logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Głośniki 6x9 200-300zł? Mają działać pod samym radiem.

hugier 18 Mar 2007 18:56 2415 11
REKLAMA
  • #1 3692459
    hugier
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Witam mam pytanie,chcę zamontować głośniki w tylną półke byłem zdecydowany na HERTZ MODEL DCX 690 ale uslyszał dużo sprzecznych informacji.Budżet jest skromny,głosniki będą chodzić pod samym radiem i do odsluchu raczej dynamicznej muzyki.Co polecacie?
  • REKLAMA
  • #2 3692751
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  
    Posty: 745
    Pomógł: 49
    Ocena: 10
    heh ostatnimi czasy nikt wogole nie poleca głosnikow w polke a tym bardziej elips. Jaki masz system przedni ??
  • #3 3692786
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Te hertze są dobre ale muszą mnieć dobry wzmak żeby mogły konkretnie grać.
  • #4 3696772
    hugier
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Z przodu mam zestaw Pioneer TS-G171C
  • REKLAMA
  • #5 3697043
    krzysiek90210
    Poziom 19  
    Posty: 340
    Pomógł: 33
    Ocena: 14
    Jeżeli lubisz dożo basu to polecam Pioneer TS-A941P
    (właśnie wystawiłem je na Allegro)
    to najlepszy model Pioneera jaki do tej pory miałem (a przetestowałem ich trochę...)
    niestety radioodtwarzacz nie bardzo sobie z nimi poradzi...
  • #6 3697783
    raveland
    Poziom 28  
    Posty: 1357
    Pomógł: 62
    Ocena: 46
    ostatnio i ja szukalem jajek gdyz mam juz takie miejsca w samochdzoie i udalem sie do MM w celu odsluchu
    odsluchalem z 10 przetwornikow i jedyne ktore jako tako brzmialy to ALPINE SPE-69C2 I PIONEER 6921 I 6911
    pierwsze polecam do samego radiu drugie do wzmaka
    niestety nie moge powiedziec dokladnie z jakimi moidelami porownywalem gdyz nie pamietam ale napewno byly to magnat, blaukpunkt, macaudio,jbl a a ceny wachaly sie od 99 do 399
  • #7 3699293
    krzysiek90210
    Poziom 19  
    Posty: 340
    Pomógł: 33
    Ocena: 14
    generalnie to Pioneer robi całkiem niezłe głośniczki w formacie 6x9".
    Oczywiście można znaleźć lepsze ale wiąże sie to z większymi kosztami.
    Jeżeli głośniki mają grać pod samym radioodtwarzaczem to warto zwrócić uwagę na skuteczność... (im wyższa tym lepiej).
  • #8 3704043
    hugier
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Dzięki za opinie,ostatnio miałem okazje odsłuchać Blaupunkta GTx 693 nie jestem audiofilem ale mialem wrażenie że grają bardzo dobrze i nie są drogie stosunek cena do jakość jest ok.Co sądzicie http://www.allegro.pl/item175168586_blaupunkt_gtx_693_hp_nowe_gwarancja_2_lata_sklep.html
  • REKLAMA
  • #9 3704512
    żarówka rtęciowa
    Poziom 38  
    Posty: 3911
    Pomógł: 364
    Ocena: 391
    Lepiej zainwestować w głośniki Tonsil SC 1694 S, które mają lepszą jakość dźwięku.
  • #10 3705583
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Ja równiesz powiem to samo co poprzednik.
  • REKLAMA
  • #11 3719301
    hugier
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Jest tylko mały problem tonsil ich już nie produkuje:cry:
  • #12 3722727
    sdnk
    Poziom 17  
    Posty: 268
    Pomógł: 9
    Ocena: 9
    ja mialem pioneery 6911 i graly dosc fajnie. kiedys mialem stare 20cm alpinki, te to mlocily :) aha i jeszcze jesli chodzi o 6x9 to mialem tez alpinki z mercedesa c klasy i tez graly extra nawet pod radiem (zreszta mialy 30w rmsu)

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat wyboru głośników 6x9 w budżecie 200-300 zł do montażu w tylnej półce samochodu, zasilanych bezpośrednio z radia. Zwrócono uwagę, że głośniki eliptyczne w półce są obecnie rzadko polecane, a ich efektywność zależy od systemu przedniego i wzmacniacza. Model Hertz DCX 690 jest oceniany jako dobry, ale wymaga mocnego wzmacniacza. Przedni zestaw to Pioneer TS-G171C. Polecano głośniki Pioneer TS-A941P, jednak radioodtwarzacz może mieć problem z ich napędzeniem. Wśród rekomendacji pojawiły się także Alpine SPE-69C2, Pioneer 6921 i 6911 – Alpine i Pioneer lepiej sprawdzają się pod samym radiem lub wzmacniaczem. Blaupunkt GTX 693 oceniono jako dobry kompromis cena/jakość. Tonsil SC 1694 S uznawano za lepsze jakościowo, ale ich produkcja została zakończona. Wskazano, że skuteczność głośników jest kluczowa przy zasilaniu z radia, a modele z wyższą efektywnością lepiej sprawdzą się bez wzmacniacza. Wspomniano także o głośnikach Alpine z Mercedesa C klasy jako przykładach dobrze grających pod radiem.
REKLAMA