witam,
czy ktos z kolegow programowal juz skrzynie w swoim voyagerku?
chcialem wpisac do niej rozmiar opon + wgrac od nowa ustawienia
mam voyka 3.3 , 95 r., czy ktos wie gdzie moge zaprogramowac skrzynie w wawie lub okolicach?
Nie ma takiej mozliwosci,chyba ze zastosujesz jakis sterownik,ktory daje sie programowac ale to juz chyba robota dla specow od tuningu elektronicznego.U ciebie jest bardzo prosty modul sterowania skrzynia ktory bierze informacje z TPS,czujnika predkosci i tzw.kick down-tez z TPS.NA skrzyni jest jeszcze cz.pred.wyj i pozycjoner.Ta skrzynia ma ograniczona inteligencje tylko do wykrycia potrzeby max przyspieszenia a co za tym idzie,zredukowania biegu.Jesli jest jeszcze 3biegowa to juz nic nie zrobisz.W sterowniku nic nie zmienisz
Nie ma takiej mozliwosci,chyba ze zastosujesz jakis sterownik,ktory daje sie programowac ale to juz chyba robota dla specow od tuningu elektronicznego.U ciebie jest bardzo prosty modul sterowania skrzynia ktory bierze informacje z TPS,czujnika predkosci i tzw.kick down-tez z TPS.NA skrzyni jest jeszcze cz.pred.wyj i pozycjoner.Ta skrzynia ma ograniczona inteligencje tylko do wykrycia potrzeby max przyspieszenia a co za tym idzie,zredukowania biegu.Jesli jest jeszcze 3biegowa to juz nic nie zrobisz.W sterowniku nic nie zmienisz
moja skrzynia jest 4 biegowa i w pelni elektroniczna - typ 604 i jest mozliwosc jej programowania tylko nie wiem gdzie to zrobic
Jesli srednica zewn.kola jest inna od zalozonej przez wytworce pojazdu to wtedy zmienia sie przelozenie napedu czujnika predkosci.Robimy tak w np.jeepach przygotowywanych do off road,u
Jesli srednica zewn.kola jest inna od zalozonej przez wytworce pojazdu to wtedy zmienia sie przelozenie napedu czujnika predkosci.Robimy tak w np.jeepach przygotowywanych do off road,u
Naprawde bardzo ciekawy link,ja pracuje na snap on,ie sun1000 i tam opcji programowania nie ma.Zapytam chlopakow od Chryslera co im wiadomo na temat.Napisze czego sie dowiedzialem
Naprawde bardzo ciekawy link,ja pracuje na snap on,ie sun1000 i tam opcji programowania nie ma.Zapytam chlopakow od Chryslera co im wiadomo na temat.Napisze czego sie dowiedzialem
Sliczne dzieki bo wiesz jezdzilem zawsze na oponach 205/70/15 i prawie skrzynia nie szrpala, na zime wlozylem 195/70/15 zaczela wyraznie szrpac miedzy zmiana biegow, dzisiaj zalozylem letnie 205/70/15 i znowu jest niemal dobrze (lekko szrpie) a nie wiem jaki rozmiar opomn mial wprowadzony poprzedni wlasciciel (Niemiec)
41TE wcale taka "glupia" nie jest jak pisze milejow przedewszystkim ta skrzynia potrafi sie uczyc, tzw adaptacja i to widac szczegolnie kiedy jezdze z zona na zmiane po dluzszej przerwie...poza tym jest tez sposob na nauczenie skrzyni w sposob nie elektroniczny... opis znalezc mozna tu http://motoforum.pl/Forum/phpbb/viewtopic.php?t=3301
poza tym widze, ze naprawdę malo osob potrafi dobierac opony, wiekszosc mysli ze jak profil ten sam a tylko szerekosc inna to wszystko ok, a tak nie jest!
Bo Profil podawany jest w wartosci procentowej szerokosci opony a nie jak szerokosc w mm. wiec calkowita srednica opon jakie podal kolega jest inna! 205/70/15 jest wieksza srednica od 195/70/15 o okolo 14mm...wiec i predkosc podaje inna niz w rzeczywistosci jedziesz...
41TE wcale taka "glupia" nie jest jak pisze milejow przedewszystkim ta skrzynia potrafi sie uczyc, tzw adaptacja i to widac szczegolnie kiedy jezdze z zona na zmiane po dluzszej przerwie...poza tym jest tez sposob na nauczenie skrzyni w sposob nie elektroniczny... opis znalezc mozna tu http://motoforum.pl/Forum/phpbb/viewtopic.php?t=3301
poza tym widze, ze naprawdę malo osob potrafi dobierac opony, wiekszosc mysli ze jak profil ten sam a tylko szerekosc inna to wszystko ok, a tak nie jest!
Bo Profil podawany jest w wartosci procentowej szerokosci opony a nie jak szerokosc w mm. wiec calkowita srednica opon jakie podal kolega jest inna! 205/70/15 jest wieksza srednica od 195/70/15 o okolo 14mm...wiec i predkosc podaje inna niz w rzeczywistosci jedziesz...
Przyznaje sie,macie racje.Niewiele sie dowiedzialem od gosci z chryslera,jednak dali mi do zrozumienia ze istnieje mozliwosc konfiguracji sterowania blokiem zaworowym i konfigurowania odczytow czujnika predkosci pojazdu z czujnikiem predkosci wyj.skrzyni zaleznie od np. zastosowanych kol.Mam takze podejzenia,ze skaner na ktorym pracuje(snap on sun1000) ma mozliwosc konfiguracji softu sterownika.Bede drazyl w miare mozliwosci ten temat i napisze co udalo sie uzyskac.
Pozdrawiam
Przyznaje sie,macie racje.Niewiele sie dowiedzialem od gosci z chryslera,jednak dali mi do zrozumienia ze istnieje mozliwosc konfiguracji sterowania blokiem zaworowym i konfigurowania odczytow czujnika predkosci pojazdu z czujnikiem predkosci wyj.skrzyni zaleznie od np. zastosowanych kol.Mam takze podejzenia,ze skaner na ktorym pracuje(snap on sun1000) ma mozliwosc konfiguracji softu sterownika.Bede drazyl w miare mozliwosci ten temat i napisze co udalo sie uzyskac.
Pozdrawiam
Mam takie dwie opcje w menu na skanerze w bloku TRANSMISION(PINION FACTOR-TYRES i QUICK LEARN)To sa opcje konfiguracji sterownika lecz w zaden sposob nie moge ich uaktywnic.Chyba kartridge z softem scanera nie maja tej funkcji
Mam takie dwie opcje w menu na skanerze w bloku TRANSMISION(PINION FACTOR-TYRES i QUICK LEARN)To sa opcje konfiguracji sterownika lecz w zaden sposob nie moge ich uaktywnic.Chyba kartridge z softem scanera nie maja tej funkcji
a moze one sie uaktywniaja dopiero po podpieciu do skrzyni?
Skanowalem voyka z97r,tam jest zlacze obd2.Zaczynajac skanowanie wybieram system,ktory chce czytac.Nawet nie musze w nim wpisywac nr.VIN bo auto samo sie przedstawia.Inaczej jest w starszych voykach(tych bardziej kanciastych)Tam skanujac silnik wpinam sie w gniazdo na lewym nadkolu obok kompa silnika.Jesli skanuje skrzynie badz abs to wpinam sie do gniazda pod kolumna kierownicy.Sa to gniazda CHRY1 i CHRY2.Po 95 roku voyki maja juz OBD2
Dodano po 4 [minuty]:
Jeszcze mam info,ze pelna procedure resetu sterownika i adaptacje nowego softu robi DRBIII.Jednak ja nie mam do niego dostepu
Skanowalem voyka z97r,tam jest zlacze obd2.Zaczynajac skanowanie wybieram system,ktory chce czytac.Nawet nie musze w nim wpisywac nr.VIN bo auto samo sie przedstawia.Inaczej jest w starszych voykach(tych bardziej kanciastych)Tam skanujac silnik wpinam sie w gniazdo na lewym nadkolu obok komputera silnika.Jesli skanuje skrzynie badz abs to wpinam sie do gniazda pod kolumna kierownicy.Sa to gniazda CHRY1 i CHRY2.Po 95 roku voyki maja juz OBD2
Dodano po 4 [minuty]:
Jeszcze mam info,ze pelna procedure resetu sterownika i adaptacje nowego softu robi DRBIII.Jednak ja nie mam do niego dostepu
czyli np w moim voyku 95 nie moglbys wpisac rozmiaru opon i zrobic QUICK LEARN?
✨ W dyskusji poruszono temat programowania skrzyni biegów w Chrysler Voyager 3.3 z 1995 roku, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wpisania rozmiaru opon i ponownego wgrania ustawień sterownika skrzyni. W starszych modelach Voyager z prostym modułem sterowania skrzynią (np. 3-biegową) nie ma możliwości zmiany parametrów w sterowniku, gdyż skrzynia działa na podstawie sygnałów z TPS, czujnika prędkości i kick down. W modelach 4-biegowych, takich jak typ 604, istnieje elektroniczna adaptacja i możliwość programowania, jednak dostęp do funkcji programowania jest ograniczony i wymaga specjalistycznego sprzętu, np. skanera DRB III. Popularne skanery diagnostyczne, takie jak Snap-on Sun1000, posiadają opcje konfiguracji (PINION FACTOR-TYRES, QUICK LEARN), ale często są one nieaktywne bez odpowiedniego oprogramowania lub podłączenia do skrzyni. Zmiana rozmiaru opon wpływa na odczyt prędkości i adaptację skrzyni, co może powodować szarpanie podczas zmiany biegów. Adaptacja skrzyni odbywa się głównie poprzez jazdę testową (samoadaptacja). Wskazano również na potrzebę dopasowania rozmiaru opon z uwzględnieniem całkowitej średnicy koła, a nie tylko profilu i szerokości, co ma wpływ na prawidłowe działanie czujników prędkości i sterowania skrzynią.