Nie tyle "nie w pełni legalne", co całkowicie nielegalne, bo według przepisów drzwi mają mieć możliwość otwarcia z zewnątrz. I na przeglądnie powinny byc problemy. Powinny, bo nasi diagności podbijają wszystko...
Jeśli drzwi miały by być otwierane z przycisków, to teoretycznie nie trzeba żadnych sterowników. Puszczasz siłownik przez przycisk i po sprawie. Dla zapewnienia jednak właściwej pracy dałbym ten siłownik przez jakiś przekaźnik lub najlepiej poprzez centralkę od centralnego zamka. Wtedy nawet długotrwałe naciskanie przycisku spowoduje, że na siłownik poleci tylko krótki impuls, a nie będzie on przez cały czas naciskania przycisku pod napięciem. Można też zastosować sterownik typu top 32 lub unster (możliwa regulacja długości impulsu) lub podobne i wykorzystać wyjście zamykające do jednego siłownika, a wyjście otwierające do drugiego.