Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapraszam wszystkich z problemami na 4 kołach i nie tylko...

LUCOM 10 Lip 2002 20:04 17183 45
  • #1 10 Lip 2002 20:04
    LUCOM
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oferuję pomoc głównie jeśli chodzi o Peugeota mam teraz 3-ciego
    (ale inne francuzy też znam, są podobne).
    Problemy dotyczące elektryki-elektroniki np: w 206-kach rozwiązywałem sam.
    Bardzo ciężko jest złapać schemat do zachodniego auta, dlatego tutaj zapraszam głównie osoby praktykujące i diagnozujące auta, aby podzieliły sie swoją wiedzą i doświadczeniem.
    Często własne zapiski i schematy instalacji pomagają innym rozwiązać problem w domowym zaciszu, a więc miło będzie powymieniać się własnymi doświadczeniami.
    Każdy chyba lubi swoje auto a i czasami dba o nie bardziej niż o własną żonę....... :lol:

• #2 10 Lip 2002 20:34
    oldboy

No,no,wyglada na to że dorobiłeś się "własnego" forum. W końcu to Twoja inicjatywa ( o ile dobrze pamiętam)a Gulson postarał się. BRAWO :!:

• #3 10 Lip 2002 23:18
    wijar
    Poziom 19  

ja też coś mogę pomóc w tej dziedzinie jeśli chodzi o kompy i inna elektyronikę samochodową a szczególności jeśli chodzi o układy wtryskowe

• #4 11 Lip 2002 23:37
    Wojtek27

No tak
    Ja poruszyłem znany niektórym już temat swojej Laguny i jakoś to ucichło.
    Niedługo pewne osoby będą mi kazały rozebrać silnik aby dojść że czasami on przygasa. Cytuję "sprawdź ciśnienie w cylindrach". Po co? Skoro nie kopci, nie bierze oleju i pracuje idealnie. Tylko to przygasanie.
    Zresztą nie dziwię się. Skoro w serwisie Renault nie wiedzą. Szkoda że tak mozolnie muszę dochodzić do tego.

Popieram ten dział.

• #5 12 Lip 2002 13:17
    Autorol
    Poziom 16  

Moge Tobie polecić ksiązke, taką z księgarni o naprawie Laguny koniecznie wydaną przez WKŁ(Wydawnictwio Komunikacji i Łączności) ja mam taką do CC1,1 niby zwykła ksiazka ale układ wtryskowy i jego osprzęt jest opisany bardzo dorze i szegułowo np,kazdy czujnik jest opisany osobno są podane zmiany rezystancji przy zmienie,temperatury, cisninia,i kąta połozenia czujników ,a co najwazniejsze jak zrobic diagnostyka auta w garażu i nieplacic w serwisie.Koszt literatury ok.50zł

• #6 12 Lip 2002 23:18
    Wojtek27

Jeżeli naprawdę ta książka istnieje to wiele może mi pomóc.
    Nie wiesz gdzie ją można dostać?

• #7 13 Lip 2002 08:25
    emkas
    Poziom 14  

WKŁ nie wydało jeszcze książki o Lagunie, ale poszukaj na merlin.com.pl jest tam książka o różnych układach wtryskowych w tym Laguny.

pozdrawiam

• #9 19 Lip 2002 16:50
    Wolly
    Poziom 10  

Ja mam takie pytanko:
    Mam samochód renault 19 .
    Samochód gdy jest zimny - np rano po nocy - odpala i gaśnie dodam że za drugim razem odpala i już jest OK.(Gdy jest ciepły nie ma problemu.)
    Zauważyłem że bardzo pływa przy pierwszym odpalaniu gdy jest zimny. Co to moze byc?
    Dzieki z góry. Pozdrawiam

• #10 19 Lip 2002 17:49
    LUCOM

Aby ktoś mógł Ci pomóc podaj więcej danych o silniku i instalacji.

• #11 21 Lip 2002 00:59
    Filip
    Poziom 23  

Na wolnych obrotach chodzi nierowno i czasem gasnie, nie jest to zaplon.
    (na wysokich chyba tez, ale tego nie widze....)
    Dzieki za wskazowki.

• #12 21 Lip 2002 04:37
    opelr
    Poziom 29  

Wolly napisał:
    Ja mam takie pytanko:
    Samochód gdy jest zimny - np rano po nocy - odpala i gaśnie dodam że za drugim razem odpala i już jest OK.(Gdy jest ciepły nie ma problemu.)
    Zauważyłem że bardzo pływa przy pierwszym odpalaniu gdy jest zimny. Co to moze byc?

