Jak zachowałoby się napięcie i natężenie gdybym połączył szeregowo dwa uzwojenia wtórne dwóch transformatorów tak aby napięcie się zsumowało ( napięcia na jednym i grugim byłyby takie same), ale natężenie byłoby różne. Czyli z jednego źródła byłoby niższe a z drugiego wyższe.
Wiem, że tak się nie robi, ale gdyby...
Wiem, że tak się nie robi, ale gdyby...