Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane2 gaz a wskażnik paliwa?

tvkt 23 Nov 2006 10:29 4345 6
    tvkt
    Level 18  
    Mam pytanie jestem posiadaczem Megane 2 założyłem instalacje gazową Zavoli od tej pory zwariował wskaznik paliwa . Czy jest na to rada?
    williams
    Level 30  
    jest rada ,jezdzic na paliwie :D a tak powaznie,co tzn. ZWARIOWAŁ? jezeli błędnie wskazuje poziom,lub wskazówka lata po całej skali nic nie poradzisz. podczas jazdy na gazie pływak nie pracuje w pełnym zakresie
    i,albo sie zawiesza(tak jak umnie MEGI 96').
    mateo027
    Level 26  
    Zapewne chodzi o to, ze jezdzisz na gazie, a wskaznik spada i odlicza paliwo ktore przejechales zapalajac rezerwe?Tak niestety bedzie.
    MKCOFE
    Level 14  
    z ktorego roku masz to auto i z jakim silnikiem??

Dodano po 1 [minuty]:

a i ktorej generacji jest ta instalacja??
    mateo027
    Level 26  
    A co Ci to da? Megane II to i wtrysk gazu.
    MKCOFE
    Level 14  
    a to ze jest w tym aucie przynajmniej 5 typów silnika a nie wiem z opisu który jest w twoim aucie??
    a jak mozesz to sprawdz czy za zlonczem diagnostycznym sa dwa przeplecione przewody??
    Grzechub
    Level 12  
    Rozwiązaniem są różnego typu emulatory poziomu paliwa które w skrócie mówiąc doprowadzają do wymuszonego aktualizowania "stanu" paliwa w baku przeprowadzając swoją operację w pierwszych sekundach zaraz po odpaleniu silnika. Najczęściej jest to wymuszenie 1/2 poziomu. W trakcie jazdy następuje odliczanie wtryśniętych porcji paliwa aż do kolejnego rozruchu w którym nastąpi aktualizacja ( lub uzupełnienie paliwa w baku). Generalnie wzkaźnik paliwa wskazuje przybliżone zużycie LPG. Ponieważ nowoczesne układy LPG maja przełaczyć zasilanie z LPG na benzynę bez dostrzegalnego szarpnięcia pompa paliwowa pracuje cały czas i powinna być chłodzona właśnie benzyną, Stąd przynajmniej 1/3 do 1/2 baku powinno wypełniać paliwo. Jazda z minimalną ilością paliwa jest o tyle denerwująca że w wyniku odliczania kolejnych porcji (mimo jazdy na LPG !) mozna dojechać do denerwującej rezerwy która i świeci i jednorazowo piszczy.