Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik poziomu LPG. Czujnik z jakiegoś magnetowidu lub CD-ROM-u.

Tomek Leszczynski 03 Sep 2006 16:56 3903 12
    Tomek Leszczynski
    Level 15  
    Witam mam pomusl by zrobic cos tskiego jak na legro ale na wskazowke jest to napewno czujnik pola magnetycznego a jak by wykozystac czujnik z aakiegos magnetowidu lub starego cdromu tylko ne wiem czy te czujniki sa analogowe jesli tak to nie bylo by to takie trudne chyba moze ktos cos pomoze
    Pozdro
    NAGRODA GWARANTOWANA
    anilion
    Level 15  
    czyli czujnik halla - mozna taki kupić za kilka złotych, wyjście ma analogowe
    Tomek Leszczynski
    Level 15  
    no tak rozebralem kilka wiatraczkow z kompa ale sa tam uklady z 4 pinami i pies pogrzebany jaki by byl najlepszy ten hall pozostaje sprawa wystrojenia teg sprzeta ale tak mysle i dochodze do wniosku ze latwiej bylo by zastosowac ledy na linijce i scaleczek aHHH ta sklroza nie pamietam symboli wtedy do wyboru liniowy lub punktowe zaswiecanie sie ledow ALE JAKI TEN HALL
    Jak zbiore materialy i zaczne testy dam znac
    Trabi
    Level 36  
    Hmm... warto taki wskaxnik robić? Przecież wiesz ile wchodzi Ci gazu do butli, ile średnio pali i kiedy mniej więcej zapali się LED od rezerwy; licznik km też masz :) . U mnie wchodzi ~25l w baniak, po zatankowaniu zeruje licznik i wiem, że jak przejade ok 230km to musze zacząć szukać stacji z LPG bo niedługo zobacze czerwonego LEDa. Proste i skuteczne :)
    Ale to tak troche off-topic.
    Tomek Leszczynski
    Level 15  
    Po 1 dlatego ze brak umnue kontaktorka
    2 mam zamiar zadudowac go w zegarach
    ten panel na allegro jest wstretny i koszt 40zl+ transport a jak zrobie sam to moze max 15zl i bez przesylki poprostu czasami lubie zrobic jakas pierdolke dla wygody np pozatym aby zobaczyc kontrolke na przeloczniku to musial bym przyklejic sie do kierownicy
    3 auto pali mi na trasie 14,5l LPG a na miescie 20?
    Jesli masz jakis pomysl to prosze o propozycje

Dodano po 4 [minuty]:

a wiec jutro po tajle smigam WIELKIE DZIEKS mars1 :D
    jesli tak to poszukam innego wskaznika WSKAZOWKE :D
    submariner
    Level 32  
    podobny problem rozwiazalem fotokomorkami , wykorzystujac efekt zmiany zalamania swiatla poprzez ciecz- ledy posiadaja soczewki ktore swietnie pracuja w powietrzu (gazie) lecz jesli ja zanurzymy w cieczy przestaje dzialac tzn zmienia sie jej ogniskowa i swiatlo padajace na jeden punkt zostaje rozproszone (praktycznie ok 5 razy przy odleglosci led fototranzystor ok15mm) , to wystarcza aby zmienic stan na adresie epromu (na schemacie brakuje rezystorow do masy) a w epromie wystarczy zapisac ktore ledy w wyswietlaczy maja sie swiecic i w ten sposob okreslic poziom cieczy .
    ten czujnik zastosowalem wlasnie w zbiorniku propan butanu , ktory jest przezroczysta ciecza i nie przewodzi pradu wiec odpada zabezpieczanie koncowek ledow i fototranzystorow. Wystarczy dobry szczelny przepust na kabel.
    Tomek Leszczynski
    Level 15  
    Ahhh kolego submariner chyba nie czytasz postow ? szukam na ledy linijki lub wskazowke kolega mars1 podal link do wskaznika na ledy
    cyferblat neeee
    Pozdro
    submariner
    Level 32  
    no to sprawa jescze prostsza w szereg z fototranzystorem podlacz led :)
    pozdrawiam
    cool_spawacz
    Level 11  
    mam pytanie,

taam na stronie FSO ktoś zadał pytanie zeby zamiast linijki LED podłączyć woltomierz i mieć cyfrowy wskaźnik pozostałego jeszcze gazu....

ma ktoś pomysła jak?
    szikaka
    Level 14  
    teoretycznie mozna dodac prosty przetwornik c/a np R-2R
    pozdrawiam
    king66
    Level 2  
    hmmm tez szukam pomysla na taki ukladzik... to co jest na FSO troche sporych rozmiarow jest
    JacekCz
    Level 39  
    Tomek Leszczynski wrote:
    Po 1 dlatego ze brak umnue kontaktorka
    2 mam zamiar zadudowac go w zegarach
    ten panel na allegro jest wstretny i koszt 40zl+ transport a jak zrobie sam to moze max 15zl i bez przesylki po prostu czasami lubie zrobic jakas pierdolke dla wygody np pozatym aby zobaczyc kontrolke na przeloczniku to musial bym przyklejic sie do kierownicy
    3 auto pali mi na trasie 14,5l LPG a na miescie 20?
    Jesli masz jakis pomysl to prosze o propozycje

Dodano po 4 [minuty]:

a wiec jutro po tajle smigam WIELKIE DZIEKS mars1 :D
    jesli tak to poszukam innego wskaznika WSKAZOWKE :D

Powiecie, że to grupa o elektronice, a nie interpunkcji i ortografii, ale ja nic z tego nie rozumiem.