Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie aktywne w kicie AVT2762...

16 Cze 2007 12:08 1217 4
  • Poziom 12  
    Witam.Niedawno skończyłem składać ten wzmacniacz: http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=45357 i w związku z nim mam pytanie. W którym miejscu mógłbym podłaczyć wiatraczek na 12V do chłodzenia aktywnego tegoż wzmacniacza? Na schemacie widze diode zenera stabilizującą właśnie to napięcie. Czy mógłbym się jakoś "podpiąć" pod nią, a jeśli tak to czy wtedy nie wprowadze jakichś nadmiernych obciążeń dla tego fragmentu układu.Bardzo proszę o odpowiedź.Z góry dzięki:)
  • Poziom 36  
    Odpowiem tak jak pytasz - mógłbyś się podpiąć pod nią (bo kto zabroni :) ) ale wprowadzisz nadmierne obciążenie. Musisz znaleźć inne źródło zasilania.
  • Poziom 22  
    Witam

A nie lepiej doprowadzic odrebne zasilanie? Jesli ten wzamcniacz pracuje w aucie to nie problem w domu to i tak robisz do niego zasilacz wiec dorzucic jakies trafo ( lub dowinac kilka zwojow jesli pojdzie ) to nie problem i do tego jakiegos lm7812 i po klopocie. Bo tak jak mowi moj przedmowca nie wyciagnmie Ci z tego miejsca - tak mi sie wydaje.

-=pozdrawiam=-
  • Poziom 12  
    ale dodam jeszcze ze ten wiartaczek jest bardzo mały bo to taki z komputera 40mm także wiele mocy nie potrzebuje...ale jak nie można to nie można:P
    i raczej chciałbym uniknąć stosownia dodatkowego źródła zasilania...
  • Poziom 40  
    to zastosuje wiekszy radiator, przy tak malych mocach to zaden problem. Chlodzenie wymuszone to sie stosuje we wzmaka o mocy >500W.