logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

skoda fabia 1,4 2003 r zestaw wskażników oszalał

Marek Tomat 20 Maj 2006 22:44 5731 22
REKLAMA
  • #1 2646868
    Marek Tomat
    Poziom 2  
    Posty: 4
    W fabii z czeskim silnikiem 1,4 świecą wszystkie kontrolki na przemian wyłącza się licznik iobrotomierz kasują przebiegi i wyłącza pompa wspomagania kierownicy wszystko to na parę sekund i na przemian (posiadam gaz ) co robić ?[/b]
  • REKLAMA
  • #2 2647084
    Marksrz
    Poziom 23  
    Posty: 552
    Pomógł: 38
    Ocena: 129
    co robić ??
    napisz więcej ,bo to za mało na mądre rady
  • #3 2647103
    marac
    Poziom 20  
    Posty: 285
    Pomógł: 28
    Ocena: 102
    Sprawdz połączenia z masą czy nie poluzowała się nakrętka.
  • REKLAMA
  • #4 2647117
    bestler
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5277
    Pomógł: 254
    Ocena: 893
    To chyba nie jest żadna usterka. Po czym się tak zrobiło ?? Pewnie rozjechał się jakiś kontroler od tego :( Poszukaj przerw w obwodze zasilania tych układów a w szczególności przy połaczeniu z masą - być może masa jest przez jakąś linkę czy inny nie służący do tego celu elemeent i są takie włąsnie efekty.

    Paweł
  • #5 2647126
    speccar
    Poziom 18  
    Posty: 243
    Pomógł: 15
    Ocena: 123
    przyczyna bolaczki twojego auta lezy najprwdopodobniej po stronie uszkodzonej instalacji elektrycznej w komoze silika.robiles rozplot wiazki elektrycznej?sprawdz wiazke z lewej strony pojazdu,pod filtrem powietrza jesli to 1.4 mpi,bo nie napisales jaki masz silnik...przy samej podluznicy i scianie grodziowej.rozplacz wiazke i wysusz ja jesli jest mokra,czasami trzeba zmienic tez przewody moga byc calkowicie zniszczone przez wilgoc.
  • #6 2647445
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 2647513
    jkm73
    Poziom 21  
    Posty: 531
    Pomógł: 32
    Ocena: 173
    moze byc wiazka na lewej podluznicy,ale najpierw jak masz mozliwosc to podmien cewke zaplonowa,czesto ona daje takie zaklocenia,sprawdzone :)
  • #8 2647550
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 2647723
    jkm73
    Poziom 21  
    Posty: 531
    Pomógł: 32
    Ocena: 173
    chcialem tylko pomoc koledze,a nie wpuscic go w maliny,moze bedziesz kiedys mial zagazowaną fabie na warsztacie z szalejacym zestawem wskaznikow,p0odmienisz cewke i jej przejdzie,moze wtedy wspomnisz moj post..,... ad wspomagania ,jesli przestaje dzialac to raczej wiazka na podloznicy,pozdrawiam
  • Pomocny post
    #10 2649856
    speccar
    Poziom 18  
    Posty: 243
    Pomógł: 15
    Ocena: 123
    jesli pada zestaw wskaznikow to ok ,diagnostyka pomoze,jesli to wiazka to nic z tego,bedzie mnustwo bledow nie okreslajacych co jest przyczyna usterki,co do uszkodzonego zespolu cewek jak ktos zasugerowal w poscie wyzej to blednie wskazywalby tylko obrotomierz,a nie caly zestaw wskaznikow....apropo kolego elektrit nie kazdy ma dostep do vag,a gdyby mial to zapewne nie opisywalby problemu na forum,wiec nie podwazaj kompetencji,oraz porad forumowiczow:D
  • #11 2650131
    jkm73
    Poziom 21  
    Posty: 531
    Pomógł: 32
    Ocena: 173
    jesli wiazka to czasem pisze blad can napedu, czasem nie ma poprostu zasilania po 15 na ster pompy ,mozna to latwo sprawdzic zdejmujac zaslepke od halogena ,3 pinowa kostka kolr czarny
  • #12 2650216
    krbl
    Poziom 17  
    Posty: 237
    Pomógł: 13
    Ocena: 40
    coś mi się wydaje że kolega marek autor tematu
    ma nas gdzieś bo zakładając temat parę dni temu do tej pory się nie odezwał

    może już sobie poradził i zapomniał nas poinformować
    i nie wiemy np. czy ma możliwośc diagnozy czy nie.

    POZDRAWIAM
  • #13 2650339
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #14 2650586
    speccar
    Poziom 18  
    Posty: 243
    Pomógł: 15
    Ocena: 123
    To się jedzie tam gdzie mają dostęp do VAG.
    Jeżeli nie mam głupiego miernika czy lutownicy,wezmę sie za naprawę telewizora?[/quote]



    nie wszystkie usterki wymagaja podpiecia sie pod vag co wiaze sie z kosztami,czasami wystarcza wiedza i doswiadczenie....
  • #15 2650602
    cobraa
    Poziom 27  
    Posty: 978
    Pomógł: 84
    Ocena: 290
    słuchajac was zaczne szukac usterek młotkiem.
  • #16 2651143
    nom
    Poziom 23  
    Posty: 496
    Pomógł: 49
    Ocena: 84
    Raz miałem podobną usterkę w fabii, do tego jeszcze włączyły się same wycieraczki i nawet jak zgasiłem silnik to one dalej działały. :-)
    Rozłaczenie na chwilkę akumulatora pomogło, więcej się nie powtórzyło.
  • #17 2651470
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #18 2659215
    Marek Tomat
    Poziom 2  
    Posty: 4
    sorry za spóżnienie ale działam poprzez modem na neostradę nie ma szans wstępnie mój elektryk przyjął że nawalił zestaw wskażników i listwa wysokiego napięcia sprawdzali na komputerze i nie było żadnych ważnych błędów podobno w Fabii zestaw wskazników to częsta choroba i bardzo droga około 2000 zł na razie czekam aż sprowadzą częsci

    Dodano po 18 [minuty]:

    a ha wiązka sprawdzona jest ok , czy jest jakiś prosty sposób żeby spradzić listwę wysokiego napięcia bo od czasu tych usterek pojawiły się jeszcze zakłócenia w radiu które" pasują "do obrotów silnika
  • #19 2673452
    Rocaria
    Poziom 17  
    Posty: 147
    Pomógł: 14
    Ocena: 78
    Miałem podobny problem u siebie w serwisie.Winny okazał się alternator.Po wymianie alternatora wszystko wróciło do normy mimo że kody błędów w liczniku wskazywały na uszkodzenie licznika.Pozdrawiam.Robert
  • #20 2677259
    Marek Tomat
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dzięki za poradę wkurzające jest to że cokolwiek by to było tanio nie będzie

    Marek
  • #21 2680457
    stefano11
    Poziom 21  
    Posty: 448
    Pomógł: 32
    Ocena: 131
    Podmieńcewkę z innego auta i będziesz miał sprawdzoną cewkę innej mozliwości nie ma a zestaw nie jest aż tak drogi możesz wziaść używany

    Dodano po 22 [sekundy]:

    Podmieńcewkę z innego auta i będziesz miał sprawdzoną cewkę innej mozliwości nie ma a zestaw nie jest aż tak drogi możesz wziaść używany
  • #22 2687157
    Marek Tomat
    Poziom 2  
    Posty: 4
    sprawa zamknięta znalazłem elektryka który wymienił płytę zestawu wskazników koszt 350zł dziękuję wszystkim
  • #23 2687852
    bestler
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5277
    Pomógł: 254
    Ocena: 893
    to teraz kliknij taka fajna kłódeczke pod postem i bedzie wtedy zamknieta...

Podsumowanie tematu

✨ W Skodzie Fabii z silnikiem 1,4 z 2003 roku pojawił się problem z zestawem wskaźników, który działał niestabilnie: kontrolki migały na przemian, licznik i obrotomierz wyłączały się, kasowały przebiegi, a pompa wspomagania kierownicy przestawała działać na kilka sekund. Występowały również zakłócenia radiowe powiązane z obrotami silnika. Wstępne diagnozy wykluczyły błędy w komputerze (brak istotnych kodów błędów) oraz uszkodzenia wiązki elektrycznej. Sugerowano sprawdzenie połączeń masy, wiązki na lewej podłużnicy, cewki zapłonowej oraz odłączenie wtyczki pompy wspomagania. Ostatecznie problem rozwiązała wymiana płyty zestawu wskaźników, co kosztowało około 350 zł. W dyskusji pojawiła się także sugestia, że alternator może powodować podobne objawy, a diagnostyka komputerowa (VAG) jest pomocna, choć nie zawsze dostępna. Zestaw wskaźników w Fabii jest znany z częstych awarii i wysokich kosztów naprawy (około 2000 zł za nowy).
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA