Witam! Mam w na stanie niepotrzebne trafo wysokiego napięcia koło 12kV i dużej mocy, prawdopodobnie napędzało niegdyś neony. Moim pytaniem jest jak wykonać z tego stroboskop dyskotekowy coś w stylu J-23 tylko żeby można było podpiąć pod niego ze 2 lampy lub jedną dużej mocy? Czy ktoś mógłby narysować schemat tego układu żeby był jak naj prostszy ponieważ nie jestem zaawansowanym elektronikiem i jakich kondensatorów musiał bym użyć aby mogły zmagazynować ładunek potrzebny do błysku? Za pomoc bardzo dziękuje