Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa falownika Omron 3G3JV

wosiekpl 11 Dec 2006 12:31 2929 2
    wosiekpl
    Level 21  
    Witam
    Mam w pracy uszkodzony falownik firmy Omron typu 3G3JV. Uszkodzenie polega na tym ze nie mozna go sterowac za pomoca wejsc analogowych , jedynie poprzez panel kontrolny i potencjometr. Z tego co wiem to wyslany zostal on do serwisu ale z uwagi na cene naprawy wrocil do warsztatu i zostal odlozony na polke jako element na czesci zamienne. Kiedys go rozebralem i czesc sterujaca znajduje sie na plytce gdzie jest duzo elementow SMD . Poniewaz w pracy nie mamy schematu tego falownika wiec nie moge nic zrobic. To co mamy to instrukcje montazowe i urzytkowe .Dlatego tez prosze o porade , czy mozliwe jest znalezienie schematu ideowego albo jesli ktos sie spotkal z taka usterka to jak nalezy postepowac aby go naprawic.
    Takze posiadam display sterowniczy NT31 ale w nim uszkodzony jest ekran wiec tutaj nie ma szans na naprawe , jedynie wymiana ekranu. Takze kilka zasilaczy impulsowych ktore przestaly dzialac a tak na oko nic nie widzac uszkodzonego czy tez spalonego.
    Pozdrawiam
    Wosiekpl
    mmp21617
    Level 12  
    Witam

Potrafie Tobie doradzić w takim temacie. Z falownikiem nie da sie nic zrobić, a panel chetnie odkupie za jakies małe pieniadze do testów.

Pozdrawiam
    PIXOSTAT
    Level 24  
    A może się da...

Podłącz najpierw sygnał na wejście analogowe i zmieniając go badaj po kolei wzdłuż trasy sygnału do najbliższego scalaka, jeśli do scalaka dociera analaog (da się na nóżce scalaka zmierzyć zmiany sygnału) a scalak jest kosmicznie oznaczony to rację ma kolega powyżej, natomiast jeśli sygnał nie dociera to jest mała szansa... jeśli masz dużo czasu i chęci możesz próbować dalej szukać gdzie sygnał ginie.

Oczywiście to tylko jedna z możliwych metod, istnieje wiele innych i wszystkie one mogą być właściwe - opisałem początek poszukiwań wg własnych doświadczeń w tym względzie - po prostu tak sam bym rozpoczął...

pzdr