logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zamontować siłowniki do otwierania tylnych drzwi po usunięciu klamek?

luk1988 07 Lip 2007 18:37 1629 6
  • #1 4059816
    luk1988
    Poziom 17  
    Posty: 303
    Pomógł: 8
    Ocena: 9
    Usunąłem klamki od tylnych drzwi i zamiast tego chce zrobić otwieranie drzwi które będą się otwierać po naciśnięciu przycisku. Czy do takiego otwarcia można użyć siłownika? Oraz czy będą jakieś komplikacje związane z zastosowaniem siłowników?


    Z góry dziękuje za odpowiedzi
  • #2 4059955
    andrzejelektryk
    Poziom 19  
    Posty: 419
    Pomógł: 25
    Ocena: 100
    możesz kupić takie siłowniki bez problemu
  • #3 4060638
    luk1988
    Poziom 17  
    Posty: 303
    Pomógł: 8
    Ocena: 9
    A czy do sterowania będzie potrzebny jakiś sterownik, żeby otworzył a później powrócił do poprzedniego stanu
  • #4 4060717
    oskar5
    Poziom 13  
    Posty: 138
    Pomógł: 2
    Może być problem z domykaniem, zależy co to za auto bo w niektórych trzeba mocno trzepnąć żeby się zamknęły.
  • #5 4060959
    DominikD
    Poziom 23  
    Posty: 737
    Pomógł: 38
    Ocena: 235
    Klamster z czymś takim się spotkałem . Czyli sterownik do sterowania klamkami :) . Pozatym chyba nie jest to w pełni legalne rozwiązanie (względy bezpieczeństwa).
  • #6 4061013
    andrzejelektryk
    Poziom 19  
    Posty: 419
    Pomógł: 25
    Ocena: 100
    sterownik potrzebny a po drugie idzie kupić takie siłowniki że w momęcie zamykania domyka drzwi jak chcesz to podam ci na pw nr telefonu
  • #7 4061032
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3620
    Nie tyle "nie w pełni legalne", co całkowicie nielegalne, bo według przepisów drzwi mają mieć możliwość otwarcia z zewnątrz. I na przeglądnie powinny byc problemy. Powinny, bo nasi diagności podbijają wszystko...
    Jeśli drzwi miały by być otwierane z przycisków, to teoretycznie nie trzeba żadnych sterowników. Puszczasz siłownik przez przycisk i po sprawie. Dla zapewnienia jednak właściwej pracy dałbym ten siłownik przez jakiś przekaźnik lub najlepiej poprzez centralkę od centralnego zamka. Wtedy nawet długotrwałe naciskanie przycisku spowoduje, że na siłownik poleci tylko krótki impuls, a nie będzie on przez cały czas naciskania przycisku pod napięciem. Można też zastosować sterownik typu top 32 lub unster (możliwa regulacja długości impulsu) lub podobne i wykorzystać wyjście zamykające do jednego siłownika, a wyjście otwierające do drugiego.

Podsumowanie tematu

✨ Do otwierania tylnych drzwi po usunięciu klamek można zastosować siłowniki elektryczne, które umożliwią otwieranie drzwi po naciśnięciu przycisku. W praktyce konieczne jest użycie sterownika lub przekaźnika, aby zapewnić krótkotrwały impuls zasilający siłownik, co zapobiega jego ciągłemu obciążeniu. W niektórych modelach samochodów może wystąpić problem z domykaniem drzwi, gdyż wymagają one mocnego zatrzaśnięcia mechanicznego. Zastosowanie siłowników do otwierania drzwi bez klamek może być niezgodne z przepisami prawa, ponieważ drzwi muszą mieć możliwość otwarcia z zewnątrz, co może powodować problemy podczas przeglądów technicznych. Do sterowania siłownikami można wykorzystać centralkę od centralnego zamka lub specjalne sterowniki impulsowe, takie jak top 32 lub unster, które umożliwiają regulację długości impulsu i sterowanie dwoma siłownikami (otwieranie i zamykanie).
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA