Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z faxem Panasonic kx-f3550bs

Norbert_lubin 21 Lip 2006 20:22 1122 3
  • #1 21 Lip 2006 20:22
    Norbert_lubin
    Poziom 17  

Witam kolegów chciał bym się was poradzić dostałem w/w fax panasonica i ku mojemu zdziwieniu okazało sie że po wymianie bezpiecznika fax odpalił znaczy sie zaswiecil i była reakcja klawiszy ale jak wpiołem do lini telefonicznej miałem w słuchawce ciszę ale to nie był koniec po włączeniu kopiowania ten zielony klawisz po prawej stronie zielony poprostu spalił się ponownie bezpiecznik może macie jakiś pomysł i doświadczenie w w/w usterce i czy wogle warto to naprawiać po za tym w/w fax posiada niemieckie menu na wyświetlaczu czy jest możliwość zmienić na polskie ewentualnie na angielskie z gory wielkie dzięki za pomoc i prosze o każdą instrukcje jaką mam wykonać by sprawć by fax zadziałał może jest na elektrodzie schemat to będę wdzięczny bo przyznaje że nie moge znaiść dzieki pozdrawiam

Koledzy ten fax pracował już tu w kraju i po wymianie spalonego bezpiecznika wszystko swieci reaguje tak jak pisałem z tym ze jak podaje kartke i wciskam klawisz zielony to sie pali ten bezpiecznik

A ważna żecz bezpiecznik który się pali to nie jest to bezpiecznik po stronie 230 v~ tylko po stronie gniazda do płyty faxu

• #2 21 Lip 2006 22:16
    dsg
    Poziom 17  

1. jesli to niemiecki fax to musisz zmienić piny w gniazdku RJ - niemiecki standaerd przewiduje linię na zewnętrznych pinach
    2. jeśli bezpiecznik przepala się przy kopiowaniu to sprawdź jak jest z wysyłaniem lub z odbieraniem - może być to zwarcie w układzie pobierającym kartki (skaner, oświetlacz skanera, silnik) - wtedy bezpiecznik przepali się też przy wysyłaniu. A może być to problem układu drukującego (listwa drukująca, silnik) - wtedy przepali się bezpiecznik tylko przy odbieraniu.

• #3 21 Lip 2006 22:51
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

W zasadzie bezpiecznik nie powinien się spalać ot tak sobie.
    Zakładam oczywiście, że zamieniłeś przepalony bezpiecznik na zwłoczny 1,6 ÷ 2,5 A. Nawet przy kopiowaniu faks nie pobiera z sieci więcej niż 0,5 A.

Zasilacz w tym modelu jakkolwiek wyposażony jest w dodatkowe zabezpieczenia elektroniczne (zwarcie na wyjściu, przerwa pętli sprzężenia zwrotnego) ma pewne wady konstrukcyjne polegające na powstawaniu zwarć pomiędzy wysepkami a ścieżkami. To najczęstsza przyczyna jego niedomagań. Nie powoduje to jednak przepalania bezpiecznika.

• #4 22 Lip 2006 02:13
    hubert7063
    Poziom 15  

Witam,
    jeśli ten faks nie pochodzi z polski, może być też jeszcze jedna przyczyna palenia się bezpiecznika, a mianowicie taka, że może być on przystosowany do pracy przy napięciu sieci 110 V. Sprawdź na tablczce znamionowej, czy przypadkiem tak nie jest. Sporo faksów przywożonych z zagranicy ma właśnie ten "problem" :-). Wtedy jedynym wyjściem jest zastosowanie transformatora dpasowującego 230 V na 110 V. Sprawdź to koniecznie, bo jeśli mam rację to następny po bezpieczniku będzie wyparowany kondensator filtrujący, potem mostek, tranzystor ... itd :-).
    pozdrawiam,
    Hubert.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME