Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz samochodowy - czy można podłączyć w domu?

Kubek89 18 May 2006 22:36 1813 2
    Kubek89
    Level 10  
    Mam wzmacniacz samochodowy firmy First Austria model fa 4414 i mam pytanie jak można go bezpiecznie podłączyć w domu? Nie chodzi o to, żeby grał cały czas, tylko na jeden wieczor:D

Jeszcze jedno pytanko.
    Czy wzmacniacz onkyo tx-7800 jest dwu czy 4-cztero kanałowy? Regulacja jest tylko lewa prawa, ale można w pewien sposob podłączyć aż 4 kolumny 8ohmowe lub 2-dwie 4 ohmowe.
    Jego moc wynosi 140W, nie wiem czy wyjściowa bo nie mogłem nigdzie tego znaleźć i chciałbym sie dowiedziec czy on ma 2x70W przy 8 ohmach czy 4x35 przy 8 ohmach:?:
  • Helpful post
    Rocky Horror
    Level 31  
    Kubek89 wrote:
    Czy wzmacniacz onkyo tx-7800 jest dwu czy 4-cztero kanałowy? Regulacja jest tylko lewa prawa, ale można w pewien sposob podłączyć aż 4 kolumny 8ohmowe lub 2-dwie 4 ohmowe.

A jak sądzisz ;-) ?
    Oczywiście że dwukanałowy. Cztery wyjścia, to nic innego jak normalne stereo, które można przełączać pomiędzy dwoma parami kolumn. W nieznanych okolicznościach rozpowszechnił się debilny mit, określający wszystko co ma cztery gniazda jako czterokanałowe... Paranoja :roll: .
    nici
    Moderator Chiptuning
    Jesli chodzi o podlaczenie wzmacniacza to zalatw sobie atxa i obciaz linie 5v lub trafo 220/12v mostek,2x4700uf i bedzie gralo ! w sumie wzmacniacze samochodowe projektowane sa do samochodu wiec to jest troche poroniony pomysl ale sproboj!JAk nie masz dostepu do takiego trafa to sproboj na atx-sie !pozdro!:);)"-"