Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop DT-516A - brak regulacji jasnosci

ars_irek 17 Jun 2007 19:22 1613 6
Tespol
    ars_irek
    Level 12  
    Witam,

Zakupiony na Allegro, dziala jak nalezy ale regulacja jasnosci nie, tzn. widac ze cos sie dzieje ale w bardzo niewielkim stopniu. W kazdym razie lampa swieci dobrze ale wolalbym miec mozliwosc oszczedzania jej luminoforu. Sprawdzilem zasilacz niskich napiec - wszystkie mniej wiecej są ok, jedynie +125V i +250V lekko sie różnią (130 i 260) wiec nie ma to znaczenia. Sprawdzilem sekcje rozjasniania trasy - wydaje sie ok. Krecenie PRkiem do zgrubnego rozjasniania na plycie tez nic w zasadzie nie daje, podejrzewam uklad WN, niestety nie mam sondy. Co prawda zrobilem ją sobie naprędce ale cos nie bardzo ufam jej wskazaniom bo są mocno zanizone a lampa i tak swieci. Nie mam specjalnie zadnego pomyslu, wobec tego prosze o pomoc.

Pozdrawiam
  • Tespol
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Już to przerabiałem, albo lampa albo trafo ( w moim przypadku było to trafo).
    Po kilkunastu godzinach spaliło się trafo.
  • Tespol
    ars_irek
    Level 12  
    Rubens - czy moge to jakos zbadac czy to lampa czy trafo? Lampa swieci mocno wiec mam nadzieje ze to trafo. Acha, trafo piszczy, najpierw dosyc mocno a po pojawieniu sie przebiegu mniej, w kazdym razie je slychac.

Pozdrawiam i dziekuje
    rubens
    Tylko podstawiając jedno lub drugie.
    ars_irek
    Level 12  
    Da sie gdzies takie trafo kupic? chyba raczej nie jak mysle. Ostatecznie dam do przewiniecia.

Pozdrawiam
    rubens
    Tylko przewinięcie lub podstawienie z innego oscyloskopu.
    Stanbi
    Level 9  
    U mnie ta sama usterka ,brak regulacji jasności.
    Po kolei; włączyłem oscyloskop i brak linii nawet po naciśnięcu find beam.
    Posiadam woltomierz lampowy U720 wraz z sondą wysokonapięciową do 30KV więc stwierdziłem, że nie mam napięć -1850 i +1900
    Znalazłem uszkodzony kondensator c1208 z dużą upływnością, wymieniłem go i następny problem, maksymalna jaskrawość i brak regulacji nawet potencjometrem zgrubnym Pr 1102
    Pomierzyłem napięcia na jego nóżkach i na obydwu było po -1850.
    Były dwa wyjścia albo zwarty kondensator C1206 0,1uF albo przerwa w uzwojeniu na transformatorze WN TR 1201 uzwojenie 70zw. drutem 0,1mm.
    Na nieszczęście było to drugie.
    Rozbiorę kondensator i jeżeli znajdzie się trochę miejsca to nawinę na wierzchu tych nieszczęsnych 70 zwojów.
    Chyba żeby ktoś miał takie trafo do odsprzedaży