglądało na jakieś stare najmniej zachęcają złodzieja do działania. Jednak wiadomo 100% gwarancji nie ma się nigdy, najlepiej radio zabierać z sobą wszędzie;)
    kerry
    Level 15  
    Złodzieje już się nie nabierają na panel od "Safari" :(
    kiepol
    Level 16  
    No faktycznie na panel od Safari może się złoczyńca nie nabrać, w końcu Safari to klasyka, a za tą klasykę ktoś może zapłacić nawet niezłe pieniążki :D Ktoś, kto na przykład odrestaurowywuje Fiata 126p może potrzebować właśnie takiego radia :D

Jak masz panel na suficie, to myślę, że jedynie przypadek może spowodować, że złodziej go zobaczy :D
    P.Artek
    Level 21  
    Jeszcze przypadek,z czasem gnoje beda ogladac kazdy element wnetrza w poszukiwaniu radia.
    Tylne polki maskujace,tak ze glosnikow nie widac,chowanie radia,wyciszanie muzyki przy wjezdzie na osiedle itp.Co za chory kraj,miej cos dobrego to ci zap....
    Bonio86
    Level 18  
    a tam najlepiej to wypalic jakos nie wiem lutownica czy czyms nasze inicjaly na panelu albo na radiu albo adres zamieszkania i po problemie pozniej bedzie trudniej opylic taki sprzet bo bedzie widac ze kradziony... nie wiem z reszta jak zlodziej bedzie chcial to wszystko znajdzie w samochodzie... dla mojego kumpla wlamal sie do astry starej zakosil stare radio na kasety... adapter do ktorego mozna discmena podlonczyc kilka cd i cos tam jeszcze... ale moj kumpel mial wielkie szczescie bo w ten sam dzien zgubil dokumenty od auta... wiecie gdzie byly? pod fotelem kierowcy dowod rejestracyjny ubezpieczenie itp papiery... heh to trzeba miec szczescie,zlodziej na szczescie nie wsadzal lap pod fotel
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ta opcja z podsufitką też ma wady np.podświetlenie-jak ktoś szuka sprzętu to i to wypatrzy!mieszkam w pobliżu wolumenu i niejedno widziałem.kiedyś miałem sonego na md często zapominałem panela,na szczęście miałem jojstick.żeby uruchomić radio trzeba było nakleić kawałek izolacji na taki wystający pin(sic).działało normalnie radio,md i zmieniarka.tylko trzeba pamiętać co i gdzie jest nagrane.a tak między nami przez ponad 3 lata (szmaciarze)nawet nie spojrzeli na tył radia na mini dyski!teraz się skończył dobry czas:winda zakrywa front i nie widać że to md!będe musiał chodzić z"bąbą"pod pachą!to jest naj pewniejsze!pozdro i żeby kiedyś było tak pięknie
    i kradziejstwo sie nie opłacało!
    lenin10
    Level 18  
    zamiast zaślepki lepiej jest włożyć panel od jakiegos starego radia i to najlepiej jakiegos na kasety-standardowego do danego autka.
    A inna sprawa to to, że gdy widac jojstick przy kierownicy, a w miejscu radia zaślepke lub jakis panel od safari, to odrazu wiadomo że jakis lepszy sprzęt w samochodzie jest
    magik2k3
    Level 15  
    Leni to samo wczesniej mowilem jak widać że inny sprzęt jest dobry(głośniki , czy pilot) wiadomo że jakiegoś lipnego radia ktoś nie ma, i że najleppiej jest dać stary panel ale, ale i tak najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest zabranie radia ze sobą, ale co do tematu ja i tak bym nie oddzielił panelu od radia mam Seattle MP 72 więc takie rozwiązanie z celem się mija
    papa10
    Level 14  
    Witam!
    Odgrzewam temat. Chciałbym podłączyć. panel do radia na przewodach długości ok. 30cm.
    Nie chodzi mi o kwestie kradzieży tylko radio będzie montowane do auta z lat 70 w którym trzeba wycinać w desce otwór pod radio, a nie chcę tego robić . Chcę zamontować radio z prawej strony (pod zaślepką głośnika) i zrobić element do którego przymocuję sam panel
    Najbardziej pasują mi takie radia:
    PIONEER MVH-29BT lub BLAUPUNKT Brighton 170BT
    Czy to zadziała?
    Tak wygląda deska :D
    Jak oddzielić panel od radia?