Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieszanie się kompa przy zmianie z Dos na Win95

chief 02 Sep 2003 11:59 1624 12
    chief
    Level 22  
    Komp ma Win95, wszystkie programy działają i nie ma problemu jednak przy wyjściu z programu FK74 (dosowy), komputer się wiesza, czarny ekran i nic, pomaga tylko restart, kontrolka dysku się swieci cały czas. Program działa bez zarzutu tylko przy wychodzeniu z niego jest probem. Windows był instalowany juz od nowa i nie pomogła, poszczególne elementy sprawdzałem i są ok. Z programem na innych kompach o tej samej konfiguracji nie ma problemu. Próbowałem różne ustawienia programu i nie pomogło. Komp pracuje w sieci server na Novelu i program jest na dysku servera.

Pozdrawiam chief
    kysu
    Level 20  
    Sprawdz czy w czasie tego "zwisu" dziala klawisz numlock ...jesli tak to komputer od strony sprzetowej powiniem byc OK jesli nie bedziesz mogl szukac czegos w oprogramowaniu... Ponadto sprawdz (porownaj) plyte glowna (na jakich chipset-ach jest zbudowana), procesor czy w dzialajacym komputerze jest ten sam ... czesto zdaza sie ze w komputerach opartych o chipsety + procesor intela nie ma problemu z dosowymi programami ktore pracuja pod win9x ...niestety chipsety np. VIA, SIS (nawet jesli procesor jest intela) pala takie numery jak opisujesz ...:(
    elektryk
    Level 42  
    Którą masz wersjie windows95, te pierwsze wydania były wyjątkowo niestabilne.
    chief
    Level 22  
    Płyta PCChips (PC133GFxPro) ze zintegrowaną grafiką i muzyką, wgrałem Win98 i jest nadal to samo. Jednak to nie jest kwestia programu ponieważ na innych kompach działa i konfiguracje kompów są różne od płyt z VIA i AMD - kiem i Intelem po płyty z chipsetem Intela i prockiem AMD lub Intel. Dysk sformatowałem przed instalacją WIN98 wgrałem wszystkie sterowniki i nadal zwisy. Lecz nie dziej się to za każdym razem po wyjściu z programu, i numlock też nie zawsze działa w większości całkowity zwis, brak reakcji.
    MCbx
    Level 28  
    Ja przy wyjściu z DOSówek miałem pionowe pasy (różne kolory tła i pasów). Po wymianie starej karty graf. na nową już nie mam.
    chief
    Level 22  
    Z wymiana elementów już też próbowałem, jednak to nie pomogło. Może upgrade biosu pomoże. I dlaczego dzieje się to tylko przy tym jednym programie, przy dokładnie tym samym programie lecz starszych wersjiach nie mam tego problemu.

Pozdrawiam chief
    tzok
    Moderator of Cars
    Mam to samo w laptopie Acera na Win98. Nie przeszkadza mi to specjalnie, winny jest sterownik (w moim przypadku chyba od karty graficznej).
    kysu
    Level 20  
    Moze rozmowa z producemtem tego programu wyjasni problem zwisow? Mozliwe ze ktos mial juz podobny problem i autor prog moze wie jak z tego wybrnac ?
    chief
    Level 22  
    Producent i dystrybytor programu stwierdził, że skoro dzieje się to tylko na jednym kompie to jest to wina tego komputera, tym bardziej że w programie nie ma opcji do ustawiania parametrów grafiki itp. Opcje te można edytować w pliku .bat programu głównie opcje nakładki btrieve, jednak wszystkie ustawienia są 100% ok. Resztę parametrów ustawia się na serwerze i są one jednakowe dla wszystkich kompów w sieci. Myślę że może być jednak wina sterowników lub uszkodzenia płyty, żaden z elementów się nie przegrzewa.

Pozdrawiam
    kysu
    Level 20  
    Piszesz ze w tym kompie masz plyte pcchips-a ...mysle ze to przyczyna nikt nie robi gorszych plyt glownych od nich ! ...
    opelr
    Level 29  
    Postaw kompa gdzie indziej,może to jest przyczyna sieciowa(daleko od serwera,switch wadliwy lub hub )
    chief
    Level 22  
    Problem sieciowy wykluczam, komp jest wpięty do switcha zaraz od servera a kompy na których to działa i nie ma tego problemu są na którymś z kolei switchu. Spróbuję poszukać nowszych sterowników grafiki i driverów do płyty może to pomoże.
    chief
    Level 22  
    Problem sieciowy wykluczam, komp jest wpięty do switcha pierwszego od servera jak również kompy z tym programem lecz działające bez problemu także na innych działa i nie ma tego problemu choć są na którymś z kolei switchu. Spróbuję poszukać nowszych sterowników grafiki i driverów do płyty może to pomoże.