Mam to samo w fordzie ale tylko przy gazie ,na benzin jest ok,myśle że to kwestia regulacji ,albo zjechanego motoru,

jestem umuwiony z instalatorem gazu ,jak to usunie to dam znać co to było 8O

• #13 21 Lip 2002 14:41
    Wolly
    Poziom 10  

Dane mojego samochodu
    Renault 19 Limited
    -rocznik 1992
    -pojemnośc 1721
    -wtrysk jednopunktowy

Pytanie Wyżej Dzieki zgóry za pomoc
    Pozdrawiam

• #14 06 Sty 2003 02:05
    Ryho 100
    Poziom 11  

Mam peugota 406b i nie funkcjonują licznik kilometrów i prędkościomierz może coś poradzisz gdzie szukać usterki prawdopodobnie padła deska rozdzielcza ale nie wiem tego na pewno

• #15 23 Sty 2004 22:34
    zhu
    Poziom 22  

mam to samo , czy ktoś spotkał się z tą usterką , lub może ma schemat do tego samochodu - dzięki za odpowiedzi .
    rocznik 1996 , benzyna 2l .

• #16 24 Sty 2004 18:44
    mateo027
    Poziom 25  

pisałem w poprzednim temaciue, przytutuj koncowki tych wskaźników, w większości jakie robiłem to pomagało. ze swojej strony oferuje pomoc w pugach, cytrynkach i renówkach, głównie elektronika, ale gazik też :-) pozdraiwam LUCOM'a z Klubu Puga :D
    P.S.Co ostatnio Cie na liście nie widać??

• #17 11 Lut 2004 23:14
    Marcin1980
    Poziom 23  

Ja poszukuje schematu do reno 11

• #18 18 Mar 2004 09:34
    Polaris
    Poziom 16  

Wolly napisał:
    Ja mam takie pytanko:

Ostatnio mam ten sam problem R19 F3NL 740 monowtrysk, zauważyłem że silniczek krokowy regulujący obroty (taki "cyngwajs" popychający przepustnicę) nie zawsze się wysunie tak aby podtrzymać przepustnicę. Jak zapali na moment i zgaśnie to silniczek się wysunie i ssanie załapie, wtedy nie ma problemu. Spróbuj przytrzymać leciutko gaz przy odpalaniu i sprawdź. Przerywanie spowodowane jest prawdopodobnie przez zużyte przewody zapłonowe lub świece (zaobserwuj czy objaw nasila się jak jest wilgotne powietrze).

• #19 18 Mar 2004 16:53
    LUCOM

:arrow: Wolly

Ja mam P206 XS 1.6 LPG i miałem to samo jak tankowałem na "niepewnych stacjach"...

Za pierwszym razem załapywał i zgasł, za drugim już OK.

Po tankowaniu benzynki OK, problemy zniknęły.

Ale oto jak zrobiło sie ciepło to mam następujący nieco odwrócony problem, jak auto mi nie zapali za pierwszym razem tzn. mam taką lukę po zapaleniu, gubi obroty i gaśnie, to za drugim razem muszę piłować z 10s i dopiero zapalę, ale myślę że to świece wykończyłem gazem, czas już zmienić.

• #20 27 Kwi 2004 22:48
    Stachserwis
    Poziom 28  

podobny problem z RENAULT 21 podobny rocznik -szpryca RENIX-po uruchomieniu pracuje przez parę sek. z obrotami ok 500-600 i gaśnie.
    Auto zaliczyło kilka serwisów -przeżyło wymianę skrzyni biegów (automat)
    Czy ktoś z kolegów wie i chciałby się wiedzą podzielić ze mną w jaki sposób wykluczyć awarię kompa :jaką charakterystykę powinny mieć czujniki temperatury- co można np na próbę zewrzeć lub założyć opór(opory), aby to jakoś uruchomić i diagnozować -może tabela kodów -złącze diagnostyczne- może jakieś linki, grupy dyskusyjne, cokolwiek.
    szkoda by było to autko złomować- buda bez zastrzeżeń.
    pozdr $$

• #21 07 Cze 2004 18:06
    Zoll
    Poziom 13  

Hej
    A ja poszukuje schematu i softu do podłączenia P406 2.0 16V 1996r do kompa by odczytac i skasowac bledy kompa

• #22 27 Gru 2004 20:48
    anemo
    Poziom 10  

Czy dasz radę z problemem opisanym wcześniej na forum. System renix MPI w renault espace 2,2 (bez LPG). Falowanie obrotów biegu jałowego po zejściu z wysokich obrotów, poza tym wszystko jest ok. Czasami potrafi zgasnąć. Co może być przyczyną?

• #23 28 Gru 2004 00:54
    tekcop
    Poziom 10  

Jak to miłó że ktoś zna Francuzy -szkoda tylko ze ja mam Koreańca (podrabiany Opel) i niebardzo ma mi kto pomóc . Ale i tam musze bardzo pochwalić to forum i ludzi tu piszących .Oby tak dalej-daje szanse zrobienia doktoratu komuś za przykładzie mojej Nexi.
    MOze ktoś chętny sie znajdzie i mi pomoże . ?

• #24 04 Sty 2005 22:01
    kozii
    Poziom 11  

Cytat:
    Czy dasz radę z problemem opisanym wcześniej na forum. System renix MPI w renault espace 2,2 (bez LPG). Falowanie obrotów biegu jałowego po zejściu z wysokich obrotów, poza tym wszystko jest ok. Czasami potrafi zgasnąć. Co może być przyczyną?

Miałem ten problem w R21, też renix 2,2. Po wymianie sondy i innych kombinacjach pozytywny rezultat dała dopiero wymiana komputera :(
    Pozdrawiam

• #25 26 Sty 2005 21:46
    andmai
    Poziom 10  

PEUGEOT PARTNER 2002
    proszę o porade w zdiagnozowaniu uszkodzenia licznik km. i prędkościomierz niedziała.POMIAR na zdjętej kostce 3 ŻYŁOWEJ wartości oporów: BIAŁY I ZIELONY ZWARTY DO MASY NIEBIESKI OK 170 KOM RÓWNIEŻ WZGLĘDEM MASY CZUJNIK SPRAWNY BYĆ MOŻE KTOŚ POSIADA WIEDZE JAKĄ DROGĄ
    WĘDRUJĄ DO MODUŁU LICZNIKA OWE 3ŻYŁY CHODZI O NR PINÓW W KOSTKACH A MOŻE WARTOŚCI OPORÓW WSKAZUJĄ NA USZKODZENIE SAMEGO MODUŁU
    ZA WSZYSTKIE PODPOWIEDZI SERDECZNE DZIĘKI

Dodano po 13 [minuty]:

DODAM ŻE POMIARY WYKONANE BYŁY PRZY ODŁĄCZONYM AKUMULATORZE

• #26 07 Lut 2005 20:02
    andmai
    Poziom 10  

witam ponownie
    ponieważ nikt nie odpowiedział udało mi się ustalić kilka szczegółów może komuś się przyda:
    1. zasilanie halotronu ok 12v zielony względem masy[biały]-po włączeniu zapłonu oczywiście
    2. niebieski[sygnałowy] ok 11.2v wędruje przez skrzynke bezp w komorze silnika [czarna kostka 10 lub 12 pinowa] do sterownika silnika na środkowe złącze pin g2 ww napięcie występuje przy wyłączonym zapłonie

pomiar oscyloskopem wykazuje przebieg prostokątny o amplitudzie 12v
    wygląda ok
    serwis aso po pomiarach i podłączeniu diag2000 wskazał na 99%uszkodzenie zegarów koszt elementu 1600 zł okazało się że w innym aucie te same zegary działają bez zarzutu [przy okazji został zcczytany stan licznika z drugiego auta ale to szczegół mała różnica]

wjednym z postów czytałem że niedziałający prędkościomierz licznik kilometrów może wystąpić przy hamowaniu z zablokowaniem kół w aucie ze wspomaganiem bez abs czy w tym przypadku wystarczy usunąć błedy
    w sterowniku silnika czy coś w bsi się wywaliło wszelkie info jak sprawdzać być może uzdrowić mile widziane
    pozdrawiam

• #27 07 Wrz 2005 14:14
    bandi9
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem z uruchomieniem Partnera 2.0 HDI jest po stłuczce
    Podejrzewam że wyskoczył czujnik wstrząsowy, a nie moge znaleść gdzie sie znajduje, jeśli wiecie to prosze o pomoc
    Podrawiam

• #28 30 Lip 2006 18:57
    PawelZiolo
    Poziom 10  

Witam. Posiadam Berlingo 1,9D silnik DW8 1999r. Problem polega na tym że silnik po wyłączeniu z kluczyka nadal pracuje, a teaz immobilizer też szwankuje tzn. po przekręceniu kluczyka kontrolka od immo. miga i nie chce odpalić a jak odpali to potrafi mi sam po pewnym czasie zgasnąć. Instalacja wtryskowa Lucas. Czego to wina i jak to zdiagnozować? Proszę pomocy!!!!

• #29 30 Lip 2006 19:57
    bandi9
    Poziom 10  

Pierwsza rzecz która bym poddał diagnozie to stacyjka,

• #30 30 Lip 2006 21:03
    PawelZiolo
    Poziom 10  

przed chwilą rozkręciłem plastiki wokół stacyjki i odsłoniłem ją. Ku mojemu zdziwieniu na stacyjce jest nakładka plastikowa w której jest cewka średnicy stacyjki ( do odbioru sygnału z kluczyka - tak sądzę bo po co ona?) oraz płytka z układem scalonym. wszystko to jest podłączone 3-4 kabelkami i idzie to gdzieś pod deske rozdzielczą. Więc stacyjka chyba nie.

Ps. Jak kluczyk jest w stacyjce i otworzy się drzwi kierowcy to powinno pikać a teraz nic nie pika.

ps. 2. Jak przekręcam kluczyk to kontrolka miga i piszczy brzęczyk.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME