Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowanie głośnika

09 Paź 2006 20:30 2454 3
  • Poziom 9  
    Witam!
    Chciałbym sobie zbudować samemu głośniki do domu, ale na razie nie mam pomysłu. Nie mam pojęcia co jest potrzebne do takiej pracy. O czym muszę pamiętać robiąc głośniki? Skoro będę budował głośniki, to będę potrzebował również wzmacniacza. Czym kierować się przy wyborze wzmacniacza? Mam blade pojęcie w tej dziedzinie, więc przydałby się najlepiej jakiś poradnik.
  • Poziom 20  
    Hmm hmm, dobrze rozumiem? Chcesz wykonać samodzielnie głośniki? Od A do Z ? Hmm hmm, powiem tylko tyle, że odradzam taki pomysł :D
    Jeżeli chodzi Ci o kolumny głośnikowe to ... popatrz w dziale DIY. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Przy okazji większość projektów ma wszystko dokładnie krok po kroku opisane, jak wyciąć, skleić, jaki głośnik etc. etc. Jest też cała masa ludzi, którzy Ci pomogą :P

Dobór wzmacniacza? Cóż, znam ludzi co patrzą tylko na to jak wygląda przedni panel... ale do rzeczy, na forum też się ludzie pytają jaki wzmacniacz mają kupić ( lub złożyć ), żeby pociągnął ich kolumienki.
    Najpierw to powinieneś sprecyzować, jakiej wielkości jest pomieszczenie i czego oczekujesz od kolumn. Jak będziesz już to wiedział to wtedy coś się dobierze z DIY. ( zarówno kolumny jak i wzmak do nich )

Na upartego, to patrz na ilość watt RMS ( moc rzeczywista ), Ohmy ( tyle samo ile mają kolumny ; przykład: kolumna ma 8 Ω to wzmacniacz powinien mieć na kanał 8 Ω ) Patrz też na markę :P
    Ja mam naszą Rodzimą Unitre PW-7011 i Kleopatre i jestem bardzo zadowolony, pomimo tego, że jedna to 2x25 watt, a druga to 2x20 watt. Swoją drogą to ja już wole Polskie 2x20 niż chińskie 2x50 ( lub więcej )

Ale w sumie to lepiej jak się jeszcze zapytasz ludzi ;)

PS: Sugeruje zmianę tytułu tematu na np: Budowanie kolumn głośnikowych :P

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Popatrz co inni zbudowali, zastanów się czy masz odpowiednio duży pokój, itp. Coś w końcu zbudujesz. Jak znasz się na stolarce, to możesz w sumie skopiować dowolny projekt, jak nie, to trzeba zaczynać stopniowo.

--
    pozdrawiam
    Hefi

PS: Piszę o tej stolarce, bo zdażają się co jakiś czas ludzie, którzy piszą, że są początkujący w akustyce, ale np. mają cały warsztat do produkcji mebli i ojca stolarza z 40 letnim dowiadczeniem w branży:D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Prosze najpierw przeszperac forum - Akustyke i DIY (szczegolnie). Zaczerpniecie wiedzy i doswiadczenia innych przyniesie proste i skuteczne sposoby.